Tauragiškius šiurpina šernų puotos mieste
Įkelta:
2021-09-22
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Skaitytojo nuotrauka
Aprašymas

Praėjusią savaitę šernai lankėsi ir Kartų parke

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Prie Ateities tako 20 penktadienio naktį šernų išknaisiotas skveras

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Prie Ateities tako 20 penktadienio naktį šernų išknaisiotas skveras

 

 

,
Nuotrauka
šernai
Nuotraukos autorius:
Antano Jurkauskio nuotrauka
Aprašymas

Šią savaitę šernai darbavosi prie „Sodros“ 

Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 

„Prie daugiabučių spęsim kilpas“

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi Ateities tako 20 namo gyventojas ir kvietė apžiūrėti prieš savaitę, iš ketvirtadienio į penktadienį, išknaisiotą kiemą – šernų „darbuotasi“  visai prie daugiabučio ir automobilių stovėjimo aikštelės.

Išvydusios žurnalistę prie pokalbio prisijungė ir dvi gretimų namų gyventojos, juokaudamos, kad šernai greit ateis ir į miegamuosius.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

– Niekam nerūpi. Kiek arčiau miško jie seniai jau lankosi, o ketvirtadienio (prieš savaitę – aut. past.) pavakarę teko ir man pačiai įsitikinti. Vedžiojau šuniukus, jie pradėjo loti, girdžiu, ir šernas skleidžia tokį į urzgimą panašų garsą. Gi tuoj jie į laiptines pradės lįsti, – kalbėjo moteris.

Prisijungusi kaimynė juokais teigė įžvelgianti naudos, žemė po šernų apsilankymo tarsi suarta – būtų galima bulves sodinti.

– O ką padarysi, ateina šerniukai. Pernai, užpernai jie neateidavo, tačiau puikiai prisimenu, kaip prieš septyniasdešimt metų mano tėvai daržus nuo šernų tverdavo. Toks gamtos surėdymas, dabar jie žmonių nebebijo, – kalbėjo kaimynė.

Pirmoji jai paprieštaravo, esą galbūt šernai miškuose nebeturi ko ėsti – miškai kertami. Antroji oponavo, kad priešingai – šiemet obuoliai sukirmiję ir žmonės pamiškėse verčia juos, tad šernai gali puotauti.

– Neringoj briedžiai vaikšto gatvėmis, galim ir mes priprasti. O ką padarysi. Spęsim prie daugiabučių kilpas ir gaudysim – bus kepsnių, darysim kaimynų šventę, – juokavo moteris.

Jos kaimynei tokios kalbos nepatiko. Moteris teigė, jog šernų yra per daug ir už jų skaičiaus reguliavimą yra atsakingas Oko miško teritorija besirūpinantis medžiotojų būrelis. 

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Surengs medžioklę

Oko miškas priskirtas medžiotojų klubui „Kurtinys“. „Tauragės žinioms“ jo vadovas Arūnas Pukelis teigė, jog šiemet šernų padaugėjo dėl retų medžioklių, o retos jos dėl pandemijos ir draudimo rinktis į varymines medžiokles.

– Praėjusį sezoną varyminė medžioklė buvo uždrausta. Priaugo tų šernų, padidėjo jų koncentracija. Turime laukti spalio 15 dienos. Jei iki tos dienos gyventojų vakcinacija pasieks 70 proc., medžioklės įstatymai mums jau leis medžioti. Tada mes ir surengsime varyminę medžioklę, – sakė A. Pukelis.

Pasak pašnekovo, medžioklė prasidės nuo Žalgirių mikrorajono ir bus medžiojama miško plote iki Juodpetrių. Medžiotojų būrelio prezidento teigimu, medžiotojai būtų ir anksčiau sumažinę šernų popupiaciją, tačiau įstatymai neleidžia tykoti jų, kai daugiabučiai yra arčiau nei 200 metrų.

