Sunkūs abitūros metai bakalaureato programoje pasiteisino – rezultatai puikūs 
Įkelta:
2021-07-16
Nuotrauka
versmė
Aprašymas

Tauragės „Versmės“ gimnazija didžiuojasi TB egzaminų rezultatais. Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

 

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  

Gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė neslepia, jog metai buvo labai sudėtingi, ir džiaugiasi, kad nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų gerų rezultatų pasiekti pavyko.

– Mokytojai tikėjosi tokių rezultatų, nes matė, kad mokiniai dirbo iki paskutinės minutės – taip, kaip mokytojai juos ir „vedė“, – sakė mokyklos direktorė.

O iššūkių ruošiantis egzaminams buvo tikrai didelių. Tauragės „Versmės“ gimnazijos TB programos koordinatė Ingrida Vaičienė teigė, kad nuotolinis mokymasis buvo tikras iššūkis ne tik motyvacijos, laiko planavimo, bet ir psichologine prasme. Antraisiais šios programos mokslo metais reikia atsiskaityti visų dalykų vidinio vertinimo darbus, baigti parašyti išplėstinį rašinį (Extented Essay) bei Pažinimo teorijos (Theory of Knowledge) esė – visiems teko prisitaikyti prie nuotolinio mokymosi ir padirbėti, kad būtų pasiekti tokie rezultatai. Koordinatorės teigimu, reikėjo pakeisti mokymo ir mokymosi įpročius, nes mokiniams teko prisiimti daugiau atsakomybės gilinant žinias savarankiškai, o mokytojams susidoroti su padidėjusiu darbo krūviu pritaikant mokymo medžiagą darbui nuotoliniu būdu, taisant padidėjusį kiekį rašomųjų, atsiskaitomųjų darbų, konsultuojant mokinius.

Nuotrauka
Dalia Pukelienė

Būta ir palengvinimų 

Dėl COVID-9 pandemijos ir ilgalaikio mokymosi nuotoliniu būdu TB organizacija dar 2020-ųjų metų pavasarį priėmė sprendimą palengvinti šių metų egzaminus. 

– Jau prieš metus žinojome, kokios temos iš mokomųjų dalykų nebus įtrauktos į egzaminą. Taip pat laikantiesiems egzaminus 2021-ųjų gegužę buvo peržiūrėtos visų dalykų vertinimo taškų ribos, todėl mokiniui sudarytos visos galimybės gauti aukštesnius įvertinimus, – sakė programos koordinatorė I.  Vaičienė.

Šiais mokslo metais mažiau atlikta ir laboratorinių darbų, todėl Tarptautinio bakalaureato organizacija fizikos, biologijos ir chemijos mokomųjų dalykų egzaminų užduotis, kuriose turėjo būti daugiau praktikos, parengė teoriniu principu.

Sunkus darbas atsiperka

Itin blizgančiais pasiekimais – visų laikytų egzaminų ir mokslo metų laikotarpiu rašytų išplėstinio rašinio ir Pažinimo teorijos darbų aukščiausiais įvertinimais džiaugiasi gimnazijos mokinys Eitas Rimkus. Vaikinas neslepia, kad egzaminų rezultatai yra nuoseklaus darbo vaisius. Nors buvo įdėta nemažai pastangų, išvengti bemiegių naktų ir pasilikti laiko sau – pavyko.

Moksleivis rodo puikius rezultatus ir olimpiadose – įveikęs rajoninės, respublikinės ir tarptautinės geografijos olimpiados etapus Eitas su dar trimis jaunaisiais geografais atstovaus Lietuvai pasaulinėje olimpiadoje. Nors Stambule turėjusi vykti olimpiada bus rengiama nuotoliniu būdu, Eitas vis tiek džiaugiasi turįs galimybę svetur garsinti ne tik gimnazijos, bet ir gimtosios šalies vardą.

– Po egzaminų norėjosi šiek tiek atsipūsti, todėl šiuo metu dar neskyriau daug laiko olimpiados ruošimuisi, tačiau artimiausiu metu planuoju ruoštis intensyviau, – ketinimais dalinosi Eitas.

Nuotrauka
a

Studijuos užsienyje

Visad tiksliuosius mokslus studijuoti norėjęs Eitas džiaugiasi per pastaruosius metus atradęs naują sau įdomią sritį – ekonometriją, į kurią gilintis ketina Nyderlandų universitete. Vaikinas teigia, kad lig šiol ketino pasilikti Lietuvoje, tačiau dabar norisi praplėsti akiratį, įgyti daugiau tarptautinės patirties, peržengti savo komforto zoną – lygiai taip, kaip ir prieš ateinant mokytis į Tarptautinio bakalaureato programą. 

Studijas užsienyje renkasi ir daugiau šios programos mokinių. Išlaikytų egzaminų rezultatais besidžiaugianti Marija Vasiliauskaitė viename Prancūzijos universitetų ketina studijuoti verslo vadybą. Studijų programa plati – mergina turės galimybę išmokti marketingo, ekonomikos, prekinio ženklo kūrimo, finansų ir teisės pagrindų. Marija džiaugiasi, kad TB diplomas yra pripažintas beveik visų pasaulio šalių universitetų, todėl nereikia laikyti papildomų anglų kalbos ir kitų disciplinų rezultatų, o tai palengvina stojimo procesą. 

Ir kitų savivaldybių moksleiviai

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje siūloma visame pasaulyje pripažįstama TB programa siekia ugdyti konceptualų ir analitiškai mąstantį mokinį, kuris būtų atviras žinioms ir naujovėms. Šiemet programą baigę moksleiviai sako ją pasirinkę norėdami pagerinti anglų kalbos žinias ir pažinti kitokią mokymo metodiką, kurioje orientuojamasi į žinių gylį ir jų pritaikymą. Dabar moksleiviai džiaugiasi įgiję laiko planavimo ir akademinio raštingumo įgūdžių, kurie tikrai pravers ir ateityje.

Programa trunka dvejus paskutinius vidurinio mokymosi metus, tad gimnazijos direktorė sako, kad daugiausiai ją renkasi „Versmėje“ „užauginti“ moksleiviai. Jau sudarytose klasėse yra mokinių iš Šilalės. Komplektuojamoje klasėje, kurioje dar yra laisvų vietų, prašymą mokytis gimnazija gavo iš Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.   
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-15
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais. Apie tai – laikraščio vedamajame.