Rajono biudžetas didėja beveik 3,3 mln. eurų
Įkelta:
2022-05-02
Nuotrauka
laiptai
Aprašymas

Jūros krantinės laiptus planuojama remontuoti

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
skydine
Aprašymas

Elektros skydinės Vytauto g. 64A projekto vizualizacija

 

Trečiadienį rajono politikai nuotolinį posėdį pradėjo sveikinimais gimtadienius šventusiems kolegoms. Balandžio 24-ąją jubiliejinį gimtadienį minėjo Rima Latožienė-Bandzinaitė, tą pačią dieną gimtadienį šventė ir Jolanta Skrodenienė. Balandžio 9-ąją Kęstučiui Balašaičiui suėjo 65-eri, o Sigitas Kancevyčius balandžio 6-ąją minėjo 57-ąjį gimtadienį. Po sveikinimų politikai kibo į darbus – perskirstytas rajono biudžetas, pritarta įstaigų ataskaitoms, tobulinti sporto projektų finansavimo ir sportininkų premijavimo tvarkų aprašai.     

Perskirstytos lėšos 

Politikai patvirtino biudžeto perskirstymą. Pasak savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjo Igno Kymanto, dėl gautų dotacijų savivaldybės biudžetas didėja beveik 3,3 mln. eurų – iki 66 mln. 925 tūkst. 952 eurų. 

Europos Sąjungos projektams finansuoti savivaldybė papildomai gavo 382 tūkst. eurų. 2 mln. 500 tūkst. eurų gauta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Papildomai dotacijų gauta iš Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) bei Socialinės apsaugos ir darbo (SADM) ministerijų padidėjusiems darbuotojų atlyginimams: 135 tūkst. eurų – pedagogams, 70 tūkst. eurų – socialinės srities darbuotojams. 

Iš ŠMSM 14 460 eurų skirta iš Ukrainos atvykusių vaikų ugdymui ir pavėžėjimui. Šios lėšos paskirstytos mokykloms pagal vaikų skaičių. 

12 tūkst. eurų gauta iš SADM finansuoti neįgaliųjų integracijai ir būstų pritaikymui jų poreikiams. 

Nuotrauka
skydine

Biudžeto pajamas didina VšĮ „Tauragės futbolas“ grąžinta 83 395 eurų skola. 

18 169 eurai skiriami Martyno Mažvydo progimnazijos imtynių salės remontui.

Sporto centro „Bastilijos“ kompleksui papildomai skirti 49 563 eurai šildymo sistemai renovuoti, 35432 eurai skirti sporto salės praėjimo kontrolės punktui įrengti ir baldams rūbinėse ir dušuose įsigyti. 

Beveik 60 tūkst. eurų skirta Tauragės meno mokyklai baldams, aktų ir teatro salių baldams ir kėdėms įsigyti. 

Beveik 17 tūkst. eurų skirta Tauragės ligoninei diagnostinės laboratorijos remonto darbams pabaigti. 

Parama ukrainiečiams 

Iš daugiabučių namų atnaujinimo kompensacijų 50 tūkst. eurų perkeliama vienkartinių pašalpų mokėjimui iš Ukrainos atvykusiems asmenims. Kaip bendrajame komitetų posėdyje teigė Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė, jau pateikti 174 ukrainiečių prašymai vienkartinėms pašalpoms. Iš jų 166 prašymai turi būti patenkinti, dėl to ir buvo kreiptasi į tarybą dėl lėšų skyrimo. Pasak vedėjos, ukrainiečiams jau išmokėta 26 tūkst. eurų vienkartinių pašalpų. Visiems dabar gautiems prašymams patenkinti reikia 33 tūkst. eurų. Be vienkartinių pašalpų, ukrainiečiai gauna ir paramą maisto daviniais, kortelėmis apsipirkti, mokiniai mokyklose aprūpinami priemonėmis, gauna maitinimą. Vienas gyvenantis ukrainietis gauna 300 eurų, šeima – 400 eurų vienkartinę pašalpą. 

20 tūkst. eurų skiriama tarptautiniam bendradarbiavimui, iš jų beveik 14,5 tūkst. eurų bus skirta ukrainiečių apgyvendinimui ir maitinimui. 

Išdalintos dalyvaujamojo biudžeto lėšos

Pagal Statistikos departamento pateikiamą gyventojų skaičių seniūnijoms paskirstyta 120 tūkst. eurų dalyvaujamojo biudžeto lėšų. Miesto seniūnijai skirta 66 953 eurų. Iš kaimiškųjų seniūnijų didžiausia suma atiteko Tauragės kaimiškajai seniūnijai – 14 807 eurai, Skaudvilės seniūnijai – 10 042 eurai, Mažonų – 8 627 eurai, Žygaičių – 6 416 eurai, Gaurės – 6 186 eurai, Batakių – 3 641 euras, Lauksargių – 3 328 eurai.  

Dalyvaujamojo biudžeto lėšos pagal mokinių skaičių paskirstytos ir rajono mokykloms. Iš viso išdalinta 20 tūkst. eurų. Didžiausia suma atiteko daugiausiai mokinių turinčiai „Šaltinio“ progimnazijai – 2 880 eurai, mažiausiai – 214 eurų – Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centrui. 

