„Menų feste‘20“ pasirodys gerai žinomi veidai: fotografas Marius Čepulis bei alternatyvaus roko grupė „ba.“
Įkelta:
2020-08-04
Nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškiams „Floki“ vardu žinoma grupė dabar vadinasi „Miss mach“, festivalyje ji pasirodys antrus metus. Organizatorių nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Tadas Kaminskas. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka

Trečius metus iš eilės rengiamas jaunų ir ambicingų Tauragės aktyvistų sumanytas, Tauragės rajono menininkus ir jų darbus apjungiantis projektas „Menų festas“ šiais metais išaugo į dar didesnį ir tikrai tauragiškių dėmesio vertą renginį. Dėl karantino atidėta menų šventė tikrai neprarado planuotos kokybės: šį kartą koncertuoti pakviestos jaunos, tačiau fanų skaičių itin sparčiai auginančias grupes kaip „ba.“, „Abudu“ ir SADBOI, atvyks plačiai žinomas gamtos fotografas Marius Čepulis.

Menas nebesislepia

„Menų festas‘20“ vyks rugpjūčio 6–8 dienomis. Tai laikas, kai šešėliuose gyvenantis menas nebesislepia ir išlenda į gatves, skelbia organizatoriai. Šie metai ypatingi – renginys, truksiantis tris dienas, apims įvairias meno šakas, jaunieji kūrėjai demonstruos savo darbus parodose, vyks koncertai.

Organizuojami žaidimų vakarai, norintiems bus galimybė patiems susipažinti su dailės, muzikos kūrybiniais procesais. Paskutinę dieną pasirodys jaunos grupės „Miss mach“, „diso.kognityvas“, „Kieno mishke kankorezhiai“, o renginį vainikuos trys žinomos roko ir hip-hop‘o grupės: „Abudu“, SADBOI ir „ba.“, M.A.M.A. 2019“ apdovanojimuose pripažinti metų roko atlikėjais.

Jau du kartus vykusiame festivalyje jau dalyvavo per 60 menininkų, apsilankė kone 2 000 žiūrovų, vyko įvairūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai. Buvo rengiamos dailės ir fotografijos darbų parodos, įvairių muzikos instrumentų pamokos, jaunimo organizacijų dirbtuvės, poezijos vakarai. Taip pat buvo siūloma sudalyvauti orientacinėse varžybose, kurių metu dalyviai turėjo progą susipažinti su Tauragės kultūros istorijai svarbiomis vietomis. Šis festivalis yra unikalus renginys Tauragės apskrityje, todėl į jį atvyksta menininkų iš gretimų regionų. Kitas festivalio išskirtinumas – motyvuotas jaunimas turi galimybę įsitraukti į renginio organizavimą.

– „Menų festas“ suteikia galimybę vietos ir aplinkinių rajonų menininkams atskleisti savo talentą plačiajai auditorijai. Nors jis skirtas visoms amžiaus grupėms, pagrindinis festivalio prioritetas –  skatinti jaunimo užimtumą netradicinėse erdvėse, tarp jaunimo populiarų menininkų pasirodymais, susitikimais, diskusijomis ir edukaciniais užsiėmimais. Jaunimas bus kviečiamas ne vien susipažinti su skirtingomis meno formomis, bet ir jas išbandyti, – sakė vienas pagrindinių „Menų festo“ komandos koordinatorių Tadas Kaminskas.

Organizatorius pabrėžia, jog „Menų festo“ komandos uždavinys yra sukurti menišką atmosferą miesto erdvėse ir įprasminti festivalio dalyvių veiklą:

– Į veiklą įtraukdami netradicines Tauragės erdves, rengsime Tauragės rajono menininkų fotografijos ir dailės parodas. Skatindami jaunimą veikti, rengsime meno užsiėmimų vakarą: mėgstančius ir prijaučiančius poezijai kviesime sudalyvauti kartu su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“ rengiamoje poezijos popietėje. Žmonėms užsiimantiems fotografija ir visiems norintiems suteiksime galimybę nemokamai išklausyti profesionalaus fotografo Mariaus Čepulio paskaitą. Kviesime visus norinčius menininkus prisidėti prie renginio apipavidalinimo parodomis, pasirodymais bei instaliacijomis. Didžiausia ir grandiozinė bus paskutinė diena: sukviesta daugybė vietinių jaunų muzikantų, kurie gros didžiojoje scenoje, o  uždaromąjį vakarą vainikuos tarp jaunimo populiarios muzikinės grupės – „ba.“, „Abudu“ ir „SADBOI“, – aiškino T. Kaminskas.

