Tvarkyti rūsių niekas nenori
Įkelta:
2010-04-19
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eugenijaus Pudžiuvelio nuotrauka

Jei visų, reiškia niekieno. Kodėl aš turiu tvarkyti, jei tai nėra asmeniškai mano? Tokia nuostata vadovaujasi daugelis daugiabučių gyventojų, kai kalba pasisuka apie tvarką bendro naudojimo patalpose. Dėl netvarkos rūsiuose problema ypač aštri bendrabučio tipo daugiabučiuose, kur bendro naudojimo patalpos užgriozdintos senais baldais, kitais rakandais ir šiukšlėmis.

Atsiuntė nuotraukų

Netvarka neapsikentęs tauragiškis Eugenijus Pudžiuvelis „Tauragės žinioms“ atsiuntė nuotraukų iš Respublikos g. 7, Vytauto g. 85, Vytauto g. 14 daugiabučių rūsių. Vyrą labiausiai stebina ne eilinių gyventojų, bet daugiabučių pirmuosiuose aukštuose įsikūrusių įstaigų savininkų abejingumas.

„Respublikos gatvėje 7 numeriu pažymėto daugiabučio pirmame aukšte įsikūrę advokato biuras, „Langai + durys“. Ar žino tie, sėdintys kabinetuose, kas dedasi vos trisdešimt centimetrų po jų kojomis? Vytauto g. 85 įsikūrę notaro biuras, stomatologijos kabinetas, gėlių salonas „Fijona“.Tikriausiai ir jie nežino, ką gali pamatyti posavo kabineto grindimis? Tas pat ir Vytauto g. 14, „Izabelos“ vardu vadinamame daugiabutyje, kur pirmame aukšte puikuojasi užrašai: „Stomatologijos kabinetas“, „Kosmetikos kabinetas“. Po tuo pačiu stogu ir parduotuvė „Aibė“. Suprantu, kad šių namų rūsiai ne šių įmonių, rūsiai priklauso šių namų gyventojams. Aš nenoriu įžeisti įmoniųvadovų nei darbuotojų, tik norėjau parodyti, kad tokios solidžios įmonės įsikūrusios ant šiukšlynų. Gal susipras ir patys gyventojai“, – laiške redakcijaiišklojo Eugenijus ir priminė, kad balandis – švaros mėnuo.

Išvežti svetimų daiktų nesiryžta

Visi šie bendrabučio tipo daugiabučiai ir užgriozdinti jų rūsiai „Tauragės butų ūkio“ vadovams gerai žinomi. Pasak šios įstaigos direktorės Editos Vaitkutės-Zinkės, ypač probleminis Vytauto g. 85, kurio dabartiniai ir buvę gyventojai, savininkai ir nuomininkai yra palikę didžiulių skolų, kurios siekia 200 tūkstančių litų. UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorės teigimu, šiame name užgriozdintas net ir priešgaisrinis išėjimas.

– Atsakomybė dėl netvarkos tenka tiems, kurių daiktai ten sukrauti. Išvežti svetimų daiktų mes negalime. Maždaug prieš ketverius metus „Tauragės butų ūkis“ lyg ir buvo gavęs laišką, kuriuo buvo gąsdinama teismais dėl pavogtų daiktų, – tikino E. Vaitkutė-Zinkė.

Pasak jos, bendrabučio tipo daugiabučiuose nemažai socialinių būstų, kuriuose gyvena nemažai asocialių žmonių, kurie neįvertina to, ką gavo veltui. Susitarti dėl tvarkos su tokiais gyventojais, pasak E. Vaitkutės-Zinkės, neįmanoma. Daugiabučius eksploatuojanti bendrovė gali užtikrinti tik tiek, kad rūsiuose nesiveistų parazitai. Tokiu atveju būtų iškviesti dezinfekuotojai.

„Tauragės butų ūkio“ vadovei apmaudu, kad dauguma daugiabučių gyventojų atsainiai žiūri į bendrą turtą, ypač jei jie – nuomininkai. Esą namo administratorius gyventojus kviečia į talkas, seniems rakandams ir šiukšlėms iš rūsių išvežti siūlo transportą, bet iš to nedaug naudos. Į talkas daugiabučių gyventojai vėl bus kviečiami balandžio pabaigoje.

Rūsių patalpos gyventojams nepriskirtos

Pasak E. Vaitkutės-Zinkės, daugiabučių bendrasavininkiai – ne tik gyventojai, bet ir šiuose namuose įsikūrusių komercinių patalpų savininkai, tačiau „pajudinti“ verslininkus, kad jie imtųsi tvarkyti rūsius, esą sudėtinga.

„Tauragės žinios“ pakalbino keletą įstaigų savininkų. Vytauto g. 85 name prieš penkiolika metų įsikūrusio gėlių salono savininkė Danguolė Vaišvilaitė sakė, kad į rūsį, beje, rakinamą, nueina tik nusirašyti elektros skaitiklių rodmenų ir tai jai esą nemalonu. Kartais dėl to, kad atidėlioja nueiti į rūsį, ji net vėluoja sumokėti mokestį už sunaudotą elektros energiją.

– Tol, kol daugiabučio gyventojai nesilaikys tvarkos ir šiukšlins, per laiptinės plyšius į rūsį mėtys šiukšles, imtis kuriam nors vienam ir viską sutvarkyti neįmanoma. Suorganizuoti talką, kai daugiabutyje tiek daug gyventojų, taip pat sudėtinga. Galbūt žmonės nenori tvarkytis, nes patalpos rūsyje niekam nepriskirtos, o ir šviesos ten nėra. Man buvo kilusi mintis rūsyje susitvarkyti nors kokį kampelį ir pasidėti savo daiktus, bet jei ten pasidėsi, nebenorėsi pasiimti dėl smarvės arba nerasi, – pasakojo verslininkė.

Pastarajame daugiabutyje įsikūrusio stomatologijos kabineto gydytoja, prašiusi neskelbti pavardės, „Tauragės žinioms“ sakė, kad ji rūsiu nesinaudoja ir ten neina. Gydytoja neslėpė, kad saugodama savo patalpas nuo parazitų, galinčių atkeliauti iš rūsio, užsandarino visus plyšius ir net ventiliacijos angą užkišo.

Valyti neketina

Respublikos gatvėje 7 numeriu pažymėtame daugiabutyje įsikūrusio „Grožio kampelio“ patalpų savininkė Sigita Geštautienė tikino, kad į rūsį nueina nusirašyti elektros skaitiklių rodmenų, ir tai esą labai retai. Kitomis rūsio patalpomis Sigita teigia nesinaudojanti ir valyti gyventojų prišnerkštų patalpų nesiruošianti. Moteris kratosi atsakomybės už tvarką bendrose rūsio patalpose ir neslepia, kad eiti į rūsį jai baisu. Esą kirpėjos ten buvo užtikusios narkomanų.

– Niekas iš mūsų, įstaigų savininkų, neina ten ir nešiukšlina. Tai daro patys gyventojai. Mums užtenka, kad per juos turim problemų su nuolat užsikemšančia kanalizacija. Meta į kanalizaciją viską, kas papuola, o kenčiam mes, turintys patalpas pirmuose aukštuose, – sakė S. Geštautienė.

Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.