Politikams – šiltos katilinės kėdės
Įkelta:
2010-04-08
Nuotrauka
Aprašymas
Arūnas Gendrolius pasipuošė baltais marškiniais, kad nuotraukoje, skirtoje naujam darbo pažymėjimui, atrodytų gražesnis. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Stulbinančiu greičiu augančio nedarbo metais kuriamos naujos darbo vietos pradžiugintų daugelį bedarbių. Tačiau šilčiausios kėdės ne bedarbiams. It grybai po lietaus jos dygsta tiems, kas nedarbu nesiskundžia. Prieš pat Velykas pasklido kalbos, kad tuoj po jų į naują kėdę sės Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, sausį savo narystę Liberalų ir centro sąjungoje metams sustabdęs Arūnas Gendrolius. Kad būtent A. Gendroliui vienoje svarbiausių savivaldybės valdomoje bendrovių „Tauragės šilumos tinklai“ specialiai gali būti kuriama nauja darbo vieta, jo kolegos buvę partiečiai nesistebi. Tačiau kas galėtų būti šios idėjos iniciatorius, politikai tyli.

Katilinėje – antras naujas etatas

Tik dūmų be ugnies nebūna – „Tauragės žinias“ pasiekė gandas, esą sukurti patogią ir nuolatinę darbo vietą Arūnui Gendroliui užsimojo socialdemokratai. Kalbama, kad tokiu būdu pastarajam atsilyginta už lojalumą.

Sausį griuvus valdančiajai koalicijai ir iš mero posto atsistatydinus liberalcentristui Robertui Piečiai,vienintelis A. Gendrolius sustabdė narystę Liberalų ir centro sąjungoje. Tuomet A. Gendrolius „Tauragės žinioms“ pareiškė – jei buvę partiečiai paprašys jo padėti Tarybos nario mandatą, jis nė nedvejodamas taip ir pasielgs. Tokiu atveju pagal partijos sąrašą į savivaldybės Tarybos narės kėdę sėstų šiuo metu vidaus reikalų ministro patarėjos pareigas einanti Irena Ričkuvienė. Esą baimindamiesi būtent šios moters konkurencijos socialdemokratai nerimauja dėl savo rankose turimo mero posto. Todėl A. Gendroliui, kad jis nesitrauktų iš Tarybos, galimai buvo parūpinta šilta vietelė „Tauragės šilumos tinkluose“.

Juolab, kad vienas politikas prieš keletą mėnesių jau rado savo vietą šioje bendrovėje – nuo Naujųjų „Tauragės šilumos tinklų“ generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas pradėjo eiti buvęs seimūnas socialdemokratas Vaclovas Karbauskis. Tokio etato savivaldybės valdomoje bendrovėje iki įdarbinant V. Karbauskį nebuvo.

Balti marškiniai – nuotraukai

Tačiau A. Gendrolius šiandien kalba kitaip nei prieš keletą mėnesių – teigia, kad mandatą jam į rankas įdavė rinkėjai, todėl atsistatydindamas iš Tarybos nario pareigų jis sugriautų jų pasitikėjimą.

– O kodėl aš turiu trauktis? Žmonės man į rankas mandatą įdavė. O ar būsi toj, ar kitoj partijoj, nesvarbu. Prieš atiduodant mandatą, reikėtų rimtai tokį žingsnį pasverti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo A. Gendrolius.

Paklaustas, kada ir kokias pareigas pradės eiti „Tauragės šilumos tinkluose“, politikas kalbėjo miglotai, bandė juokauti.

– Dirbsiu vyriausiojo kūriko jaunesniuoju padėjėju. Šiandien dar nedirbu, bet va ryt apsivilksiu baltus marškinius ir nueisiu nusipaveiksluoti, gal pravers darbo pažymėjimui. Aš – miškininkas, vis tiek be malkų negaliu, – A. Gendroliaus tikinimu, jis norįs dar būti kam nors naudingas.

Pasak A. Gendroliaus, socialdemokratai darbo jam nesiūlė, darbą katilinėje jis susiradęs pats, ieškojęs jo jau prieš metus.

Kokios pareigos, nesako

„Tauragės šilumos tinklų“ generalinis direktorius, socialdemokratas Donatas Simaitis, „Tauragės žinių“ paklaustas, koks etatas skirtas A. Gendroliui, patarė kreiptis tada, kai šis žmogus pradės dirbti. Esą kokį darbą jis dirbs, šiandien dar neaišku.

Pasiteiravus, kas pasiūlė įdarbinti jo vadovaujamoje bendrovėje šį politiką, D. Simaitis atsakė:

– Visaip buvo, ir mes siūlėm, ir jis siūlėsi.

Sieks mero posto

Liberalų ir centro sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė Irena Ričkuvienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad kovo 19 dieną sušauktame partijos skyriaus visuotiniame susirinkime svarstyta A. Gendroliaus traukimosi iš savivaldybės Tarybos galimybė. Nors kvietimas dalyvauti susirinkime buvo išsiųstas ir A. Gendroliui, pastarasis į jį neatvyko.

– Sprendimo nepriėmėme, palikome šį klausimą spręsti pačiam Arūnui. Joks spaudimo darymas čia netinka, – „Tauragės žinioms“ sakė I. Ričkuvienė.

Irena Ričkuvienė tikino nesistebinti, jog už tai, kad A. Gendrolius nesitrauktų iš Tarybos, neužleisdamas vietos jai, jis galėjo būti pamalonintas nauja nuolatine darbo vieta.

– Manau, kad gali taip būti. Nė kiek tuo nesistebiu, – sakė I. Ričkuvienė.

Ministro patarėja patvirtino, kad jei tik atsilaisvintų laisva Tarybos nario vieta, ji grįžtų į Tauragę ir artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose siektų mero posto.

Pirmą kartą girdi?

– Pirmą kartą girdžiu, – „Tauragės žinioms“ sakė meras Pranas Petrošius, paklaustas, ar žino, kad savivaldybės bendrovėje kuriamas naujas etatas, į kurį sės A. Gendrolius.

Pasak mero, kalbų, kad būtent socdemai sodina A. Gendrolių į naują kėdę, niekas uždrausti negali, tačiau tikino nieko pastarajam nesiūlęs.

– Aš niekada gyvenime nesiūliau, – dievagojosi meras.

P. Petrošiaus teigimu, jis girdėjo, kad iš savivaldybės Tarybos ketina trauktis vienas liberalcentristų, tačiau visai ne A. Gendrolius, o Jonas Dungveckis. I. Ričkuvienės konkurencijos P. Petrošius teigė nebijąs.

– