Iš naujosios direktorės meras tikisi maksimalaus skaidrumo ir sąžiningų sprendimų 
Įkelta:
2021-04-14
Nuotrauka
Rakauskienė
Aprašymas

Naujoji savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir meras Dovydas Kaminskas. Tauragės rajono savivaldybės feisbuko nuotrauka 

,
Nuotrauka
Rakauskienė
Aprašymas

Posėdžio metu G. Rakauskienė prisistatė rajono politikams. Ekrano nuotrauka 

 

Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.

Mero teikimu

Rajono mero Dovydo Kaminsko teikimu į administracijos direktoriaus pareigas siūlyta Gintarės Rakauskienės kandidatūra. Kaip teigė klausimą pristačiusi savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus specialistė Agnė Jurkauskė, STT jau patvirtino kandidatės tinkamumą eiti pareigas. 

Darbą G. Rakauskienė pradės nuo balandžio 19 d. savivaldybės tarybos įgaliojimo laikui politinio asmeninio pasitikėjimo pagrindu. Jai patvirtintas 17,5 pareiginės algos koeficientas ir priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. 

Kol kas G. Rakauskienė neturi teisės dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija, tokio leidimo kol kas laukiama iš Saugumo departamento. Dokumentai tokiam leidimui gauti, kaip teigė A. Jurkauskė, Saugumo departamentui dokumentai jau pateikti.

Opozicijai pasidomėjus, kodėl kandidatūra svarstyta prieš pat Velykas, A. Jurkauskė atsakė, kad  sprendimo projekto nebuvo galima teikti be  rašto iš STT, o jis gautas kovo 31 d. 

Patirtis

Praėjusį penktadienį savivaldybės tarybos komitetų ir tarybos posėdyje politikams ir visuomenei prisistatė tada dar kandidatė į administracijos direktoriaus pareigas. 36-erių Gintarė Rakauskienė gimė ir augo Tauragėje, baigė dabartinę Žalgirių gimnaziją, Vytauto Didžiojo universiteto menotyros bakalauro studijas. Po studijų sukūrusi šeimą su vyru grižo į Tauragę. Augina 12 ir 3 metų dukreles.

Kaip prisistatydama sakė G. Rakauskienė, jos profesinis kelias prasidėjo Tauragėje. Nuo 2008 iki 2010 m. ji dirbo tuometinėje Tauragės apskrities viršininko administracijoje raštvede-archyvare, įgijo tvirtus viešojo administravimo pagrindus. Trumpą laiką dirbo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybų inspekcijoje, ėjo specialistės pareigas, jos kompetencijoje buvo vidaus ir išorinių dokumentų tvarkymas. 

– Ilgiausias mano profesinis kelias buvo Tauragės butų ūkyje, ten dirbau nuo 2010 m. iki 2017 m. Buvau vadybininkė, viešųjų pirkimų specialistė ir dirbau su daugiabučių namų apnaujinimo ir modernizavimo projektų įgyvendinimu – nuo sprendimo priėmimo iki namo atnaujinimo ir užbaigimo. Taip pat dirbau su viešųjų pirkimų sistemomis, – prisistatė kandidatė ir toliau pasakojo apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) skyriaus sukūrimą Butų ūkyje ir darbą jame projektų vadove. Vėliau ši darbo sritis perkelta į Tauragės šilumos tinklus. Ten ji ėjo Daugiabučių namų administravimo tarnybos vadovės pareigas. 

2018–2020 metais G. Rakauskienė dirbo Tauragės rinkimų apygardos vadove. Nuo 2019 m. spalio ji – UAB „Dunokai“ direktorė.

– Šitas nuoseklus profesinis kelias, darbo aplinka ir sukauptos žinios viešojo administravimo, viešųjų pirkimų, vadybos, statybos procesų išmanymas, Europos Sąjungos projektų įgyvendinimas, miesto ūkiniai klausimai, manau, padėtų užimant savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, – prisistatydama sakė G. Rakauskienė.

Tikslas – darbas gyventojų gerovei

Einant naująsias pareigas pagrindinis tikslas, kurį įvardijo G. Rakauskienė, – darbas Tauragės rajono gyventojų gerovei, stengiantis patenkinti jų poreikius, nuosekliai ir teisėtai vykdyti pagrindines administracijos direktoriaus funkcijas, užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su meru ir tarybos nariais, savivaldybės administracijos darbuotojų komandinį darbą, jiems padėti dirbti, motyvuoti, kad būtų įgyvendinti tarybos patvirtinti strateginiai tikslai. 