Remontuos laiptus, gražins skydinę

25 tūkst. eurų skirta Jūros krantinės laiptų ties bažnyčia remontui. Pasak administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės, numatyta sutvarkyti laiptus ir aikštelę, pastatyti suoliukus, išvalyti latakus prie laiptų. Remonto darbų konkursas, pasak G. Rakauskienės, bus organizuojamas artimiausiu metu. 

6 tūkst. eurų skirta Vytauto g. 64A elektros skydinės sienų pagražinimui. Mero patarėja Šarūnė Stasytienė informavo, kad idėją pastatą papuošti senosios Tauragės piešiniais pateikė kraštietė Areta Didžionienė, įvardijusi, kad šis pastatas, šalia krepšinio aikštelės miesto centre, nereprezentatyvus. Pastatas priklauso ESO, jie sutinka, kad pastatas būtų apipieštas. 

Reklama: aktualios papildomos buhalterinės paslaugos.

Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
prieš 12 valandų
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
prieš 15 valandų
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
saules energija
Įkelta:
2022-06-20
Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-20
aaiškėjo, kokių specialistų labiausiai trūksta Tauragės rajone. Tai – psichologai, slaugytojai ir buhalteriai. Šias specialybes pasirinkę studijuoti asmenys gali prašyti Tauragės rajono savivaldybės finansuoti jiems studijas arba skirti stipendiją, per metus siekiančią iki 2 tūkst. eurų.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-19
Baigiantis mokslo metams moksleiviai kuri vasaros planus: daugelis nori ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti išlaidoms. Didžiajai daliai jų įsidarbinti taip ir nepavyksta, nors darbdaviai sako, kad darbų yra. Žinoma, darbo vietų mažiau nei norinčiųjų padirbėti, be to, darbdaviai labiau linkę įdarbinti pilnamečius. Apie tai kalba ne tik darbdaviai, bet ir moksleiviai. Vaikų ir paauglių darbą griežtai reglamentuoja įstatymai, juos primena ir Valstybinė darbo inspekcija, kuri, susumavusi praėjusių metų rezultatus, skelbia nustatytų pažeidimų statistiką. 
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-19
Rajono meras su komanda, savivaldybės administracijos atstovai patirties sėmėsi Briuselyje ir Švedijoje.
Nuotrauka
krepsinis100
Įkelta:
2022-06-18
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena kita sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti ir pagerbti krašto krepšinio atstovus. Gausiai susirinkusi Tauragės krepšinio bendruomenė vos tilpo salėje – ir visi jie neatsiejama šios sporto šakos dalis – legendiniai mūsų krašto krepšininkai, treneriai, rėmėjai, jaunųjų žaidėjų artimieji. Ir visus juos drąsiai galima vadinti krepšinio ligoniai.   
Nuotrauka
prezidentas
Įkelta:
2022-06-17
Metiniame Prezidento pranešime Seime nuskambėjo Tauragės vardas. Klimatui neutraliu tapti pasiryžęs miestas sulaukė pagyrų. Gitanas Nausėda pabrėžė, kaip svarbu, kad savivalda suvoktų savo atsakomybę siekiant klimato krizės valdymo tikslų. 
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys. Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Į Tauragę savaitgalį atslinksianti karščio banga greičiausiai privilios žmones prie įvairių upių ir tvenkinių. Prieš kurį laiką Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) priežiūros laboratorijos specialistai, atlikę Skaudvilės tvenkinio vandens kokybės tyrimą, nustatė, kad maudytis jame – pavojinga. Tačiau dabar žmonės gali būti ramūs – jame maudytis vėl galima.
Nuotrauka
saugykla
Įkelta:
2022-06-17
Gegužės viduryje atsidariusios nemokamos dviračių saugyklos sulakė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, per mėnesį laiko jau daugiau kaip 650 Tauragės miesto gyventojų užpildė prašymus ir pradėjo naudotis dviračių saugyklomis.
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-06-17
Kad suprastum, jog viskas brangsta, nereikia būti ekonomikos ekspertu – tai akivaizdu, tai patvirtina ir statistika, ir gatvėje sutikti žmonės. Jei vieniems didelio skirtumo nėra, ar, tarkim, sviestas kainuoja pusantro, ar du su puse euro, tai kitus kone kasdien didėjantys skaičiai etiketėse varo į neviltį. Juo labiau, kad greito palengvėjimo nematyti.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-16
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
gaures mokykla
Įkelta:
2022-06-16
Pradėtas ruošti dar vienas ugdymo įstaigos atnaujinimo projektas. Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, šį kartą pokyčiai laukia Gaurės pagrindinės mokyklos moksleivių. Mokykla įsikūrusi centrinėje miestelio dalyje, todėl po atliktos renovacijos ne tik mokiniai ir mokytojai galėsi džiaugti šiltesnėmis ir energetiškai efektyvesnėmis patalpomis, bet ir atsinaujinusiu Gaurės miestelio vaizdu.