Atnaujinama Sodybos gatvė: gyventojai nepatenkinti dėl jos aukščio 
Įkelta:
2021-08-31
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Gyventojai nerimavo, kad dėl aukštos gatvės dangos lietaus vanduo tekės į kiemus

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Sodybos g. 6 gyventojai ir Faustas Sragauskas, Tauragės rajono savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas

 

Neretai nutinka, kad pradėjus gatvės atnaujinimą gyventojų priekaištų ir pastebėjimų sulaukiama, kai jau paklotas asfaltas ar net objektas atiduotas naudoti. Šį kartą nutiko kitaip. Pastebėję, jog darbų rangovams paklojus gruntą gatvės aukštis itin pakilo, gyventojai sureagavo žaibiškai: į vietą pasikvietė Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją, rangovus ir žiniasklaidą. Gyventojai sunerimo, jog jų įvaža į gatvę gali būti pernelyg stati, o namų sklypui atsidūrus žemiau gatvės lygio lietaus vanduo tekės į jų valdas. Savivaldybės atstovas ir darbų rangovų atstovai gyventojus ramino, kad gatvės lygis dar žemės. 

Teigia, kad pažemės

Sodybų gatvės 6-ojo namo gyventojai į vietą atvykusį Faustą Sragauską, naująjį Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją, pasitiko priekaištais. Valdos šeimininkė ir jos sūnus piktinosi, kodėl gatvė tokia aukšta.

– Jūs esate tiems darbams pravalgę dantis, turėtumėte pastebėti – viskas padaryta „ant durniaus“, akivaizdu, kad čia viskas yra per aukštai. Visi gatvės namai atsidūrė žemiau gatvės lygio. Juk nebūtina iškelti taip aukštai. Pagal ką numatytas toks gatvės aukštis? – klausė gyventojas.

Statybos skyriaus vedėjas paaiškino, kad toks gatvės aukštis yra numatytas techniniame projekte. Koks tiksliai, savivaldybės atstovas teigė atsakysiąs atvykus rangovui. Gyventojai stebėjosi, kas galėjo parengti projektą, pagal kurį gatvė aukštesnė už namų kiemus.

– Gatvė dar nėra sutankinta. Gatvės aukštis yra numatytas pagal bendrąjį gatvės reljefą. Šiuo atveju – 10 centimetrų. Jos aukštis turėjo būti dar didesnis, tačiau jau ir taip sumažinome apie 15 centimetrų, – kalbėjo F. Sragauskas.

Problema – nedalyvavimas projektų pristatyme

Sodybos g. gyventoja klausė, kodėl neatsižvelgta į gyventojų nuomonę, bet Statybos skyriaus vedėjas teigė, jog toks gatvės aukštis kai kuriuos gyventojus tenkina. Moteris piktinosi, kodėl gatvės gyventojai nebuvo supažindinti su projektu. Skyriaus vedėjas teigė negalintis atsakyti į šį klausimą, mat jis tuo metu dar nedirbęs.

Šių eilučių autorė specialisto pasiteiravo, kokiais atvejais gyventojai privalo būti supažindinti su ketinamais įgyvendinti projektais.

– Gyventojai kviečiami į susirinkimą ir supažindinami su projektu, kai yra vykdoma gatvės rekonstrukcija (šiuo atveju vyksta tik asfaltavimas, – aut. past.), – atsakė F. Sragauskas.

Tik bėda, kad gyventojai tokiuose susirinkimuose dalyvauja retai, neseniai vyko susirinkimas dėl Jūros skersgatvio projekto ir į jį, pasak pašnekovo, neatvyko nė vienas gyventojas.

Šių eilučių autorei yra tekę girdėti, jog skandinavų šalyse savivaldybės atstovai pas tuos gyventojus, kurių gyvenimą palies įgyvendinamas projektas, atvyksta į namus, įteikia kvietimą dalyvauti susirinkime. Ar būtų įmanoma taip pakviesti mūsų savivaldybės gyventojus?

– Tam prireiktų daugiau specialistų, – atsakė Statybos skyriaus vedėjas.

Patikino – viskas bus gerai 

Objekte pasirodžiusiam rangovų bendrovės „Agrotechnika“ atstovui gyventojai uždavė tuos pačius klausimus: „Kodėl gatvė tokia aukšta?“; „Ar nemanoma, jog vanduo tekės į gyventojų kiemus?“

„Agrotechnikos“ atstovas lankstomuoju metru išmatavo gatvę ir gyventojams parodė vietą, nuo kurios turėtų prasidėti gatvės nuolydis į jų kiemą. Jo matavimu, gatvės nuolydis prasidės už 2,4 m nuo kiemo vartelių.

– Nuo čia iki kiemo dangos jums kris nuolydis, – pridėjęs lanstomąjį metrą prie naujai formuojamos gatvės grunto rodė darbus atliekančios įmonės atstovas. – Sutrombuota skalda pažemės dar apie 8 centimetrus. Šioje atkarpoje į jūsų sklypą yra numatytas 0,4 proc. nuolydis – tai pats minimaliausias pagal leistinas normas nuolydis. Jūsų sklypas yra ties aukščiausia gatvės vieta.

Gyventojai po šių matavimų šiek tiek atlyžo. F. Sragauskas išsakė pastebėjimą, jog gyventojai turi teisę nuolydį į kiemą pratęsti. Gyventojai teigė neturintys tam lėšų.

Kur dėsis lietaus nuotekos, nejau jos tekės į gyventojų kiemus, jų sklypai yra žemiau gatvės lygio – toks buvo antrasis gyventojams itin rūpimas klausimas.

Statybos skyriaus vedėjo aiškinimu, kitoje pusėje gatvės, prieš besiskundžiančiųjų gyventojų sklypą, yra sudėti gatvės borteliai, kurių funkcija – atmušti lietaus vandenį jam tekant žemyn gatve. Aiškinta, kad Sodybos g. 6 sklypas yra aukščiausia gatvės vieta, o nuo jos gatvė suformuota taip, kad lietaus vanduo tekėtų žemyn.

Gatvės asfaltas, pasak projekto įgyvendintojų, bus nutiestas rugsėjo 10 dieną, projektą numatoma baigti iki spalio 30-osios.

 

 

Nuotrauka
biblioteka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Bibliotekos visoje Lietuvoje išgyveno perversmą – vasarą atnaujintos informacijos sistemos. Tačiau bibliotekininkai ir skaitytojai iki šiol susiduria su trikdžiais, nepatogumais, duomenų trūkumu informacinėse sistemose. Vis dažniau bibliotekose susidaro ir skaitytojų eilės. Anot Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, skaudu girdėti kritiką, jog nesklandumai kyla dėl to, kad esą bibliotekininkės dirba „senoviškai“.
Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame.