Gąsdinanti gaisrų gausa – ugniagesiai kasdien skuba pagalbon
Įkelta:
2022-01-19
Nuotrauka
ugnis
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Štai kaip ugnis nusiaubė namą, užsiliepsnojusį šeštadienį Tauragėje. Po nelaimės du žmonės pateko į ligoninę. Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
ugnis
Aprašymas

Ugniagesiai skubėjo į Tarailius – iš namo rūsio sklido tiršti dūmai

,
Nuotrauka
ugnis
Aprašymas

Kol kas nėra žinoma, dėl ko užsidegė pastatas Stoties gatvėje

,
Nuotrauka
ugnis
Aprašymas

Po gaisro žmonės paprašė pagalbos socialiniuose tinkluose

Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per  antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.

Pranešė apie sprogimą

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Bendrojo pagalbos centro (BPC) Organizacinio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Juozevičiūtė, pirmas skambutis dėl gaisro Stoties g. skubios pagalbos tarnybų numeriu 112 gautas šeštadienį, 14.12 val. 

– Apie gaisrą pirmąkart pranešė gatve pro šalį ėjusi moteris. Ugnies nebuvo, bet ji matė daug dūmų. Dėl šio įvykio gauta nemažai skambučių. Iš viso žmonės skambino 10 kartų, tačiau iš name buvusių žmonių skambučių nebuvo sulaukta,  – pasakojo V. Juozevičiūtė. 

BPC atstovė teigė, kad pagalbos tarnybas apie situaciją telefonu nuolat informuodavo gretimuose namuose gyvenantys kaimynai.

– Dar skambino ir praeiviai, – sakė V. Juozevičiūtė.

Ugniagesiai gelbėtojai atvyko 14.18 val. – po 4 minučių. Iš viso į nelaimę sureagavo 3 gelbėtojų komandos.

– Buvo pranešimų apie tai, kad įvyko sprogimas. Įvykio vietoje buvę žmonės spėjo, kad sprogo dujų balionas. O vėliau liudininkai pamatė liepsnas, – apie tai, kas vyko iki pasirodant ugniagesiams, pasakojo V. Juozevičiūtė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad atvykę gelbėtojai išnešė 3 dujų balionus.

Iššoko per langą

BPC atstovė tikino, kad į nelaimės vietą buvo atgabentas ir batutas, kadangi pranešta, jog antrajame aukšte esantys žmonės negali ištrūkti.

– Tačiau kai atvyko ugniagesiai, asmenys jau buvo iššokę pro langą. Policijos duomenimis, stipriai apdegė pirmojo aukšto gyventojas, – teigė V. Juozevičiūtė.

Dar vienas žmogus buvo pristatytas į ligoninę stebėjimui. Anot V. Juozevičiūtės, tai buvo mažametis vaikas.

„Pristatyti 2 nesusiję asmenys: mažas vaikas ir suaugęs asmuo“, – teigė Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Jis patikslino, kad suaugęs asmuo nukentėjo sunkiau nei vaikas ir šiuo metu gydomas Reanimacijos skyriuje. Vyrui gaisro pasekmės tikriausiai atsilieps sveikatos būklei ir ateityje. O vaikui buvo taikyta deguonies terapija dėl apsinuodijimo, šiuo metu jo būklė gera. Tačiau svarbiausia, kad visi žmonės iš ugnies gniaužtų ištrūko gyvi.

Name gyveno kelios šeimos. Viena jų skelbia netekusi namų. Ji prašė geros valios žmonių pagalbos. Socialiniuose tinkluose sklinda pagalbos prašymas padėti surinkti pinigų, kurie galėtų būti skirti kito būsto nuomai. Tiesa, žurnalistams susisiekus su pagalbos prašančiu žmogumi jis apie situaciją nebuvo linkęs kalbėti – teigė nenorintis viešumo ir sprendžiantis kitas problemas.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus teigė, kad seniūnija anksčiau nepalaikė ryšių su name gyvenusiais asmenimis. Seniūno žiniomis, name nebuvo socialinių būstų. Tačiau, kaip teigė Ž. Majus, jeigu į seniūniją kreiptųsi nukentėję asmenys, darbuotojai imtųsi organizuoti pagalbą atsižvelgdami į tai, ko konkrečiai žmonės prašo. Ž. Majus teigė jau matęs gaisro vietą. Jis kalbėjo, kad seniūnija galėtų padėti ją sutvarkyti. Be to, seniūnas patikino, kad daiktų netekusiems asmenims būtų galima paieškoti naujų baldų, reikmenų. 

Nors viešojoje erdvėje ėmė sklandyti įvairių gandų apie nelaimės ištiktų gyventojų gyvenimo būdą, įvykio metu „Tauragės žinių“ kalbinti kaimynai teigė, kad pastate gyvena tvarkingi asmenys, nepiktnaudžiaujantys nei alkoholiu, nei kitomis svaigiosiomis medžiagomis. Kai kurie žmonės atbėgo į nelaimės vietą, kai sulaukė kitų gyventojų skambučių. Žmonės buvo pasiryžę padėti savo kaimynams.

