Tauragiškė stebisi: „Apie galimą sūnaus kontaktą su sergančiu COVID-19 bendraklasiu sužinojau tik po šešių dienų“
Įkelta:
2021-10-12
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi autoriaus nuotrauka

Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.

Lemtingos 6 dienos

Tauragiškė Rūta teigė, kad apie tai, jog sūnaus bendraklasis serga COVID-19, jai pasakė pats vaikas. 

– Jie vienas kitam pasipasakojo ir per klasiokus susižinojo, – sakė R. Karmazinaitė.

Apie greitojo testo teigiamą rezultatą sergantis sūnaus bendraklasis, pasirodo, sužinojo dar rugsėjo 16-ąją. 

– O žinutę, kad mano sūnus galėjo turėti kontaktą su sergančiu klasioku, aš gavau tik rugsėjo 22 dieną. Buvo nurodyta, kad vaikui reikia izoliuotis. Bendraklasis, rugsėjo 6-ąją atlikęs greitąjį testą, turėjo pakartotinai pasidaryti PGR testą, ir tos procedūros užtruko. Kai 22 dieną jam buvo pakartotinai patvirtintas COVID-19, informaciją gavome tą pačią dieną. Man, kaip mamai, kyla klausimas: praėjo 6 dienos, kai informacija apie ligą galėjo būti žinoma, o mes apie tai informuoti nebuvome. Savaitgalis, pavyzdžiui, mes kažkur važiavome, sūnus galėjo turėti kontaktą... – sakė tauragiškė. 

R. Karmazinaitės sūnus kartu su bendraklasiu mokyklą lankė iki rugsėjo 15-osios, o 16-ą dieną tauragiškės vaikas mokykloje nebuvo.

– Todėl pradėjau aiškintis, ar jam tikrai reikia izoliuotis. Ir tuomet vėl sekė ilga procedūra. Užsiregistravau internetiniame puslapyje. NVSC informavo, kad izoliuotis vaikui nebereikia, nes tą dieną, kai greituoju testu sūnaus klasiokui patvirtintas COVID-19, mano sūnaus mokykloje nebuvo. Nepaisant to, man, kaip mamai, tikrai pasirodė keista, kad praėjo 6 dienos nuo greitojo testo teigiamo rezultato, o aš nieko nežinau. Juk sūnus 15 dieną vis tik buvo mokykloje. Man toks pandemijos valdymas atrodo keistai. 6 dienas vaikai eina į būrelius, pas senelius, kitur. Tas virusas gali plisti, – kalbėjo tauragiškė. 

Kas turi izoliuotis?

NVSC Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Vaida Mitkuvienė komentavo, kad informacija apie privalomą izoliaciją yra siunčiama SMS žinute per 24 valandas nuo teigiamo tyrimo rezultato, kai nustatomi su susirgusiuoju bendravę asmenys.

„Jūsų pateiktoje situacijoje asmuo gavo SMS žinutę 6 dienomis vėliau, nes rugsėjo 21–22 dienomis turėjo būti gautas teigiamas tyrimo rezultatas bendraklasiui. Tikėtina, kad moksleivis paskutinį kartą ugdymo įstaigoje buvo rugsėjo 16 d. ir vėliau jos nelankė (dėl atsiradusių simptomų ar kitų priežasčių). Asmuo, pajutęs simptomus, turi likti namuose, izoliuotis ir registruotis testui. Priklausomai nuo mobiliųjų punktų užimtumo, asmeniui buvo paskirtas PGR testas ir, kol paaiškėjo rezultatas, praėjo 5–6 dienos. Gavęs teigiamą testo rezultatą asmuo turi informuoti atsakingą ugdymo įstaigos darbuotoją. Ugdymo įstaigos atsakingas asmuo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis ugdymo įstaigoje, atlieka atvejo epidemiologinį tyrimą. Bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigos atsakingu asmeniu, išsiaiškina didelės rizikos kontaktinius asmenis, pateikia jų duomenis į NVSC sistemą ir asmenys automatiškai informuojami apie turėtą kontaktą ugdymo įstaigoje ir izoliacijos laikotarpį. Užkrečiamasis laikotarpis – 72 val. iki simptomų atsiradimo pradžios ir 10 dienų po simptomų atsiradimo. Jei susirgęs asmuo simptomus pajuto 16 dieną, izoliuojami visi kontaktą turėję asmenys, kurie kartu mokėsi 72 val. laikotarpiu“, – atsakyme raštu teigė Vaida Mitkuvienė.

