Šiukšlės po langais: varnoms – puota, gyventojams – smarvė ir musės
Įkelta:
2021-07-20
Nuotrauka
a
Aprašymas

Autorės nuotrauka

Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    

Neapsikenčia smarvės ir musių 

Į redakciją atvykusi Gedimino g. 23 daugiabučio gyventoja Nijolė pasakojo nebeapsikenčianti smarvės, sklindančios iš maždaug 10 metrų atstumu nuo langų stovinčių atliekų konteinerių. 

– Priešais langus nuo naujų metų gyventojai sumetė eglutes, paskui kažkas kapojo šakas ir jas sumetė, gavosi nemaža krūva ir jos iki šiol niekas neišveža. Kreipiausi į būtų ūkį, atvažiavo, sakė „čia ne mūsų“. Prašiau ir tų, kurie veža šiukšles, neišveža. Dabar gyventojai pradėjo viską jau mesti. Eglutės jau apačioje, jų nesimato, jos jau gal ir supuvusios, – pasakojo tauragiškė. 

Nuotrauka
a

Pavasarį, pasak moters, pastatė konteinerius, du jų atviri, benamiai maišelius išdrasko, per visą dieną varnos ten kuičiasi, išmėto ir popierius, kuriuos valytoja sumeta.

– Lango atidaryti negaliu, dar ryte, kol vėjelis prapučia, o vėliau vien musės. Kodėl tokius atvirus konteinerius pastatė po langais, į jį pila šiukšles net ne mūsų namo gyventojai? – klausė tauragiškė, akcentavusi, kad skambino į daugiabutį administruojantį Tauragės butų ūkį ir prašė gelbėti nuo musių, bet niekas esą šiukšlių taip ir nesutvarkė.   

Mano, kad gali mesti bet kur

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vadovas Virgilijus Noreika teigė, kad komunalinėms atliekos mesti aikštelėje skirti du juodi konteineriai. Žaliąsias atliekas iš individualių valdų veža atliekų vežimo konkursą neseniai vėl laimėjęs UAB „Ekonovus“, iš aikštelių prie daugiabučių iki šiol prižiūrint administratoriui irgi veždavo „Ekonovus“.

– Nuo liepos 1-osios žaliąsias atliekas tvarkys daugiabučių namų administratoriai. Jie spręs, ką daryti – gal samdys „Dunokus“, gal patys veš. Iš juridinių asmenų žaliųjų atliekų priėmimas ir sutvarkymas pas mus kainuos 27 eurus už toną, tai tris kartus pigiau nei kainavo iki šiol, – aiškino V. Noreika.  

O čiužinio, pasak TRATC vadovo, prie konteinerių gyventojai išmesti negali. 

Nuotrauka
a

– Žmonės susimoka rinkliavą ir galvoja, kad gali mesti bet ką ir bet kur. Niekur taip pasaulyje nėra ir niekaip „neperlaužiam“ žmonių, – apie gyventojų sąmoningumą tinkamai tvarkytis atliekas kalbėjo direktorius. – Juk namuose žmonės susitvarko. Kai pasieksime, kad už ne vietoje išmestą čiužinį susimokės baudą, tada atsiras tvarka kaip Vokietijoje. 

Aikštelę apžiūrėję TRATC atstovai redakcijai pranešė, kad dėl išmesto čiužinio informaciją perdavė seniūnijai, o už aikštelės ribų žaliąsias atliekas turi tvarkyti namų bendrijos. 

– Kvapas jaučiamas, kokius du mėnesius šiukšlės nevežtos, tad galima suprasti ir gyventojų skundus. Patys kreipsimės į bendriją, nusiųsime nuotraukas ir prašysime, kad jie kuo greičiau susitvarkytų bešeimininkes atliekas. Be to, patys gyventojai turi būti supratingi ir uždaryti konteinerius, – apžiūrėję atliekų aikštelę situaciją pakomentavo TRATC atstovai. 

Apie atliekas nežinojo  

Tauragės butų ūkio, administruojančio daugiabutį Gedimino g. 23, direktorius Egidijus Vaitiekus, išgirdęs apie neišvežtų šiukšlių krūvą šalia daugiabučio, sakė apie problemą nežinąs ir stebėjosi, kodėl gyventojai pirmiau kreipiasi į spaudą. 

– Buitinėms ir kitoms atliekos yra konteineriai. Žaliosios atliekos iki liepos 1-osios buvo metamos į rakinamus konteinerius ir buvo visos išvežtos. Nuo liepos 1-osios žaliosioms skirtų konteinerių daugiabučių atliekų aikštelėse neliko, atliekas turi tvarkyti namų administratorius, – teigė E. Vaitiekus. – Dabar derimės ir su savivaldybe, tariamės, kaip žaliąsias atliekas tvarkyti toliau. Kol nėra sprendimo, visos žaliosios atliekos prie daugiabučių – žolės, šakos - bus išvežtos iki penktadienio. Kiti daiktai prie konteinerių – ne administratoriaus problema, tai gyventojų bėdos, jie turėtų vežti tas atliekas į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Paberžių gatvėje. 

Nuotrauka
a

Apžiūrėjęs minimą aikštelę, E. Vaitiekus sakė  įtariantis, kad atliekos suneštos iš aplinkinių namų. 

Visas šiukšles, pasak Butų ūkio vadovo, pažadėjo išvežti seniūnija. 