Nepatvirtintais duomenimis, dalis apdegusiame pastate gyvenusių tauragiškių šiuo metu glaudžiasi pas šeimos narius.

Nuotrauka
ugnis

Gaisro priežastys – vis dar neaiškios

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Renata Ambrazevičienė, šiuo metu gaisro priežastys dar tik nustatinėjamos. „Todėl atsakyti, dėl ko kilo gaisras, negalima“, – dėstė ji. 

R. Ambrazevičienė tikino, kad vien iki šios savaitės Tauragės mieste ir rajone iš viso kilo 6 gaisrai, kurių pagrindinės kilimo priežastys – neatsargus žmogaus elgesys, krosnių, židinių eksploatavimo taisyklių pažeidimai.

Pašnekovė ragina žmones įsigyti dūmų detektorius, nes tai gali padėti užbėgti nelaimei už akių. Pasak jos, šaižų įkyrų garsą dažnai išgirsta kaimynai ir iškviečia ugniagesius. 

Dar vienas gaisras – netoli stovinčiame pastate

Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Šeštadienis šalyje paženklintas ir mirtimi pasibaigusia nelaime – sausio 8-ąją Širvintų r. gaisras kilo 53-ejų vyro name. Atvykus gelbėtojams atviro degimo nebuvo, tačiau viduje tvyrojo daug dūmų. Name jie rado ir į lauką išnešė vyrą be gyvybės ženklų. Gaisro metu apdegė lova, grindys, siena. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Tą pačią dieną Tauragės ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Laisvės gatvę – vos už keliasdešimties metrų nuo šeštadienį gerokai apdegusio namo Stoties gatvėje. Kaip informavo R. Ambrazevičienė, į Laisvės gatvę ugniagesiai skubėjo gavę pranešimą dapie kamine degančius suodžius. 

Dūmai iš rūsio

O štai antradienį, prieš pat 12 valandą, gelbėtojai skubėjo į Tarailių mikrorajoną – Akacijų gatvėje gyvenantys žmonės pranešė apie dūmus rūsyje. 

– Ten kūrenosi krosnis ir tikriausiai kažkas prie jos nukrito, prisiglaudė. Per tirštus dūmus nebuvo įmanoma įeiti į vidų. Pirmoji gaisrą pastebėjo močiutė. Nusprendėme nekišti nosies į rūsį ir iškvietėme ugniagesius, – „Tauragės žinioms“ pasakojo namo kieme sutikta moteris.

Gelbėtojai naudojosi kvėpavimo aparatais, kad galėtų patekti į rūsio vidų. Aprūko namo vidus, tačiau didesnės žalos išvengta.

Nuotrauka
ugnis

Ragina gyventojus elgtis atsargiai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad praėjusiais metais Tauragės apskrityje per gaisrus žuvo 2 žmonės. Daugiausiai gaisrų – net 41 – kilo dėl užsidegusių suodžių. Iš viso praėjusiais metais Tauragės r. savivaldybės teritorijoje kilo 98 gaisrai, o 2020 metais – 115.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prašo žmonių atkreipti dėmesį, kad reikia pasirūpinti savo pačių ir savo turto saugumu. Primename, kad šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus.

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbalinti. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakuroms naudojami degalai ir kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai“, – dėstė R. Ambrazevičienė.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė tragina gyventojus nepamiršti, kad šildymo prietaisais, elektros instaliacija reikia tinkamai eksploatuoti, svarbu atsargiai elgtis su ugnimi, buitiniais dujų prietaisais, buitinės chemijos priemonėmis, laku, dažais ir kitomis medžiagomis.

Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
prieš 20 valandų
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
prieš 23 valandas
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-10
Tęsiasi elektros rinkos liberalizavimas projektas, kurio metu gyventojai sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams. Nuosekliu gyventojų informavimu rūpinasi „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) – vyksta visuomenės informavimo programa „Pasirinkite tiekėją“. Nors apklausos rodo, kad gyventojai gerai žino, kad reikia pasirinkti savo tiekėją, tačiau kai ateina metas tai padaryti – kyla klausimų.
Nuotrauka
monika liu
Įkelta:
2022-05-10
Antradienį pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovė – Monika Liu, ji atliks dainą „Sentimentai“.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2022-05-09
Norite daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais? Susiduriate su sunkumais šeimoje? O gal žinote šeimą, kuriai reikia pagalbos? Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas, kurių metu teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Atvirų durų dienos vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val.
Nuotrauka
europe
Įkelta:
2022-05-09
Gegužės 9-oji – Europos diena. Šią dieną, prieš 72 metus, pasiūlyta sukurti bendriją, kuri suvienytų tuomet karo nualintą Europą.
Nuotrauka
liepu g
Įkelta:
2022-05-09
Tauragės rajono savivaldybė aktyviai ruošiasi pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai. Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad vienas iš takų drieksis vaizdingu maršrutu pagal Jūros upę nuo vasaros estrados iki Liepų g.