Gelbėtojai vos spėja suktis: vėjas varto medžius, nuneštas šiltnamis, apgadinti automobiliai
Įkelta:
2022-01-14
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Skaitytojo nuotrauka

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį kilusi audra nerimsta ir šįryt. Stiprus vėjas Tauragės rajone vartė medžius, o mieste iš vieno gyvenamojo namo kiemo išnešė šiltnamį. 

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Renata Ambrazevičienė  „Tauragės žinioms“ teigė, kad iki 9 val. 38 min. ugniagesiai vien Tauragėje jau 4-iose vietose šalina nuvirtusius medžius, o kaimyniniame rajone jau išvyko į 2 vietas. Tiesa, šie skaičiai išankstiniai. R. Ambrazevičienė teigė, kad skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 žmonės apie nuvirtusius medžius ryte praneša itin intensyviai, nes prašvitus pamato audros padarinius. 

Šiuo metu ugniagesiai gelbėtojai išvykę ir į Skaudvilės miestelį. 

Liudininkai pasakoja apie Tauragėje, Purienų gatvėje iš gyvenamosiojo namo kiemo į gatvę vėjo nuneštą šiltnamį. 

Nutraukė elektros laidą

Kaip teigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė, 7 val. 36 min. buvo gautas pranešimas, jog Tauragės mieste, Kovo 11-osios gatvėje vėjas nutraukė elektros laidą, nukritusį ant važiuojamosios kelio dalies ir keliantį pavojų aplinkiniams. Į įvykio vietą išskubėjo policijos pareigūnai, kurie apie padėtį informavo ESO specialistus. 

Apgadinti automobiliai

Tuo metu Tauragės rajone, Balskų kaime vyras, vairuodamas automobilį, atsitrenkė į ant kelio nuvirtusį medį. Vairuotojas nenukentėjo, bet apgadinta transporto priemonė. Apie tai pareigūnai, teigė L. Banienė, informuoti 8 val. 49 min. 

Žmonės praneša ne tik apie nuvirtusius medžius, bet ir apie vėjo nešiojamus objektus, apgadinusius turtą. Šilutėje 8 val. 24 min. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 paskambinusi moteris pranešė, kad namo kieme išsimėčiusios statybinės medžiagos apgadino automobilį. Medžiagos atskriejo iš netoli esančios statybvietės. Kai kuriose vietose iškart nuvirto net po kelis medžius, šiuo metu vyksta šalinimo darbai. 

Nemažai pranešimų atskrieja ir iš Šilalės rajono. Pasak L. Banienės, Šilalės mieste, Dariaus ir Girėno gatvėje vėjo nuneštas šiukšlių konteineris subraižė „Volkswagen” markės automobilį. 

Nuleista vėliava

Dėl ekstremalių oro sąlygų Tauragėje nuspręsta nuleisti ir istorinę Lietuvos vėliavą, kuri buvo pakelta sausio 13-ąją iškilmingo minėjimo metu. 

„Itin stiprūs vėjo gūsiai tikras išbandymas į 24 metrų aukštį pakeltai istorinei Lietuvos vėliavai. Nors išbandymą vėliava atlaikė, tačiau vėjui nerimstant, vėliavą nusprendėme nuleisti.

Norime, kad šis Valstybės simbolis mus džiugintų ilgam, todėl turime jį saugoti ir esant ekstremalioms oro sąlygoms į tai reaguoti.

Kai tik oro sąlygos pagerės, vėliava ir vėl suplevėsuos šlaite prie tilto per Jūros upę", – rašoma Tauragės rajono savivaldybės pranešime.

Žmonės kol kas nenukentėjo

Gelbėtojai informuoti ir apie Požerūnuose, Lauksargiuose išvartytus medžius.

–Šiuo metu sužeistų žmonių nėra, – informavo L. Banienė.

Perspėja vairuotojus

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur numatomi trumpi, nedideli lietūs, vietomis su šlapdriba. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, pajūryje iki 27 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos.

„Norime atkreipti vairuotojų dėmesį, ypač krovininių transporto priemonių, kad eismo sąlygas sunkina gūsingas šoninis vėjas, todėl laikykitės didesnio nei įprasta saugaus atstumo, ties posūkiais pasirinkite saugų greitį”, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos Informacijos skyriaus informacijos perdavimo operatorė Gabrielė Cibulskienė.

 

 

Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
prieš 20 valandų
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
prieš 23 valandas
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-10
Tęsiasi elektros rinkos liberalizavimas projektas, kurio metu gyventojai sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams. Nuosekliu gyventojų informavimu rūpinasi „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) – vyksta visuomenės informavimo programa „Pasirinkite tiekėją“. Nors apklausos rodo, kad gyventojai gerai žino, kad reikia pasirinkti savo tiekėją, tačiau kai ateina metas tai padaryti – kyla klausimų.
Nuotrauka
monika liu
Įkelta:
2022-05-10
Antradienį pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovė – Monika Liu, ji atliks dainą „Sentimentai“.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2022-05-09
Norite daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais? Susiduriate su sunkumais šeimoje? O gal žinote šeimą, kuriai reikia pagalbos? Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas, kurių metu teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Atvirų durų dienos vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val.
Nuotrauka
europe
Įkelta:
2022-05-09
Gegužės 9-oji – Europos diena. Šią dieną, prieš 72 metus, pasiūlyta sukurti bendriją, kuri suvienytų tuomet karo nualintą Europą.
Nuotrauka
liepu g
Įkelta:
2022-05-09
Tauragės rajono savivaldybė aktyviai ruošiasi pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai. Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad vienas iš takų drieksis vaizdingu maršrutu pagal Jūros upę nuo vasaros estrados iki Liepų g.