Dėkoja tėvams už sąmoningumą

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė teigė, kad ugdymo įstaigoje yra vienas kitas COVID-19 atvejis, tačiau kol kas klasių izoliuoti nereikia. 

– Vaikai testuojasi arba yra pasiskiepiję, todėl apie izoliaciją nekalbama. Greičiausiai daugiau yra pasiskiepijusių moksleivių, – teigė ji.

Uždarose patalpose kaukes turi dėvėti penktokai ir vyresni mokiniai.  

– Prieštaravimų dėl kaukių nekyla. Gimnazistai į mokyklą nori eiti, nori mokytis kontaktiniu būdu, todėl saugosi, – tikino D. Pukelienė. 

Ji kalbėjo, kad, atsižvelgiant į augantį COVID-19 susirgimų skaičių Lietuvoje, bijoma, kad mokiniams gali tekti grįžti prie nuotolinio mokymosi. 

– Manau, kad turime padėkoti ir tėvams, kad su savo atžalomis kalbėjosi, vaikus paskiepijo, tokių yra apie 200, kiti įgavę imunitetą, dar kiti testuojasi. O tarp abiturientų neturime nė vieno COVID-19 atvejo. Yra klasių, kuriose 100 procentų yra pasiskiepij. Abiturientai galvoja, kad reikia mokytis, siekti aukštesnių rezultatų, – džiaugėsi ugdymo įstaigos vadovė. 

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad jo vadovaujamoje mokykloje yra nustatyti keli COVID-19 atvejai.

– Vieni jų patvirtinti PGR tyrimų metu, kiti – greitųjų testų metodu. Pastarieji vaikai laukia, kol galės atlikti pakartotinį tyrimą. Jie izoliuoti. Tie vaikai, kurie persirgę, vakcinuoti arba sutinka testuotis greitaisiais testais ir nėra patvirtinama atvejų, lanko mokyklą, – kalbėjo R. Masteika. – Ir vaikų, kurie testuojasi, daugėja. Niekas nenori būti saviizoliacijoje. 

Paklaustas, ar nemano, kad blogėjant pandeminei situacijai Lietuvoje moksleiviams teks grįžti prie nuotolinio mokymosi, R. Masteika dėstė: 

– Kompetentingos institucijos turės priimti sprendimus. <...> Situaciją sekame, žinome, matome, kiek atvejų nustatyta, kiek vaikų saviizoliacijoje. Šią akimirką neturime indikacijų, kad vaikai turėtų išeiti mokytis nuotoliniu būdu. Priešmokyklinukai tikriausiai ir neišeis, nes jiems izoliacija netaikoma.

Daugiau protrūkių – mokyklose

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių buvo registruota ugdymo įstaigose. Labiausiai serga Kauno, Klaipėdos, Šiaulių apskrityse besimokantys jaunuoliai, mažiausiai – Tauragės, Utenos ir Alytaus apskrityse. Trečiadienio duomenimis, Tauragėje ugdymo įstaigose fiksuoti 5 protrūkiai. 

325 protrūkiai ugdymo įstaigose sudarė beveik 60 proc. visų šalyje registruotų aktyvių COVID-19 ligos protrūkių. Iš jų apie 88 proc., sudarė protrūkiai, registruoti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose.

Klasėje, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas mokinys, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija arba mokiniai, kuriems atlikus testą kaupinių metodu rezultatas yra teigiamas. Pastarieji izoliuojasi 10 dienų arba iki individualaus neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Kiti klasės mokiniai gali rinktis – izoliuotis arba testuotis. Jei atliktų testų rezultatai neigiami, mokymasis tęsiamas kontaktiniu būdu.

V. Mitkuvienė skaičiavo, kad Tauragėje izoliavosi apie 60 moksleivių. 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 5 valandas
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“ kviečia jaunus žmones nuo 14 iki 29 m. savanoriauti. Šiuo metu jaunuoliams duris atveria trylika Tauragės rajono įstaigų ir organizacijų.
Nuotrauka
vėliava
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotraukos maketas
Įkelta:
2021-11-25
Ketinimai Dariaus ir Girėno gatvėje, Jūros krantinėje, įrengti 24 metrų vėliavos stiebą jau įgyvendinami. Neseniai su UAB „AKA Baltic“ pasirašyta darbų atlikimo sutartis.