Šioje vietoje žaliosioms atliekoms skirto konteinerio, pasak E. Vaitiekaus, niekada ir nebuvo, tam skirti konteineriai buvo kitose aikštelėse, įrengtose šalia kitų daugiabučių. Ir į juos atliekas galėdavo mesti tik daugiabučių aplinką tvarkantys darbuotojai. Pasak E. Vaitiekaus, daugiabučių gyventojai žaliųjų atliekų neturi, o Butų ūkis dabar, nelikus konteinerių, žaliąsias atliekas po tvarkymosi darbų išsiveža ir pristatys į sąvartyną.  

Problema kompleksinė

Išgirdęs istoriją apie atliekas, kurių kratosi ir  TRATC, ir Butų ūkis, o visų akys krypsta į seniūniją, miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė:

– Man niekas neįrodys, kad turi tvarkyti seniūnija, bet sutvarkysime. Atliekos iš dangaus nenukrenta, konteinerinės aikštelės yra įsirengęs TRATC, stambiagabarites atliekas reikia vežti dažniau, vežėjas turėtų tankinti važiavimus ir problemos nebūtų.

Pasak seniūno, dėl šalia konteinerių sumetamų atliekų tvarkymo vyksta diskusijos – aiškinamasi, kas kokias atliekas turi tvarkyti.

– Kažkada susėsim su TRATC, Butų ūkiu, bet kol kas yra taip. Jei aikštelė TRATC, tai jie ir turėtų tvarkytis. Seniūnija, aišku, skirs lėšų, o kalbame apie tūkstančius ir tvarkysime.  Pamiškėse, nuošaliose vietose,  kuriose yra bešeimininkės atliekos, seniūnija sutvarko, bet čia yra prie konteinerių, jos nėra bešeimininkės atliekos, – nuomonę išsakė seniūnas. – Problema su atliekomis yra kompleksinė. Prie konteinerių kažkas atvežė padangų, kitas spintelę, trečias – čiužinį. Butų ūkis aptvarko aplinką ir sumeta žaliąsias atliekas, kažkas dar su priekaba privažiuoja ir turim, ką turim. Ir žmones suprantu, vaizdas ir manęs netenkina. 

Pasak seniūno, pavasarį jau buvo sutarta, kad seniūnija rinks padangas ir pavojingas atliekas, kurių negalima vežti į sąvartyną, tai yra automobilių plastiką ir kitas. 

– Bet kai viskas krenta ant seniūnijos pečių, kažkaip keista, – teigė Ž. Majus. 

Vien padangų, kaip skaičiuoja seniūnas, per mėnesį surenkama apie 50.  

– Jei 2-3 mėnesius nerinktume, tai galite įsivaizduoti, kiek jų būtų. Gyventojai žino, kad baldus galima nemokamai pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, žaliąsias atliekas dabar namų administratoriai įpareigoti susitvarkyti, – mintį, kaip visi tvarkydami atliekas galėtų išvengti pūvančių krūvų, išsakė seniūnas. – Norisi žmonių supratingumo. Ir pats esu sustojęs prie šiukšlintojų, bandęs kalbėti, bet žmonės iškart puola. Kiti sako, ar tai geriau į mišką vežti. Ne į mišką, bet galima ieškoti būdų atliekas sutvarkyti taip, kad jos kitiems nekeltų pasipiktinimo. 

Seniūnas neatmeta galimybės prie konteinerių aikštelių įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Ten, kur jos jau įrengtos – J.Tumo-Vaižganto, Dariaus ir Girėno, Vytauto, Laisvės gatvėse – pasak seniūno, prie konteinerių gyventojai šiukšlių tiek nebemeta. 


 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 9 valandas
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
2021-07-19
Trūkstamų pedagogų paieškas mokyklos šiais metais pradėjo anksčiau nei įprastai. Mokytojų paklausa darbo rinkoje imdavo didėti rugpjūtį, tačiau šiemet tie procesai prasidėjo mokslo metams net nesibaigus. Net ketvirtadaliu – 25,3 proc. birželį augo laisvų darbo vietų skaičius pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtumo tarnyboje buvo pateikti 208 darbo pasiūlymai pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams (pernai – 166), 50 – pradinio ugdymo mokytojams (pernai – 48), 11 – priešmokyklinio ugdymo pedagogams (16), 51 – specialiųjų poreikių mokinių mokytojams (15 laisvų darbo vietų daugiau nei pernai).
Nuotrauka
PILIES AIKŠTĖ
Įkelta:
2021-07-16
Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą antradienį lankysis Tauragėje. Turo metu visi norintys nuo 11.00 iki 16.00 val. galės atvykti į Tauragės pilies aikštę ir be išankstinės registracijos pasiskiepyti „Janssen“ vakcina nuo COVID-19, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
versmė
Įkelta:
2021-07-16
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vykdomos Tarptautinio bakalaureato (TB) diplomo programos moksleiviai jau sulaukė pagrindinės egzaminų sesijos rezultatų, o šie – išties puikūs. Konvertavus TB programos vertinimą į valstybinio brandos egzamino įvertinimą matyti, kad programoje besimokiusių 19-os mokinių aukščiausiu balu įvertintas 21 egzaminų darbas.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
Vakcinacijos tempai sulėtėję ir tai neramina ne tik šalies aukščiausiosios valdžios atstovus, bet ir Tauragės vadovus. Kuriami planai, kaip paskatinti gyventojus skiepytis. Be to, kad visi norintieji gali pasiskiepyti be registracijos, planuojama dažniau vykti į seniūnijas ir siūlyti „Moderna“, „Vaxzevria“ vakcinas.  Tauragiškiai, kaip teigia medikai, labiausiai pageidauja „Johnson&Johnson“ vakcinos, kurios rajonui skiriama mažiau nei medikai galėtų suskiepyti.   
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-15
Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais. Apie tai – laikraščio vedamajame.