Tarybos opozicija gyrė pretendentę už ne kartą prisistatymo metu išsakytą mintį, kad sieks bendradarbiauti su politikais.  

Opozicijos atstovas tarybos narys Pranas Petrošius domėjosi, kokia G. Rakauskienės asmeninė  nuomonė dėl UAB „Dunokai“ privatizavimo. Politikas klausė, gal būtų tikslinga atšaukti tarybos sprendimą parduoti įmonę. 

– Sprendimus priima privatizavimo komisija, kuri artimiausiu metu, kiek žinau, rinksis. Mano, kaip susipažinusios su veikla iš vidaus, argumentai yra dviprasmiški. Iš vienos pusės, įmonė gali, ir tai įrodėme šiais metais, dirbti pelningai. Jau galiu paviešinti, kad grynojo pelno įmonė pernai uždirbo 155 tūkst. eurų, jau turime audito išvadas. Tačiau susiduriame ir su kita problema – įmonė užsiima verslu, t.y. mes veikiame rinkos sąlygomis, dalyvaujame viešuosiuose pirkimuose lygiomis teisėmis su visomis privačiomis įmonėmis, todėl turime būti konkurencingi, patrauklūs, kurti patrauklias sąlygas darbuotojams. Esame savivaldybės įmonė, o ar savivaldybei reikia daryti verslą? – teigė  „Dunokų“ vadovė. 

G. Rakauskienė patvirtino, kad įmonės sąskaitoje yra 800 tūkst. eurų, ji mano, kad dividendai akcininkams turėtų būti išmokėti. 

Kaip skelbiama savivaldybės interneto puslapyje, 56,14 proc. įmonės akcijų priklauso Tauragės rajono savivaldybei, 39 fiziniai asmenys valdo 43,86 proc. akcijų, iš jų vienam asmeniui priklauso 32,61 proc., likusiems 11,25 proc. akcijų. 

Kalbėdama apie viešųjų paslaugų teikimo gyventojams tobulinimą G. Rakauskienė minėjo vieno langelio veiklos principą. Ji teigė sieksianti, kad gyventojai gautų atsakymus į kuo daugiau klausimų čia ir dabar, o po apsilankymo gyventojas turėtų turėti galimybę palikti atsiliepimą apie gautas paslaugas. 

Mero reikalavimas – maksimalus skaidrumas  

– Pasirinkimas paprastas, kai matau žmogų, kuris ilgus metus jau dirba tauragiškių labui sąžiningai, nuosekliai, gerai atlieka savo pareigas, turi kompetencijos, išmano daug sričių, pažįsta savivaldybės tarybos narius, administracijos komandą, tai man klausimų nekyla, – į klausimą, kas lėmė, kad pasirinkta G. Rakauskienės kandidatūra, prieš balsavimą teigė meras Dovydas Kaminskas. – Džiaugiuosi, kad Gintarė sutiko eiti šias sunkias pareigas tokiu sunkiu metu, kompetencijos ir žinių, kas vyksta mūsų rajone, netrūksta, o pagrindinis dalykas, kurio reikalaujame – tai maksimalus skaidrumas, sąžiningi sprendimai, sąžiningas pareigų atlikimas, o svarbiausia – rūpestis Taurage ir jos gyventojais ir teisingumo jausmas.

Modestas Petraitis, šešerius metus ėjęs savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasitraukė vasario 22-ąją. Laikinai pareigos atiteko administracijos direktoriaus pavaduotojui Tomui Raulinavičiui.

 