O kaip vyks medžioklė? Oko miškas yra tankiai lankomas gyventojų, jame – pėsčiųjų ir dviratininkų takai.

– Mes privalome garantuoti saugumą. Bus sustatyti teritoriją saugantys žmonės, aiškiai numatytos visos šūvių kryptys. Jei matome, kad yra koks pavojingesnis ruožas, pavyzdžiui, posūkis, pastatome toje vietoje apie medžioklę įspėjančias lenteles ar žmogų. Laikysimės visų saugumo reikalavimų, – teigė pašnekovas.

Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka

„Padarė tragediją“

Žalgirių mikrorajone tarp daugiabučių šmirinėjantys šernai trukdo ne visiems. Su redakcija susisiekė save gamtos mylėtoju prisistatęs vyriškis. Jis teigė gerai išmanantis apie gamtą, turintis medžiotojo patirties ir esąs įsitikinęs, kad gyventojų baimė yra perdėta.

– Esu lankęsis Skandinavijos šalyse, Anglijoje, ten gyvūnų pasirodymas miesteliuose nėra taip sureikšminamas. Ten elniai po miestus kai kur net bandomis pasirodo, Amerikos gatvėse žąsys su žąsiukais vaikštinėja. Gatvėse pasirodančios lapės nekelia nuostabos. Niekas nesureikšmina. Tauragėje pasirodė šernai, pakniso, ir jau visi puola į isteriją. Normalus bendravimas tarp žmonių ir žvėrių turi būti. Norint, kad žvėrys neknistų, reikia apsitverti, – kalbėjo vyras.

Pasak jo, žmonėms reikia būti tvarkingiems, prižiūrėti savo aplinką. Šernai esą ieško žolių šaknyse tūnančių lervų.

– Šernas neknisa pievos, kol ji nėra pasenusi. Jis knisa, kai žolės šaknyse atsiranda kirminų. Kai vabzdžiai pradeda dėti lervas, tada pasirodo šernai. Jūs pažiūrėkite į pievas priemiestyje – jos nešienautos. Šiukšlynai jose. Nupjaukime žolę, sutvarkykime skverus, ir jie neknis. Kitas dalykas, jei nenori sulaukti šernų dėmesio, – pamiškėse nepilk obuolių. Ir nustokite bijoti tų žvėrių, ką tas šerniukas atėjęs padarys, o jei nori, kad jis ten neišknistų – apsitverk, – kalbėjo vyras.

Nuotrauka
šernai
Antano Jurkauskio nuotrauka

Pasak jo, tie, kurie skundžiasi, kad šernai išverčia tvoras, turėtų iškelti klausimą, ar ta tvora buvo kokybiška. Ir pasirūpinti savo turtu reikią tinkamai. 

Pasak pašnekovo, aptvertos turėtų būti ir vaikų žaidimų aikštelės. Pagrindinė priežastis – dėl higienos, kad į ją neužsuktų laukiniai ar naminiai gyvūnai.

Kai straipsnis buvo parengtas spaudai, vyras dar kartą susisiekė su redakcija. Jis teigė kreipęsis į rajono savivaldybę ir sužinojęs, jog situacija administracijai žinoma. Pasak jo, pagrindine problema laikomas gyventojų apsileidimas, esą netoli mikrorajono esančiuose grioviuose yra priversta obuolių.

– Mikrorajono grioviai tapo šernų gulyklomis. Mikrorajonas paverstas šernų gulyklomis. Jūs nueikite į tą vietą tarp mikrorajono ir „Norfos“, ten šiukšlynai – pripilta maisto atliekų. Sakė, žmonės tik paneša 100 metrų nuo namo obuolius ir išpila. Tai kur tau šernai neis į miestą? – kalbėjo vyras.

