Paramai susivienijo amerikiečiai ir lietuviai
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijoje besimokantiems ukrainiečiams atiteko 5 kompiuteriai.  „Lions“ klubo nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijoje

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Jovarų pagrindinėje mokykloje

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Žalgirių gimnazijoje

„Tėvai ir vaikai lengvai, tačiau maloniai šokiruoti“ – taip apie Tauragės „Lions“ klubo dovanotus nešiojamuosius kompiuterius mokiniams iš Ukrainos atsiliepė mokytojų padėjėjos Elena ir Olha, dirbančios Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Iš viso klubo nariai išdalijo paramos už 28,5 tūkst. eurų. 

Maksym, Zakhar ir Vladislav vienas per kitą kartojo esą be galo dėkingi rėmėjams, nes apie kompiuterius galėjo tik pasvajoti. Jų berniukai neturėjo ir namie. Pandemijos metu gimtinėje nuotoliniu būdu mokėsi telefonų pagalba. O dabar pasijuto tarsi išrinktieji ir, šelmiškai besišypsodami, žadėjo kompiuterius naudoti tik mokslams.

Žalgirių gimnazijos devintokas Dmitrij Jeriomenko pasidžiaugė, kad dovanų gautas kompiuteris leis jam ir toliau mokytis programavimo mokykloje nuotoliniu būdu. Pasak vaikino, jo tikrai neblogas stacionarus kompiuteris liko gimtuosiuose namuose, o mokytis programavimo naudojantis telefonu – ne ypač patogu. Pasidžiaugė Dmitrij ir tuo, kad padovanotas nešiojamasis kompiuteris atidaro visas jam reikiamas programas. 

Nuotrauka
 nuotrauka

Tauragės „Lions“ klubo narė Sandra Triukaitė-Valinčienė pasidalijo istorija, kaip nemaža finansinė parama ir už ją nupirkti nešiojami kompiuteriai pasiekė Tauragėje gyvenančius ukrainiečių vaikus:

– 28 534,40 euro parama mus pasiekė iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Ten gyvenanti amerikiečių šeima labai norėjo paremti nuo Rusijos agresijos nukentėjusius Ukrainos pabėgėlius. Mūsų klubui buvo pasiūlyta imtis paramos administravimo. 

Buvo nuspręsta paremti šešias Tauragėje apsigyvenusias ukrainiečių šeimas, į sąskaitas jiems pervedant 5,5 tūkst. eurų. Finansinė padėtis šiose šeimose buvo išties liūdna, tad keli šimtai eurų, pasiekę jų sąskaitas, turėtų kiek palengvinti finansinę naštą.

Už 500 eurų nupirktas sensorius „Libre“, skirtas diabetu sergančiai mergaitei Sofijai.

Už likusią sumą nutarta nupirkti nešiojamuosius kompiuterius mokyklinio amžiaus vaikams. Iš viso buvo nupirkta 47 nešiojamieji ir vienas planšetinis kompiuteriai. Savivaldybės administracija padėjo sudaryti Tauragėje besimokančių mokinių iš Ukrainos sąrašą. 

Nuotrauka
nuotrauka

– Šeimoms, kuriose daugiau nei du mokyklinio amžiaus vaikai, nupirkome dar ir planšetinius kompiuterius, – pasakojo S. Triukaitė-Valinčienė. – Daugiausiai kompiuterių – 27 – išdalinta Jovarų pagrindinėje mokykloje (įskaitant ir filialą Lauksargiuose), 8 – „Šaltinio“, 2 – „Aušros“ progimnazijų, 5 – „Versmės“ ir 3 – Žalgirių gimnazijų mokiniams. Du nešiojamuosius kompiuterius perdavėme Parapijos namuose apsigyvenusioms šeimoms – jų vaikai mokosi Ukrainos mokyklose nuotoliniu būdu. Visuose kompiuteriuose įdiegta reikiama programinė įranga, jie pritaikyti darbui ir mokymuisi, tad papildomų rūpesčių mokiniams neturėtų kilti. Tikimės, kad tokia parama padės mokiniams paprasčiau mokytis lietuviškose mokyklose, o esant reikalui prisijungti ir prie nuotolinių pamokų jų gimtojoje šalyje, bendrauti su draugais ir artimaisiais, dėl karo išsibarsčiusiais po visą Europą, nejausti atskirties. 

Tauragiškė Jolanta Liekienė, nuo kurios ir prasidėjo „dovanų lietus“, sakė, kad pati prisidėjo prie paramos ukrainiečiams pasirodžius pirmiesiems karo pabėgėliams, o vėliau jos sesuo Jurga, gyvenanti JAV, pasiūlė pažįstamų ir labai užjaučiančių karo pabėgėlius gana pasiturinčių amerikiečių paramą. 

