Tvarkyti rūsių niekas nenori
Įkelta:
2010-04-19
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka

Jei visų, reiškia niekieno. Kodėl aš turiu tvarkyti, jei tai nėra asmeniškai mano? Tokia nuostata vadovaujasi daugelis daugiabučių gyventojų, kai kalba pasisuka apie tvarką bendro naudojimo patalpose. Dėl netvarkos rūsiuose problema ypač aštri bendrabučio tipo daugiabučiuose, kur bendro naudojimo patalpos užgriozdintos senais baldais, kitais rakandais ir šiukšlėmis.

Atsiuntė nuotraukų

Netvarka neapsikentęs tauragiškis Eugenijus Pudžiuvelis „Tauragės žinioms“ atsiuntė nuotraukų iš Respublikos g. 7, Vytauto g. 85, Vytauto g. 14 daugiabučių rūsių. Vyrą labiausiai stebina ne eilinių gyventojų, bet daugiabučių pirmuosiuose aukštuose įsikūrusių įstaigų savininkų abejingumas.

„Respublikos gatvėje 7 numeriu pažymėto daugiabučio pirmame aukšte įsikūrę advokato biuras, „Langai + durys“. Ar žino tie, sėdintys kabinetuose, kas dedasi vos trisdešimt centimetrų po jų kojomis? Vytauto g. 85 įsikūrę notaro biuras, stomatologijos kabinetas, gėlių salonas „Fijona“.Tikriausiai ir jie nežino, ką gali pamatyti posavo kabineto grindimis? Tas pat ir Vytauto g. 14, „Izabelos“ vardu vadinamame daugiabutyje, kur pirmame aukšte puikuojasi užrašai: „Stomatologijos kabinetas“, „Kosmetikos kabinetas“. Po tuo pačiu stogu ir parduotuvė „Aibė“. Suprantu, kad šių namų rūsiai ne šių įmonių, rūsiai priklauso šių namų gyventojams. Aš nenoriu įžeisti įmoniųvadovų nei darbuotojų, tik norėjau parodyti, kad tokios solidžios įmonės įsikūrusios ant šiukšlynų. Gal susipras ir patys gyventojai“, – laiške redakcijaiišklojo Eugenijus ir priminė, kad balandis – švaros mėnuo.

Išvežti svetimų daiktų nesiryžta

Visi šie bendrabučio tipo daugiabučiai ir užgriozdinti jų rūsiai „Tauragės butų ūkio“ vadovams gerai žinomi. Pasak šios įstaigos direktorės Editos Vaitkutės-Zinkės, ypač probleminis Vytauto g. 85, kurio dabartiniai ir buvę gyventojai, savininkai ir nuomininkai yra palikę didžiulių skolų, kurios siekia 200 tūkstančių litų. UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorės teigimu, šiame name užgriozdintas net ir priešgaisrinis išėjimas.

– Atsakomybė dėl netvarkos tenka tiems, kurių daiktai ten sukrauti. Išvežti svetimų daiktų mes negalime. Maždaug prieš ketverius metus „Tauragės butų ūkis“ lyg ir buvo gavęs laišką, kuriuo buvo gąsdinama teismais dėl pavogtų daiktų, – tikino E. Vaitkutė-Zinkė.

Pasak jos, bendrabučio tipo daugiabučiuose nemažai socialinių būstų, kuriuose gyvena nemažai asocialių žmonių, kurie neįvertina to, ką gavo veltui. Susitarti dėl tvarkos su tokiais gyventojais, pasak E. Vaitkutės-Zinkės, neįmanoma. Daugiabučius eksploatuojanti bendrovė gali užtikrinti tik tiek, kad rūsiuose nesiveistų parazitai. Tokiu atveju būtų iškviesti dezinfekuotojai.

„Tauragės butų ūkio“ vadovei apmaudu, kad dauguma daugiabučių gyventojų atsainiai žiūri į bendrą turtą, ypač jei jie – nuomininkai. Esą namo administratorius gyventojus kviečia į talkas, seniems rakandams ir šiukšlėms iš rūsių išvežti siūlo transportą, bet iš to nedaug naudos. Į talkas daugiabučių gyventojai vėl bus kviečiami balandžio pabaigoje.

Rūsių patalpos gyventojams nepriskirtos

Pasak E. Vaitkutės-Zinkės, daugiabučių bendrasavininkiai – ne tik gyventojai, bet ir šiuose namuose įsikūrusių komercinių patalpų savininkai, tačiau „pajudinti“ verslininkus, kad jie imtųsi tvarkyti rūsius, esą sudėtinga.

„Tauragės žinios“ pakalbino keletą įstaigų savininkų. Vytauto g. 85 name prieš penkiolika metų įsikūrusio gėlių salono savininkė Danguolė Vaišvilaitė sakė, kad į rūsį, beje, rakinamą, nueina tik nusirašyti elektros skaitiklių rodmenų ir tai jai esą nemalonu. Kartais dėl to, kad atidėlioja nueiti į rūsį, ji net vėluoja sumokėti mokestį už sunaudotą elektros energiją.

– Tol, kol daugiabučio gyventojai nesilaikys tvarkos ir šiukšlins, per laiptinės plyšius į rūsį mėtys šiukšles, imtis kuriam nors vienam ir viską sutvarkyti neįmanoma. Suorganizuoti talką, kai daugiabutyje tiek daug gyventojų, taip pat sudėtinga. Galbūt žmonės nenori tvarkytis, nes patalpos rūsyje niekam nepriskirtos, o ir šviesos ten nėra. Man buvo kilusi mintis rūsyje susitvarkyti nors kokį kampelį ir pasidėti savo daiktus, bet jei ten pasidėsi, nebenorėsi pasiimti dėl smarvės arba nerasi, – pasakojo verslininkė.

Pastarajame daugiabutyje įsikūrusio stomatologijos kabineto gydytoja, prašiusi neskelbti pavardės, „Tauragės žinioms“ sakė, kad ji rūsiu nesinaudoja ir ten neina. Gydytoja neslėpė, kad saugodama savo patalpas nuo parazitų, galinčių atkeliauti iš rūsio, užsandarino visus plyšius ir net ventiliacijos angą užkišo.

Valyti neketina

Respublikos gatvėje 7 numeriu pažymėtame daugiabutyje įsikūrusio „Grožio kampelio“ patalpų savininkė Sigita Geštautienė tikino, kad į rūsį nueina nusirašyti elektros skaitiklių rodmenų, ir tai esą labai retai. Kitomis rūsio patalpomis Sigita teigia nesinaudojanti ir valyti gyventojų prišnerkštų patalpų nesiruošianti. Moteris kratosi atsakomybės už tvarką bendrose rūsio patalpose ir neslepia, kad eiti į rūsį jai baisu. Esą kirpėjos ten buvo užtikusios narkomanų.

– Niekas iš mūsų, įstaigų savininkų, neina ten ir nešiukšlina. Tai daro patys gyventojai. Mums užtenka, kad per juos turim problemų su nuolat užsikemšančia kanalizacija. Meta į kanalizaciją viską, kas papuola, o kenčiam mes, turintys patalpas pirmuose aukštuose, – sakė S. Geštautienė.

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.