Tvoros – ne išeitis 

Kodėl pasikeitė šernų elgesys ir kaip spręsti problema, kad jie neitų į gyvenamąsias teritorijas, teiravomės aplinkosaugininkų. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyrius pateikė tokį komentarą:

„Šernų patraukimą į miesto teritoriją galėjo paskatinti įvairūs veiksniai. Šernams parke yra lengvai purenama žemė (paprasta knisti) ir lengviau susirasti gardaus pašaro, juos gali traukti ir gyventojų paliktos daržo gėrybių atliekos. Aplinkosaugininkams susisiekus su artimiausiu medžiotojų būreliu paaiškėjo, kad šernai yra išsidėstę ne tik medžiotojų plotuose, o ir nemedžiojamojoje zonoje, todėl medžiotojų būrelis „Kurtinys“ planuoja aktyvesnę šernų medžioklę, kai bus galima medžioklė su varovais (nuo spalio 15 d.). Dėl išsamesnės informacijos jums reikėtų kreiptis į savivaldybę“.

Ar problema žinoma ir ką ketinama daryti, pasiteiravome Tauragės rajono savivaldybės.

„Tauragės rajono savivaldybės administracija kreipėsi konsultacijos ir į Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją. Jos viršininkas Vitalis Marozas pažymėjo, kad medžiotojų būreliai atsakingi už žvėrių populiaciją jų medžioklės plotuose ir kad barjerų, pavyzdžiui, tvoros, įrengimas nėra išeitis.
Tauragės rajono savivaldybės administracija analizavo bei svarstė tvoros įrengimo klausimą, tačiau tvoros įrengimas būtų neproporcingas, nes būtų užtvertas visas priėjimas prie Oko miško, apie 1,4 km, ir sukeltų daugiau nepatogumų nei duotų naudos“, – laiške dėstė mero patarėjas Kasparas Bertašius.
Anot jo, su medžiotojų būreliu „Kurtinys“ kalbėta ne kartą bei kreiptasi raštu su prašymu kontroliuoti šernų populiaciją. Pasak jo, medžiotojų būrelio „Kurtinys“ atstovai atsakė, kad varyminė medžioklė prasideda tik nuo spalio 15-osios.

Praėjusią savaitę lankėsi ir Kartų parke. Ten išknaisioti gėlynai, žaliosios vejos. Miesto seniūnas Žilvinas Majus trečiadienį teigė, jog teritoriją seniūnija jau sutvarkė. Jis teigė apgailestaujantis, jog aplinkosaugininkai į situaciją žiūri atsainiai – prevencinių veiksmų esą nesiimama, o kai iškyla problemų, visų akys krypsta į seniūniją.

 

Čia vienos tauragiškių šią savaitę mieste naktį užfiksuotų šernų vaizdo įrašas.

  

Nuotrauka
helovinas
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Kadangi Visų Šventųjų diena, minima lapkričio 1-ąją, bus pirmadienį, o Mirusiųjų atminimo diena, arba Vėlinės, antradienį, laukia net 4 dienų ilgasis savaitgalis.
Nuotrauka
Eglučių alėja
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Tęsiant pernai Tauragės kultūros centro pasiūlytą iniciatyvą, Eglučių puošimo akcija skelbiama ir šiemet. Eglučių alėja nusidrieks nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai bus įkurta ir prakartėlė.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 8 valandas
Pirmomis savaitės dienomis šalyje vyraus menkai debesuoti ir sausi orai. Vėliau temperatūra pakils aukščiau, dangus apniuks ir atkeliaus lietus, tačiau ir tai netruks ilgai, nes jau savaitės gale vėl pradžiugins saulėti ir ramūs orai.
Nuotrauka
cigaretė
Lietuvos priklausomybės ligų instituto nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkančių ar vartojančių bedūmius gaminius vartotojų Lietuvoje nurodo nenorintys jų atsisakyti. Šio žalingo įpročio atsisakyti norėtų 36,2 proc. vartotojų; ši dalis yra panaši visose socialinėse-demografinėse šalies gyventojų grupėse. Apklausa taip pat rodo vartojimo slinktį link bedūmių tabako gaminių, – praneša viesuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.
Nuotrauka
K. Donelaičio
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
prieš 11 valandų
Nuo šiol asmeninės higienos ir priežiūros (dušo) paslaugos, kaip skelbia Tauragės savivaldybė, teikiamos Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio g. 21, Tauragėje. Ši paslauga teikiama asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali pasirūpinti savo higiena.
Nuotrauka
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-23
Praėjusią savaitę Žalgirių mikrorajone, tarp Miško ir Dainavos gatvių, pradėti žemės lyginimo darbai – ten ketinama įrengti gyventojų ilgai lauktas automobilių stovėjimo aikšteles. Atsiras ne tik vietų automobiliams, prie kai kurių daugiabučių aplinka pasikeis neatpažįstamai.
Nuotrauka
a
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Nors orai ne patys maloniausi, pasiryžę nesėdėti namuose tikrai nepasigailėsite – šiandien laukia daug ir įvairių renginių, o mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“ tęsis ir rytoj.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Vakar ir šią naktį ugniagesiams teko vykti į keturis iškvietimus. Visi jie – dėl ant kelio užvirtusių medžių šalinimo.
Nuotrauka
mokykla
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad rudens atostogos, prasidėsiančios lapkričio 3 d., pratęsiamos dviem dienomis. „Manau, kad priimtas tikrai neblogas sprendimas”, - „Tauragės žinioms“ kalbėjo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-21
Besisukiojantys po miestą ir kiek nutolusiose gyvenamosiose teritorijose pastebi įvairių aplinkos tvarkymo darbų. Ryškiausi jų, ko gero, Jovaruose – vadinamojoje vasaros estradoje keičiami suoliukai. Darbai vyksta ir Senamiesčio skvere – ten tiesiamas takas. Kur dar ir kokių darbų vyksta, iš kokių lėšų jie finansuojami, kas jų iniciatoriai – skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Dovydo Kaminsko feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Iš Transporto inovacijų forumo, kuriame šiandien dalyvauja, Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas grįš ne tuščiomis – Tauragei įteiktas Žaliausios savivaldybės apdovanojimas.
Nuotrauka
a
VMI infograma.
Įkelta:
2021-10-21
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.
Nuotrauka
Oko miškas
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-21
Lietuvos Respublikos Prezidentūra kviečia prisijungti prie Nacionalinio judumo iššūkio, kurio metu specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba skaičiuojami žingsniai. Šia iniciatyva siekiama gyventojus paskatinti mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis ir taip prisidėti prie oro taršos mažinimo.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Vakar pranešta apie metrologinius reiškinius mobiliuose telefonuose, sinoptikai perspėjo apie šalies vakariniuose rajonuose prognozuojamą stiprų vėją.  Informuota, kad gūsiai vietomis gali siekti net iki 30 m/s, tad Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip apsaugoti savo ir savo turtą esant tokioms oro sąlygomis.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Antroje savaitės pusėje numatomos stiprios orų permainos – įsismarkaus vėjas, prapliups lietus, o temperatūra šoktels aukštyn. Visgi, šilumos šuolis bus labai trumpas ir nuo penktadienio jau palaipsniui vės.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Spalio 19 dieną su UAB „Saugus eismas“ pasirašyta sutartis dėl saugaus eismo priemonių diegimo Jūros gatvėje. Numatyta apšviesti pėsčiųjų perėjas, panaikinti nereikalingas kelio ženklų atramas, pastatyti greičio ribojimo ir kitus naujus kelio ženklus. Sutarties vertė – 19 897 Eur, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-20
