Politikams – šiltos katilinės kėdės
Įkelta:
2010-04-08
Nuotrauka
Aprašymas
Arūnas Gendrolius pasipuošė baltais marškiniais, kad nuotraukoje, skirtoje naujam darbo pažymėjimui, atrodytų gražesnis. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Stulbinančiu greičiu augančio nedarbo metais kuriamos naujos darbo vietos pradžiugintų daugelį bedarbių. Tačiau šilčiausios kėdės ne bedarbiams. It grybai po lietaus jos dygsta tiems, kas nedarbu nesiskundžia. Prieš pat Velykas pasklido kalbos, kad tuoj po jų į naują kėdę sės Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sausį savo narystę Liberalų ir centro sąjungoje metams sustabdęs Arūnas Gendrolius. Kad būtent A. Gendroliui vienoje svarbiausių savivaldybės valdomoje bendrovių „Tauragės šilumos tinklai“ specialiai gali būti kuriama nauja darbo vieta, jo kolegos buvę partiečiai nesistebi. Tačiau kas galėtų būti šios idėjos iniciatorius, politikai tyli.

Katilinėje – antras naujas etatas

Tik dūmų be ugnies nebūna – „Tauragės žinias“ pasiekė gandas, esą sukurti patogią ir nuolatinę darbo vietą Arūnui Gendroliui užsimojo socialdemokratai. Kalbama, kad tokiu būdu pastarajam atsilyginta už lojalumą.

Sausį griuvus valdančiajai koalicijai ir iš mero posto atsistatydinus liberalcentristui Robertui Piečiai,vienintelis A. Gendrolius sustabdė narystę Liberalų ir centro sąjungoje. Tuomet A. Gendrolius „Tauragės žinioms“ pareiškė – jei buvę partiečiai paprašys jo padėti Tarybos nario mandatą, jis nė nedvejodamas taip ir pasielgs. Tokiu atveju pagal partijos sąrašą į savivaldybės Tarybos narės kėdę sėstų šiuo metu vidaus reikalų ministro patarėjos pareigas einanti Irena Ričkuvienė. Esą baimindamiesi būtent šios moters konkurencijos socialdemokratai nerimauja dėl savo rankose turimo mero posto. Todėl A. Gendroliui, kad jis nesitrauktų iš Tarybos, galimai buvo parūpinta šilta vietelė „Tauragės šilumos tinkluose“.

Juolab, kad vienas politikas prieš keletą mėnesių jau rado savo vietą šioje bendrovėje – nuo Naujųjų „Tauragės šilumos tinklų“ generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas pradėjo eiti buvęs seimūnas socialdemokratas Vaclovas Karbauskis. Tokio etato savivaldybės valdomoje bendrovėje iki įdarbinant V. Karbauskį nebuvo.

Balti marškiniai – nuotraukai

Tačiau A. Gendrolius šiandien kalba kitaip nei prieš keletą mėnesių – teigia, kad mandatą jam į rankas įdavė rinkėjai, todėl atsistatydindamas iš Tarybos nario pareigų jis sugriautų jų pasitikėjimą.

– O kodėl aš turiu trauktis? Žmonės man į rankas mandatą įdavė. O ar būsi toj, ar kitoj partijoj, nesvarbu. Prieš atiduodant mandatą, reikėtų rimtai tokį žingsnį pasverti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo A. Gendrolius.

Paklaustas, kada ir kokias pareigas pradės eiti „Tauragės šilumos tinkluose“, politikas kalbėjo miglotai, bandė juokauti.

– Dirbsiu vyriausiojo kūriko jaunesniuoju padėjėju. Šiandien dar nedirbu, bet va ryt apsivilksiu baltus marškinius ir nueisiu nusipaveiksluoti, gal pravers darbo pažymėjimui. Aš – miškininkas, vis tiek be malkų negaliu, – A. Gendroliaus tikinimu, jis norįs dar būti kam nors naudingas.

Pasak A. Gendroliaus, socialdemokratai darbo jam nesiūlė, darbą katilinėje jis susiradęs pats, ieškojęs jo jau prieš metus.

Kokios pareigos, nesako

„Tauragės šilumos tinklų“ generalinis direktorius, socialdemokratas Donatas Simaitis, „Tauragės žinių“ paklaustas, koks etatas skirtas A. Gendroliui, patarė kreiptis tada, kai šis žmogus pradės dirbti. Esą kokį darbą jis dirbs, šiandien dar neaišku.

Pasiteiravus, kas pasiūlė įdarbinti jo vadovaujamoje bendrovėje šį politiką, D. Simaitis atsakė:

– Visaip buvo, ir mes siūlėm, ir jis siūlėsi.

Sieks mero posto

Liberalų ir centro sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Irena Ričkuvienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad kovo 19 dieną sušauktame partijos skyriaus visuotiniame susirinkime svarstyta A. Gendroliaus traukimosi iš savivaldybės Tarybos galimybė. Nors kvietimas dalyvauti susirinkime buvo išsiųstas ir A. Gendroliui, pastarasis į jį neatvyko.

– Sprendimo nepriėmėme, palikome šį klausimą spręsti pačiam Arūnui. Joks spaudimo darymas čia netinka, – „Tauragės žinioms“ sakė I. Ričkuvienė.

Irena Ričkuvienė tikino nesistebinti, jog už tai, kad A. Gendrolius nesitrauktų iš Tarybos, neužleisdamas vietos jai, jis galėjo būti pamalonintas nauja nuolatine darbo vieta.

– Manau, kad gali taip būti. Nė kiek tuo nesistebiu, – sakė I. Ričkuvienė.

Ministro patarėja patvirtino, kad jei tik atsilaisvintų laisva Tarybos nario vieta, ji grįžtų į Tauragę ir artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose siektų mero posto.

Pirmą kartą girdi?

– Pirmą kartą girdžiu, – „Tauragės žinioms“ sakė meras Pranas Petrošius, paklaustas, ar žino, kad savivaldybės bendrovėje kuriamas naujas etatas, į kurį sės A. Gendrolius.

Pasak mero, kalbų, kad būtent socdemai sodina A. Gendrolių į naują kėdę, niekas uždrausti negali, tačiau tikino nieko pastarajam nesiūlęs.

– Aš niekada gyvenime nesiūliau, – dievagojosi meras.

P. Petrošiaus teigimu, jis girdėjo, kad iš savivaldybės Tarybos ketina trauktis vienas liberalcentristų, tačiau visai ne A. Gendrolius, o Jonas Dungveckis. I. Ričkuvienės konkurencijos P. Petrošius teigė nebijąs.

– Ričkuvienė – protinga moteris. Be to, būdamas meras niekada negali būti garantuotas, kad ilgai šias pareigas eisi. Politikoje visada visko gali būti, – sakė P. Petrošius.

Balandžio tryliktąjąVilniaus apygardos administracinis teismas nagrinės, ar Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas, kad P. Petrošius, balsuodamas už Pagramančio Akmenos gatvės, kurioje gyvena, asfaltavimą supainiojo viešuosius ir privačius interesus, yra teisėtas. Teismo verdiktas gali lemti, ar meras liks savo poste.

Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
prieš 32 minutes
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.