Garbės piliečių vardai – keturiems tauragiškiams
Įkelta:
2021-05-03
Nuotrauka
k
Aprašymas

Nuotraukų koliažas

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.

Nuopelnai – svarūs

„Tauragės žinių“ paprašyta pakomentuoti kandidatūras mero patarėja Šarūnė Stasytienė atsakė, kad Aloyzą Šlepavičių pasiūlė sporto klubo „Klasik“ prezidentas Jonas Sabutis. Pasak jos, surinkti 54 parašai žmonių, pritariančių Jono Sabučio siūlymui. Suteikti garbės piliečio vardą jam siūloma už  ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės rajono savivaldybės vardą šalyje ir už jos ribų, aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės švietimo, sporto vystymo sritį.

Joną Samošką, kaip kandidatą, pasiūlė Lomių kaimo bendruomenė „Lomiai“. Teigiama, kad jam šį vardą siūloma suteikti už ilgametį darbą Tauragės rajono žmonėms, visuomeninę veiklą ir Tauragės rajono garsinimą šalyje. J. Samoška – ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas, savivaldoje dirbantis jau 38 metus. Balandžio 28-ąją jam sukako 65-eri ir jis išėjo į pensiją. 2017 m. Jonui Samoškai įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas. Šiuo ženklu Lietuvos vietos savivaldos dienos proga kasmet paskatinamos ryškiausiai įvairiose srityse sublizgėjusios šalies savivaldybės, ženklai įteikiami ir keletui labiausiai vietos savivaldai nusipelniusių žmonių. J. Samoška 2012–2016 m. buvo Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, 2012-aisiais yra gavęs Žemės ūkio ministrės padėką, 2012-aisiais išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu.

Antano Stankaus kandidatūrą, pasak Š. Stasytienės, iškėlė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Tauragės filialo pirmininko pavaduotojas Vidas Čereškevičius. Garbės piliečio vardą jam siūloma suteikti už verslo plėtrą Tauragėje, visuomeninę veiklą ir iniciatyvas miestui. Buvęs tarybos narys A. Stankus netrukus minės savo 70-metį. Jis ne tik žinomas verslininkas, įkūręs Tauragės industrinį parką, kuriame sukurta per tūkstantį darbo vietų, bet ir daugelio kultūros ir sporto renginių mecenatas. A. Stankus įkūrė Tauragėje Rotary klubą, buvo vienas iš Tauragės apskrities verslininkų asociacijos steigėjų. Jis vadovauja Politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, daugelį metų remia įvairias patriotines iniciatyvas, ypač daug prisidėjo steigiant Tremties rezistencijos muziejų, „Tremtinio“ chorą. 

Garbingą titulą siūloma suteikti ir tautodailininkei Onai Paulauskienei. Pasak Š. Stasytienės, anksčiau jos kandidatūra siūlyta Garbės ženklo apdovanojimui, bet komisijos nariai nubalsavo, kad tautodailininkė verta Garbės piliečio vardo už meninę veiklą ir Tauragės vardo garsinimą šalyje. Tautodailininkei šiomis dienomis sukanka 82-eji, ji – plačiai žinoma vienintelė Tauragės rajone medžio drožėja moteris, jau daugiau nei 30 metų nesiskirianti su kaltais ir drožtukais. 1999 metais po autorinės parodos Tauragės krašto muziejui padovanojo beveik visą savo tuometinę darbų kolekciją – 104 medžio drožinius. Tačiau nuo to laiko darbšti moteris, žiemomis išdrožianti daug naujų darbų, vėl sukaupė nemažą kolekciją, kurią nuolat eksponuoja savo namuose Batakiuose įkurtame asmeniniame muziejuje. Daug jos darbų yra išdovanota ir puošia rajono kaimus ir miestelius.

Padėkos nebūna per daug

Tarybos posėdžio metu buvo siūloma Garbės piliečio vardą jo nusipelniusiems žmonėms suteikti ne vienąkart, prieš miesto šventę, o dukart – ir per miesto šventę, ir kalėdinį padėkos vakarą. 

