Galimybių pasų kontrolierių pritrenkė pirkėjo įžūlumas
Įkelta:
2021-10-15
Nuotrauka
Galimybių pasas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Dėl įvestų galimybių pasų vyriausybei tenkančią kritiką neretai turi išklausyti ir sprendimų dėl pandemijos valdymo nepriimantys žmonės. Įeinančių į prekybos centrus pirkėjų dokumentus turintys tikrinti kontrolieriai išgirsta visko – nuo maldavimų iki keiksmų. Vienas jų „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad būna klientų, kurie nė nepaiso reikalavimų sustoti bei parodyti galimybių pasą ir eina į parduotuvę be leidimo. Tvarką, anot pašnekovo, ne visada užtikrina ir apsaugos darbuotojai.

Sulaukia ir piktų replikų

Viename prekybos tinkle šiuo metu dirbantis Lukas pasakojo išvydęs skelbimą, jog prekybos centre reikalingi darbuotojai. Parduotuvėje vaikinas pluša jau 2 mėnesius. Nuo rugsėjo 13-osios jis didžiąją dalį laiko praleidžia tikrindamas parduotuvėje apsilankyti norinčių klientų galimybių pasus. 

– Kai įvedė galimybių pasus ir ėmėme juos tikrinti, buvo įvairių reakcijų. Labiausiai įsiminė reiškiamas pasipiktinimas. Daug žmonių jautėsi nepatenkinti ir tas emocijas išliedavo mums. Kita vertus, žmonės taikėsi su šia situacija, vis dažniau, užuot ginčijęsi, pirkėjai tiesiog parodo galimybių pasus. Iš esmės daug žmonių pakankamai sąmoningi, suvokia, kad mes tik dirbame savo darbą, bet vis dar pasitaiko tokių, kurie ima lieti savo nepasitenkinimą. Svarbiausia, kad keikia ne tiesiogiai mus, o valdžią, Šimonytę, sakydavo, kad tokie reikalavimai – visiška nesąmonė, – kalbėjo Lukas. 

Anot jo, galimybių pasų neturintys žmonės kartais iškeikia darbuotojus, o kartais imasi kitos taktikos – mėgina sukelti gailestį.

– Vadiname juos „paprašaikomis“. Tokie žmonės sako, kad jie labai greitai apsisuks, užtruks vos vieną ar dvi minutes, jiems gyvybiškai reikia ėdalo gyvūnui arba mišinuko vaikui, kad neturi ko valgyti. Žvelgia į mus tokiomis gailesčio pilnomis akimis, o mes negalime pažeisti taisyklių. Tenka aiškinti žmonėms, kad išimčių taikyti negalime, – sakė Lukas.

Jam yra tekę susidurti su įžūliu klientu, kuris nepaisė reikalavimų.

– Atėjo vyras. Nors užsidėjęs kaukę, pastebėjau, kad jam maždaug 40 ar daugiau metų. Tikrindamas galimybių pasą išvydau gimimo datą – 2000 metai. Taigi, žmogus rodė ne savo galimybių pasą. Paklausiau apie tai pirkėjo, šis atsakė, kad dokumentas yra sūnaus. Ir staiga jis ėmė eiti į parduotuvės vidų. Žinoma, mėginau jo neleisti, tačiau pirkėjas tiesiog braute brovėsi, o apsaugos darbuotojų šalia nebuvo. Žmogus įėjo į parduotuvę, o aš negalėjau palikti vietos, kurioje budėjau, nes reikėjo tikrinti ir kitus pirkėjus. Net ir iškvietus apsaugos darbuotojus, vargu ar jie atpažintų, kuris konkrečiai pirkėjas prasibrovė. Neliko nieko kito, tik susitaikyti su tokia absurdiška situacija, – pasakojo Lukas. 

Vaikinas kalbėjo, kad tikrinant galimybių pasus kartais nuvilia technika – ne visada pavyksta dokumentą tinkamai nuskenuoti. Tokiu atveju kontrolieriai tikrina galimybių pasų galiojimo laiką tiesiog pažvelgę į dokumentą. 

Kai kuriems žmonėms kyla klausimų, ar galimybių pasuose įrašyti duomenys nėra kaupiami prekybos centrų duomenų bazėse.

Gali paprašyti dokumento

Prekybos tinklo „Iki“ Komunikacijos vadovė Vaida Budrienė informavo, kad Tauragėje veikiančiose šio prekybos tinklo parduotuvėse galimybių pasai nėra tikrinami. 

Tuo metu „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė komentavo, kad nuo rugsėjo 13 dienos, kada įsigaliojo Vyriausybės nustatyti ribojimai didesnėse nei 1500 kv. m parduotuvėse, galimybių pasas ar kiti jam prilyginami dokumentai yra tikrinami laikantis taisyklių vienoje Tauragės „Maxima XX“ parduotuvėje.

„Duomenys nėra kaupiami – patikros metu net nėra jungiamasi prie interneto. Skenuodami tikrintojai mato tik pirkėjo vardą, pavardę, gimimo datą ir galimybių paso galiojimo laiką. Kilus abejonių dėl žmogaus tapatybės turime teisę paprašyti parodyti asmens dokumentą“, – patikino E. Dapkienė. 

Ji nurodė, kad papildomai „Maxima“ naujų darbuotojų dokumentams tikrinti neįdarbino. „Šį procesą užtikrina apsaugos ir parduotuvių darbuotojai. Kaip ir visada, laikomės visų nurodymų, kuriuos įveda vyriausybė, kovodama su koronaviruso pandemija“, – teigė ji. 

Kritikuoja vyriausybės sprendimą

Kad galimybių paso duomenys nėra kaupiami, patvirtino ir „Rimi“ viešųjų ryšių atstovė Gabrielė Šerėnienė. Nors Tauragėje „Rimi“ prekybos centrų nėra, jų atstovai išreiškė poziciją, kodėl prekybinkai kritikuoja galimybių pasą. „Manome, kad pirkėjų nukreipimas iš didžiųjų prekybos centrų į mažąsias parduotuves nėra geras sprendimas valdant pandemiją. Mažose parduotuvėse vienam žmogui tenkantis plotas yra dvigubai mažesnis nei didžiosiose, pavojus užsikrėsti COVID virusu žmonėms dėl to ten tik didesnis. Apibendrinant galima teigti, kad galimybių paso tikrinimas prekybos tinkluose sukelia daug neigiamų pasekmių, ir tai nėra tik konfliktai ar prastesnė ligos prevencija. Deja, kasdien gilėja neigiamas poveikis ekonomikos plotmėje, jis pasimatys visoje mūsų tiekimo grandinėje“, – dėstė G. Šerėnienė.

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 5 valandas
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“ kviečia jaunus žmones nuo 14 iki 29 m. savanoriauti. Šiuo metu jaunuoliams duris atveria trylika Tauragės rajono įstaigų ir organizacijų.
Nuotrauka
vėliava
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotraukos maketas
Įkelta:
2021-11-25
Ketinimai Dariaus ir Girėno gatvėje, Jūros krantinėje, įrengti 24 metrų vėliavos stiebą jau įgyvendinami. Neseniai su UAB „AKA Baltic“ pasirašyta darbų atlikimo sutartis.