Medikai skambina pavojaus varpais: „Daugiau šitos situacijos nepatempsime“
Įkelta:
2021-10-15
Nuotrauka
Greitoji
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusu sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 

Ligoninė perkrauta

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, jei šiuo metu vienintelėje veikiančioje karščiavimo klinikoje, praėjusios savaitės duomenimis, per dieną vidutiniškai apsilanko po 8 pacientus, tai kiekvienas konsultantas ligoninėje per dieną priima po 15–20 pacientų, ir nesirenka, karščiuojantys ar ne. 

– Antra savaitė kiekvieną dieną patiriame vis augantį spaudimą, pacientų srautas didėja, balansuojame ties riba atidaryti trečią kovidinį skyrių. Neabejojame, kad lapkričio pradžioje reikės jį atidaryti. O ką tai reiškia? Jau dabar teikiame tik pusę planinių paslaugų, mažindami paslaugas Vidaus ligų, Slaugos ir kituose sektoriuose, išskyrus polikliniką, – kalbėjo D. Masiulionis.   

Kol kas vienintelė džiugi žinia, kad neserga personalas, nes yra pasiskiepiję ir, pasak D. Masiulionio, skiepai sėkmingai apsaugo nuo ligos.  

Praėjusią savaitę ligoninės direktoriaus pavaduotojas sulaukė skambučio iš GMP slaugos administratorės, kuri prašė išspręsti problemą, nes kol priimami ligoniai Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, greitosios pagalbos automobiliai kieme stovi po 3–4 val.

– Visi Priėmimo skyriaus pajėgumai užimti. Guli pacientai, kurie galėtų gauti pagalbą kitame, pirminiame lygmenyje. Daugiau šitos situacijos nepatempsime, patys galite įsivaizduoti, ką reiškia greitajai stovėti kelias valandas ir laukti, – teigė D. Masiulionis. 

Į susidariusią situaciją prašyta reaguoti ir ESOC, ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro, privačių klinikų. 

Pasak D. Masiulionio, veikia teisės aktai, kurie aiškiai sako, kada ir kaip turi būti atliekami tyrimai. Ligoninės medikams žinoma informacija, kai šeimos gydytojai pataria pacientams kreiptis į ligoninę po darbo valandų. 

– Neturi žmonės kada sugalvoję eiti į ligoninę vakare, po darbo, tirtis, atlikti PGR tyrimų. Pacientų šeimos gydytojai neturi siųsti be siuntimo į ligoninę, tokią informaciją medikai susirenka. 

Skaudu, darbuotojų krūviai labai dideli. Neadekvačiai paskirstyti pacientų srautai, – informavo ligoninės atstovas. 

 

Visi Priėmimo skyriaus pajėgumai užimti. Guli pacientai, kurie galėtų gauti pagalbą kitame, pirminiame lygmenyje. Daugiau šitos situacijos nepatempsime, patys galite įsivaizduoti, ką reiškia greitajai stovėti kelias valandas ir laukti

 

Pasak D. Masiulionio, Tauragėje turėtų veikti 3–5 karščiavimo klinikos, kad būtų sumažintas pacientų srautas ligoninėje, turėtų įsitraukti privatus medicinos paslaugų sektorius. 

– Reikėtų priimti ligonius, o ne konsultuoti telefonu, – teigė D. Masiulionis, kalbėdamas apie poliklinikų veiklą.  

Trečiadienio duomenimis, abu ligoninės kovidiniai skyriai buvo pilni – gydyti 46 pacientai, 5 – Reanimacijos skyriuje. 

Jei bus atidarytas trečiasis kovidinis skyrius, tai, pasak D. Masiulionio, Vidaus ligų skyrius bus iškeltas į Chirurgijos, Nervų ligų skyrius – į Traumatologijos skyrių, bus nutraukta Slaugos skyriaus veikla, o personalas dirbs su kovidu sergančiais ligoniais.

Mobiliajame punkte per praėjusią savaitę atliktas 1021 tyrimas. Praėjusią savaitę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prašymu suformuota mobili brigada, tyrimus ėmusi protrūkių vietoje, atlikti 82 greitieji antigenų testai.  

Per mažai patalpų

Tauragėje veikiančių  Medicinos namų klinikos personalo projektų vadovė Vilma Krivickienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad atskiros karščiavimo klinikos ar kabineto savo įstaigoje įsteigti dėl patalpų trūkumo negali.  

– Karščiuojančius  pacientus priimame laisvame kabinete, kai gydytojas tuo metu nedirba. Dvi dienas Karščiavimo klinikoje dirba mūsų darbuotojai, tai mūsų prisidėjimas prie bendro reikalo, – teigė V. Krivickienė. 

Medicinos namų atstovė patvirtino, kad ligonių srautas, ypač nuo rugsėjo pabaigos, ryškiai padidėjęs. Klinikos filialų gydytojai iš kitų regionų talkina Tauragės filialo medikams bent jau konsultuotami pacientus nuotoliniu būdu, išrašydami receptus.  

– Tauragė yra labai karštas taškas. Gydytojai vertina situaciją individualiai ir pagal simptonus sprendžia, ar reikia siųsti į Karščiavimo kliniką. O vaikai apskritai priimami visi, – teigė V. Krivickienė.

Medicinos namų klinikoje Tauragėje  dirba 4 gydytojai, prisirašę apie 5,5 tūkst. gyventojų.   

Sergamumas auga 

Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje sergamumo rodiklis siekia 1098,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas tarp apskrities savivaldybių išlieka Tauragės savivaldybėje.

Rajono ugdymo įstaigose šiuo metu saviizoliacijoje yra 122 mokiniai, tarp jų ir darželinukai, izoliuojasi 17 pedagogų ir 4 techninio personalo darbuotojai.  

Šiuo metu Tauragėje serga 343 asmenys. Nuo pandemijos pradžios mirė 104 tauragiškiai.  

Iš viso jau paskiepyti 21 853 tauragiškiai, tai sudaro 58,5 proc. visų gyventojų, šalyje šis rodiklis siekia 63,4 proc. 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 6 valandas
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 valandas
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 8 valandas
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“ kviečia jaunus žmones nuo 14 iki 29 m. savanoriauti. Šiuo metu jaunuoliams duris atveria trylika Tauragės rajono įstaigų ir organizacijų.
Nuotrauka
vėliava
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotraukos maketas
Įkelta:
2021-11-25
Ketinimai Dariaus ir Girėno gatvėje, Jūros krantinėje, įrengti 24 metrų vėliavos stiebą jau įgyvendinami. Neseniai su UAB „AKA Baltic“ pasirašyta darbų atlikimo sutartis.