Tauragės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos vyriausiojo specialisto pareigas pradėjo eiti Paulius Goštautas. Vyriausiasis specialistas rūpinsis rajono aplinkosaugos prevencijos klausimais, vykdys savivaldybės teritorijoje viešosios tvarkos užtikrinimą, organizuos įvairius planinius ir neplaninius patikrinimus ir prevencines priemones, spręs su šiais klausimais susijusias problemas, teiks pagal savo kompetenciją siūlymus savivaldybės administracijai, nagrinės gaunamus piliečių skundus, prašymus ir pasiūlymus, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Lietuvos teismų informacinis plakatas
Įkelta:
2021-10-20
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga Lietuvos teismų darbuotojai spalio 25 d. teiks nemokamas teisines konsultacijas.
Nuotrauka
testai
R. Rumšienės/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-19
Seimas padėjo tašką ir priėmė galutinį sprendimą dėl to, kas turėtų mokėti už nepasiskiepijusių darbuotojų testus. Už tai, kad nepasiskiepijusieji darbuotojai turėtų testuotis savo lėšomis pasisakė 65 parlamentarų, 2 buvo prieš, o 3 susilaikė, – praneša LRT.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Vasarą mieste atsiras vietelė piknikams Margarita RIMKUTĖ Greta pėsčiųjų ir dviratininkų tilto išlyginta žemė, čia bus įrengtas pikniko parkas. Pikniko parkas – tai vieno Danijoje gyvenančio kraštiečio pasiūlyta idėja rajono savivaldybės įgyvendinamam projektui „Idėja Tauragei“. Metų pradžioje pikniko parko įrengimo projektas sulaukė tauragiškių palaikymo ir paskelbtas nugalėtoju. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė miesto seniūnas Žilvinas Majus, teritorijoje prie upės neseniai buvo nustumdytas viršutinis žemės sluoksnis, pavasarį šis plotas bus apsėtas žole. – Netrukus pradėsime pirkimus mažiesiems architektūros elementams įsigyti, kitaip tariant, pirksime suolus, stalus, šiukšliadėžes. Parke planuojame įrengti tris poilsiavietes su šašlykinėmis. Gal dar kokią sūpynę pastatysime, – sakė seniūnas. Pikniko parkas užims 30–35 arų teritoriją, kad chuliganai jo nenuniokotų, bus įrengtas apšvietimas ir kameros. Orams atšilus, pavasarį, prasidės parko apželdinimo darbai, o poilsiavimo sezoną parke tikimasi pradėti vasarą. Parko apželdinimu užsiims tauragiškis Andrius Miliauskis. „Idėja Tauragei“ – tai rajono savivaldybės iniciatyva įtraukti tauragiškius prisidėti prie viešosios infrastruktūros gerinimo. Tauragiškiai teikė pasiūlymus, ką būtų galima įrengti mieste, dėl dėmesio vertų idėjų paskelbtas balsavimas. Pikniko parkas pateko į mažos vertės projektų Tauragės mieste kategoriją. Šio projekto įgyvendinimui rajono savivaldybė yra numačiusi iki 20 tūkst. eurų. Pikniko parkas gimė kraštiečio, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravusio ir vasarą gimtajame mieste leidžiančio Beno Budriko galvoje. Vyras gyvena Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. „Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti, tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo“, – pristatydamas idėją, metų pradžioje sakė B. Budrikas. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta ir renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.) Autorės nuotrauka
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Gripas – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuri ne tik nesirenka žmonių pagal amžių, bet yra viena dažniausių ligų, sukeliančių epidemijas. Įgavęs pagreitį, oro lašeliniu būdu plintantis gripas kasmet susargdina tūkstančius gyventojų. Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė sako, kad gripo komplikacijų pasitaiko beveik kiekvieno sezono metu, nors to galima išvengti pasiskiepijus.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 
Nuotrauka
Tauragės šilumos tinklai
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-10-18
Tauragiškiai – vieni iš mažiausiai mokančių už šildymą Lietuvos gyventojų. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė duomenis, kurie rodo, jog šių metų mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Tauragėje už vieną kilovatvalandę siekia 4,49 euro centus ir yra trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančių Lietuvos miestų.