Kai kurie tarybos nariai siūlė balsuoti atskirai už kiekvieną kandidatą, o ne už visus kartu – taip esą būtų sustiprinta pati procedūra, o siūlomas žmogus labiau pagerbiamas. Be to, teigta, kad gali atsitikti taip, kad tarybos narys vienai kandidatūrai pritaria, o kitai – ne. Siūlyta ir atsisakyti kandidatūrų svarstymo tarybos posėdžio metu. 

Taigi tarybos nariai balsavo už kiekvieną kandidatūrą atskirai.

Garbės piliečio regalijos paprastai įteikiamos miesto šventės metu.

Kam suteikiamas?

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos ir bet kurios užsienio valstybės piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės vardą šalyje ir pasaulyje bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitas sritis. Siūlyti suteikti Garbės piliečio vardą gali meras, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės vykdomosios institucijos, seniūnai, rajono įstaigos, įmonės, visuomeninės, kūrybinės, religinės ir kitos juridiškai teisėtos organizacijos, vietos bendruomenės, asmenų grupės (ne mažiau kaip 20 asmenų) ir kiti juridiniai asmenys.

Siūlymas asmeniui suteikti garbės piliečio vardą pateikiamas raštu Tauragės rajono savivaldybės tarybos sudarytai Tauragės rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo komisijai. Už pateiktų duomenų apie siūlomą asmenį teisingumą atsako siūlymo teikėjas.

Tauragės garbės piliečio vardas iki šiol suteiktas 31 Tauragei nusipelniusiam piliečiui. Pirmajam šis vardas buvo suteiktas tautodailininkui Antanui Bagdonui. 

 

Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
prieš 11 valandų
Tauragės rajono savivaldybė šiandien pranešė, jog nuo ryt, rugsėjo 28-osios, Tauragėje pradedamas šildymo sezonas.
Nuotrauka
a
R. Danisevičiaus nuotr.
Įkelta:
prieš 12 valandų
Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Pirmadienio orai bus palankūs pasivaikščiojimams rudenėjančioje gamtoje, tačiau vėliau dangus vis labiau niauksis, protarpiais palis, stiprės vėjas. Visgi, savaitei baigiantis orų permainos gali pradžiuginti. 
Nuotrauka
baseinas
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Tauragės sporto centro prašymus, patikslinti baseino teikiamų paslaugų įkainiai. Tiesa, iki šiol galioję įkainiai nesikeičia, patvirtinti kai kurie pakeitimai. Vienas jų – baseine lankytis pigiau galės šeimos, nes įtrauktas šeimos bilietas. 
Nuotrauka
Šilumos tinklai
Tauragės šilumos tinklų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę politikai patvirtino naujajam šildymo sezonui vidutines kuro kainas, kurios bus taikomos apskaičiuojant kompensaciją už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą nepasiturintiems gyventojams. Konstatuota, kad kompensacijų poreikis auga, o kuro kainos kyla. 
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Tauragės ligoninės Psichiatrijos skyriaus pacientai sunerimę, kad skyrius uždaromas, o žmonės, kuriems gydymas labai reikalingas, paliekami likimo valiai. Jie nesupranta, kodėl priimtas toks sprendimas, ir ketina protestuoti. Pasak ligoninės direktoriaus, skyrius uždaromas todėl, kad darbuotojai reikalingi kovidiniam skyriui.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos infograma
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį savivaldybės tarybos politikai patvirtino du naujus miesto autobusų maršrutus. Besinaudojantieji nemokamu viešuoju transportu, tikimasi, jau kitų metų pradžioje galės pasiekti Norkaičius, o atokesnių miesto vietovių gyventojai – miesto centrą. Autobusai kursuos ir pro baseiną. 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija su UAB „Irvytis“ pasirašė sutartį dėl Atokvėpio aikštelės įrengimo Tauragės miesto Žalgirių mikrorajone, prie daugiabučio gyvenamojo namo, esančio adresu Ateities takas 4. Ši aikštelė skirta senjorams.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės  nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklui „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ gauti. Garbės ženklas už nuopelnus skiriamas Lietuvos Respublikos, bet kurios užsienio valstybės asmeniui arba institucijai. Tokius apdovanojimus jau yra gavę 16 mūsų kraštui nusipelniusių asmenų. 
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-22
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.