Nuotrauka

Nuo fotografijos iki macrame

„Menų festo“ metu savo dailės ir fotografijos parodas pristatys 16 Tauragės miesto ir rajono menininkų: Adrijana Kiršinskaitė, Aistė Rekašiūtė, Aridanas Piečia, Beta Bartušytė, Domantė Katauskaitė, Gabija Gendroliūtė, Goda Abromaitė, Greta Jonelytė, Kamilė Saukaitė, Laimonas Šiaudvytis, Paula Emilija Ažnaitė, Ieva Špeckauskaitė, Ovidijus Pamedytis, Neda Šimkūnaitė, o po to paskaitą skaitys profesionalus fotografas Marius Čepulis.

Pasirodys Tauragės miesto ir rajono bei aplinkinių miestų pradedantieji atlikėjai: jaunimo grupė „Miss Match“ (anksčiau žinoma „Floki“ pavadinimu), Anelė Matrosovaitė, Meidė Šlamaitė, Rugilė Norbutaitė, Dovilė Karpiūtė, Samanta Vaičikauskaitė.

Organizatorius atskleidė, kad, be viso to, bendradarbiaujant su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, organizuojamos atliekamosios raiškiosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose galės pasirodyti visi užsiregistravę poetai ir „slemeriai“.

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis, bet iš Tauragės kilęs dailininkas Aridanas Piečia sakė, jog šis renginys yra puiki terpė atsiskleisti menininkui ir pademonstruoti savo darbus. Jo piešiniai bus demonstruojami nuo rugpjūčio 6 dienos. „Savo piešiniuose dažniausiai piešiu žmones, jų veidus, akis ar kitas kūno dalis. Manau, kad taip geriausiai perteikiamas skausmas, džiaugsmas, baimė bei kitos emocijos, kurios slypi kiekviename iš mūsų. Visada yra įdomu pažvelgti į žmogų ir pamąstyti, ką jis jaučia, apie ką mąsto, ir tai perteikti popieriaus lape kaip sustabdytą akimirką,“ – teigia jis.

Jauna menininkė Gabija Merkelytė Pilyje pristatys savo piešinius. ,,Man 17 metų. Mokausi Tauragės Žalgirių gimnazijoje. Pradėjau piešti būdama 12-os metų, tačiau tuomet labai rimtai į tai nežiūrėjau. Nuo 15-os metų tai tapo mano hobiu, taip aš išreiškiu save. Meniškąją savo dalelę paveldėjau iš mamos – ji tapo paveikslus. Dažniausiai piešiu įžymybių portretus. Be piešimo, laisvalaikiu sportuoju, skaitau knygas ir klausausi muzikos. Mano mėgstamiausia atlikėja – Ariana Grande, jos klausausi nuo 2015-ųjų. Labai myliu gyvūnus bei gamtą, mėgstu bendrauti, visad ieškau naujų galimybių gyvenime. Mano svajonė – tapti animatore,” – socialiniame tinkle prisistato jaunoji menininkė.

Beta Cecilija Bartušytė, viena iš organizatorių, Pilyje pristatys savo fotografijų parodą. „Nemėgstu savęs laikyti meno žmogumi, todėl tai vadinu tik gyvenimo akimirkomis. Viskas prasidėjo nuo Norvegijos kalnų ir neturi pabaigos, nes pamačius gražesnį vaizdą kamera įsijungia tarytum pati. Visos akimirkos pagautos iš pirmo karto, nes tai kas tobula, nepakartojama. Bent truputis gamtos išliks mūsų mintyse, jei jos neliks tikrovėje,“ – rašo ji.

Viena iš festo parodų kiek išsiskirs iš kitų – tai macrame nėrinių paroda. „Tai tęsiasi jau antri metai. Vis turiu naujų idėjų bei norų toliau plėtoti šį iš naujo atgimusį meną, kuris dar 13 a. buvo atrastas arabų žvejų ir atgabentas į Europą. Dažnai su vyru pajuokaujame, kad ši technika labai susijusi su juo, nes šiuo metu jis dirba būtent žveju. Didžiausi mano įkvėpėjai – tai mano šeima: dukra ir vyras, kurie visada mane stumia į priekį. Ir, be abejo, labai smagu matyti žmones, puošiančius savo namus, šventes ar fotostudijas, mano gamintais meno kūriniais. Galiu pabrėžti, kad iki šios technikos atradimo man visada stigo kantrybės ir kruopštumo panašiems darbams,“ – rašo Indrė Čistiakova, macrame kūrėja.

Festo dalyviai išsamiai pristatomi renginio feisbuko paskyroje. Ten skelbiama visa informacija, skirta „Menų festo“ lankytojams. 

Nuotrauka

Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 10 valandų
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
ukis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jaunai  26-erių Roko ir 25-erių Ingridos Macaičių šeimai, gyvenančiai ir ūkininkaujančiai  Skaudvilės seniūnijos Giržadų kaime, kaimas ir ūkio darbai nesvetimi – abiejų tėvai ūkininkai. Darbo jie nebijo – sunkus šeimos darbas apdovanojimuose „Metų ūkis“ įvertintas  jau antrą kartą, šįkart jie pripažinti geriausiais.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių.