Tauragiškių geidžiamiausia – „Johnson&Johnson“ vakcina
Įkelta:
2021-07-16
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.   

Paskiepyta kiek per 40 proc. tauragiškių 

Ketvirtadienio duomenimis, Tauragėje jau paskiepytas 15 291 asmuo (iš jų per 13 600 asmenų pilnai) ir tai sudaro 41 proc. visų  gyventojų. Šalyje jau paskiepyta 46,1 proc. populiacijos.

Per praėjusią savaitę, kaip antradienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje informavo savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, iš viso Tauragėje paskiepyti 897 asmenys. Iš jų pirmąja doze – 138,  antrąja – 571. 

Savivaldybės gydytoja akcentavo, kad laisvų vietų registruotis skiepams yra, gali tauragiškiai vakcinuotis ir be registracijos. 

Priminta, kad liepos 20-ąją vyks kraujo donorystės akcija, kai asmenys bus skiepijami  „Johnson&Johnson“ vakcina Pilies aikštėje nuo 11 iki 16 val. 

Šiuo metu Tauragėje, kaip skelbiaStatistikos departamentas, COVID-19 serga 2 tauragiškiai, nuo pandemijos pradžios mirė 87. Nuo liepos 2-osios susirgimų Tauragėje nefiksuota. 

Pritrūko 

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja Jolanta Eičaitė posėdyje informavo, kad pastaruoju metu „Johnson&Johnson“ vakcina paskiepyta 250 asmenų Tauragėje ir 100 Skaudvilėje. 

– Pirmadienį gavome 300 „Johnson&Johnson“ vakcinų. 200 dozių skirta skiepyti asmenis vakcinacijos centre Tauragės bendruomenių namuose ir 100 dozių Skaudvilėje, – antradienį informavo J. Eičaitė. 

Posėdyje kalbėta apie tai, kad „Johnson&Johnson“ vakcinų net pritrūko, Skaudvilėje nepaskiepyti liko apie 30 asmenų. 

Pasak J. Eičaitės, skiepijama ir kitomis vakcinomis, bet tai vyksta vangiai, nes 8 iš 10 norinčiųjų pasiskiepyti pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinų. 

Vykdami į seniūnijas medikai vešis ir „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinų tikintis, kad atsiras norinčiųjų skiepytis ir šiomis vakcinomis, jei pritrūktų „Johnson&Johnson“. 

„Modernos“ buteliuke yra 10 dozių, tad medikai nesiryžta likusias išpilti, pageidauja, kad seniūnijose būtų gyventojai suregistruoti ar sukviesti. 

– Seniūnijos turėtų įsitraukti į gyventojų raginimą skiepytis, reikėtų, jog žinotume bent preliminarų skaičių žmonių, kad galėtume skiepyti kitomis vakcinomis, nes rizikuojama išmesti daug vakcinų, – teigė J. Eičaitė, pateikusi pavyzdį, kad atsiradus tik vienam norinčiajam pasiskiepyti „Moderna“ vakcina, likusias devynias dozes reikėtų išmesti. 

Medikų pagyrų posėdyje sulaukė Skaudvilės seniūnas ir seniūnijos darbuotojai, kurie sukvietė tiek gyventojų, kad vakcinų net pritrūko. 

Tomas Raulinavičius, ESOC vadovas, posėdyje pasiūlė liepos, rugpjūčio mėnesiais sudaryti grafikus, važiuoti į seniūnijas bei siūlyti žmonėms ir kitas vakcinas. Savivaldybės gydytojai pavesta sudaryti grafikus, kad į seniūnijas būtų vykstama bent kartą per savaitę. 

– Sudarykime grafikus, važiuokime į seniūnijas ir nebijokim, kad vakcinų liks ir jas reikės išmesti, – ragino Tomas Raulinavičius, ESOC vadovas. 

Kitose savivaldybėse, pasak J. Eičaitės, skiepyti vykstama į darbovietes. Pasak T. Raulinavičiaus, verslo atstovai yra informuoti apie galimybę kviestis medikus į darbovietes. Nutarta darbdaviams vėl priminti apie galimybę pasiskiepyti darbo vietose.   

Nepilnamečiai skiepijasi vangiai

Nepilnamečiai mūsų savivaldybėje, pasak J. Eičaitės, skiepijasi vangiai, todėl kalbėta apie tai, kad reikėtų imtis skatinančių priemonių. Kokios jos galėtų būti, detaliau nekalbėta. Viena jų – šeimos gydytojams yra suteikta visa reikalinga informacija ir jų paprašyta paraginti tėvus skiepyti vaikus. Pasak T. Raulinavičiaus, artėja nauji mokslo metai ir pagal tendencijas tikėtina, kad privalomas testavimas išliks. Pasiskiepijusiems vaikams testuotis nebereikėtų. 

Posėdyje akcentuota, kad vaikai iki 16 m. vakcinuotis turi atvykti su tėvais, reikalingi tiek vaikų, tiek tėvų asmens dokumentai. 

J. Eičaitė užsiminė ir apie tai, kad medikai sulaukia provokacijų – mama atvedė nepilnametę pasiskiepyti, palydėjo į vakcinacijos vietą, laikėsi atokiau, o paklausta apie leidimą skiepyti vaiką sakė: „O aš jau galvojau, kad nepaklausit, kas aš esu ir ar sutinku, kad būtų paskiepytas vaikas“. 

 

 

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 6 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 7 valandas
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-15
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais. Apie tai – laikraščio vedamajame.