– Pamažu taip viskas ir įsisuko, – pasakojo Jolanta. – Tačiau aš viena nebūčiau pajėgusi nuveikti tiek, kiek gali padaryti draugėn susibūrusi organizacija. Pasiūliau Tauragės „Lions“ klubui administruoti šią konkrečią paramą. Manau, kad pasielgiau tinkamai. Pažinojau tas šešias šeimas, kurioms pasiūlyta materialinė parama, pati stengiausi joms padėti, tad atsiradus galimybėms padėjome. Jei reikės, padėsime dar ne kartą – atsižvelgsime į poreikius, aplinkybes, galimybes. Amerikiečiai padės ir prisidės, manau, mūsų visų tikslas bendras – visi norime gyventi taikoje.

 

Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
prieš 10 valandų
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
prieš 13 valandų
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
saules energija
Įkelta:
2022-06-20
Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-20
aaiškėjo, kokių specialistų labiausiai trūksta Tauragės rajone. Tai – psichologai, slaugytojai ir buhalteriai. Šias specialybes pasirinkę studijuoti asmenys gali prašyti Tauragės rajono savivaldybės finansuoti jiems studijas arba skirti stipendiją, per metus siekiančią iki 2 tūkst. eurų.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-19
Baigiantis mokslo metams moksleiviai kuri vasaros planus: daugelis nori ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti išlaidoms. Didžiajai daliai jų įsidarbinti taip ir nepavyksta, nors darbdaviai sako, kad darbų yra. Žinoma, darbo vietų mažiau nei norinčiųjų padirbėti, be to, darbdaviai labiau linkę įdarbinti pilnamečius. Apie tai kalba ne tik darbdaviai, bet ir moksleiviai. Vaikų ir paauglių darbą griežtai reglamentuoja įstatymai, juos primena ir Valstybinė darbo inspekcija, kuri, susumavusi praėjusių metų rezultatus, skelbia nustatytų pažeidimų statistiką. 
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-19
Rajono meras su komanda, savivaldybės administracijos atstovai patirties sėmėsi Briuselyje ir Švedijoje.
Nuotrauka
krepsinis100
Įkelta:
2022-06-18
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena kita sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti ir pagerbti krašto krepšinio atstovus. Gausiai susirinkusi Tauragės krepšinio bendruomenė vos tilpo salėje – ir visi jie neatsiejama šios sporto šakos dalis – legendiniai mūsų krašto krepšininkai, treneriai, rėmėjai, jaunųjų žaidėjų artimieji. Ir visus juos drąsiai galima vadinti krepšinio ligoniai.   
Nuotrauka
prezidentas
Įkelta:
2022-06-17
Metiniame Prezidento pranešime Seime nuskambėjo Tauragės vardas. Klimatui neutraliu tapti pasiryžęs miestas sulaukė pagyrų. Gitanas Nausėda pabrėžė, kaip svarbu, kad savivalda suvoktų savo atsakomybę siekiant klimato krizės valdymo tikslų. 
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys. Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Į Tauragę savaitgalį atslinksianti karščio banga greičiausiai privilios žmones prie įvairių upių ir tvenkinių. Prieš kurį laiką Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) priežiūros laboratorijos specialistai, atlikę Skaudvilės tvenkinio vandens kokybės tyrimą, nustatė, kad maudytis jame – pavojinga. Tačiau dabar žmonės gali būti ramūs – jame maudytis vėl galima.
Nuotrauka
saugykla
Įkelta:
2022-06-17
Gegužės viduryje atsidariusios nemokamos dviračių saugyklos sulakė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, per mėnesį laiko jau daugiau kaip 650 Tauragės miesto gyventojų užpildė prašymus ir pradėjo naudotis dviračių saugyklomis.
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-06-17
Kad suprastum, jog viskas brangsta, nereikia būti ekonomikos ekspertu – tai akivaizdu, tai patvirtina ir statistika, ir gatvėje sutikti žmonės. Jei vieniems didelio skirtumo nėra, ar, tarkim, sviestas kainuoja pusantro, ar du su puse euro, tai kitus kone kasdien didėjantys skaičiai etiketėse varo į neviltį. Juo labiau, kad greito palengvėjimo nematyti.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-16
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
gaures mokykla
Įkelta:
2022-06-16
Pradėtas ruošti dar vienas ugdymo įstaigos atnaujinimo projektas. Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, šį kartą pokyčiai laukia Gaurės pagrindinės mokyklos moksleivių. Mokykla įsikūrusi centrinėje miestelio dalyje, todėl po atliktos renovacijos ne tik mokiniai ir mokytojai galėsi džiaugti šiltesnėmis ir energetiškai efektyvesnėmis patalpomis, bet ir atsinaujinusiu Gaurės miestelio vaizdu.