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 2 valandas
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 2 valandas
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Vakar paskelbta apie galimybę 5–8 klasių mokiniams grįžti į mokyklas. Vieni tėveliai tuo labai džiaugėsi, kiti – papylė priekaištų dėl mokinių testavimo, kuris, pasirodo, būtinas, kad vaikas galėtų praverti mokyklos duris. Šiandien rajono meras paskelbė, kad į klases grįš 5 rajono klasės.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 
Nuotrauka
dujų balionai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau metai, kai valstybė skirsto paramą dujų balionų nutarusiems atsisakyti daugiabučių gyventojams. Tą padariusiems numatytos valstybės subsidijos įsigyjant elektrinę ar dujinę viryklę. Aktyviausiai paraiškas teikia Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Raseinių gyventojai. Nors Tauragėje yra dujotiekis,  iki daugiabučių vamzdžiai nėra atvesti, todėl gyventojai savo butui gali pasirinkti tik elektros energijos šaltinį.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos PGV Tauragės PGT inspektoriai vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Reidų metu ugniagesiai inspektoriai tikrins, ar gyventojai tvarkydamiesi aplinką nepažeidinėja gaisrinės saugos reikalavimų.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-04
Rajono meras Dovydas Kaminskas šiandien po pietų paskelbė, kad nuo ateinančio pirmadienio į mokyklas mūsų rajone grįžta 5–8 klasių mokiniai. Po vyriausybės sprendimo leisti į mokyklas grįžti vyresniųjų klasių mokiniams, galutinį sprendimą paliko teisę priimti pačiom savivaldybėms.
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Įkelta:
2021-05-04
Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.
Nuotrauka
klasė
Įkelta:
2021-05-04
Patvirtinti atnaujinti Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus mokslo metus, – skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ypatingas dėmesys skiriamas matematikai ir fiziniam ugdymui gimnazinėse klasėse. Atsiranda galimybė mokiniams suteikti laisvadienius.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2021-05-04
Nuo šiol Tremties ir rezistencijos muziejus bus labiau pastebimas. Eidami, važiuodami Prezidento gatve, pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, atpažinsite iš naujo ir išraiškingo ženklinimo, – skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2021-05-03
Tauragės ligoninei trūksta slaugytojų. Apie tai prabilta praėjusią savaitę rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Dar didesnis jų trūkumas iškils rudenį, baigus įrengti prie Tauragės ligoninės statomą Geriatrijos skyrių.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2021-05-03
Po žiemiškų pavasario išdaigų artimiausiomis dienomis orai palaipsniui šils. Ramesnė ir gražesnė diena numatoma antradienį, o trečiadienį nors temperatūra ir kils aukščiau, tačiau daug kur nušniokš lietus, vietomis grūmos perkūnija. Vėliau įsivyraus vidutiniškai šilti orai, o dangumi vis keliaus lietaus debesys.
Nuotrauka
siuntos
Įkelta:
2021-05-03
Ar žinojote, kad kasdien Lietuvoje registruojama kelios dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių? Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, ruošiasi pokyčiams, susijusiems su importo PVM mokestinėmis naujovėmis. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM.
Nuotrauka
Karolina
Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Karolina
Įkelta:
2021-04-30
Sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šį žodį norisi rašyti didžiąja raide, nes mama – žmogus, kuris visada atleis, priglaus ir apkabins paklydusį, su šypsena pabars, naktimis rymos prie lango ir kantriai lauks. Pačius gražiausius žodžius savo brangiausioms mamoms skyrė keli Lietuvos moksleivių sąjungai priklausantys moksleiviai. Jei jausmus žodžiais išreikšti sunku, tai šiltas apkabinimas pasako daugiau. Mielos mamos, su artėjančia jūsų diena! 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ trečius metus iš eilės organizuoja menų festivalį „Kvadratu“. Organizatoriai sako, kad šiemet jis bus kitoks – labiau orientuotas į nekontaktinius kultūrinius potyrius, o menui neabejingi žmonės galės ir patys prisidėti prie jo veiklų įrašydami savo pasakojimus.
Nuotrauka
mokykla
Įkelta:
2021-04-30
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. Koks jis bus Tauragėje, paaiškės greičiausiai pirmadienį. Tikėtina, kad visų reikalavimų, kurių reikėtų laikytis, įgyvendinti bus neįmanoma.  
Nuotrauka
Bagdono upelis
Įkelta:
2021-04-29
Balandžio 17 dieną ugniagesiai stabdė teršalų plitimą Vytauto gatvės upelyje, kuris įteka į Molupio tvenkinį, dar vadinamą Bagdono tvenkiniu. Po įvykio ieškodami taršos šaltinio, aplinkosaugininkai apsilankė dvidešimtyje aplink upelį esančių privačių namų valdų. Dėmesį patraukė talpa, kurioje laikytas kuras namo šildymui.
Nuotrauka
Rasita LI
Įkelta:
2021-04-29
Antroje savaitės pusėje dienos bus labai skirtingos. Ketvirtadienį orai bus ramesni, o jau penktadienį vyraus pavasariniai lietūs, vietomis griaudės perkūnija. Šeštadienį orai vėl nurims, dažniau pasirodys saulė, o sekmadienį po truputį daugės debesų, artinsis krituliai.
Nuotrauka
padangos
Įkelta:
2021-04-29
Vos keli šimtai metrų nuo Dapkiškių kaimo centro, laukuose prie apleisto pastato, jau ne vienerius metus formuojasi savavališkas sąvartynas. Didžioji dalis atliekų – automobilių padangos, kėbulo dalys, apmušalai. Vietiniai sako, kad atliekas gamtoje palieka to paties kaimo gyventojai, galimai – automobilių remontu užsiimantys asmenys. Kas tokie – niekas esą nematė ir nežino.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-28
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas šiandien patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės.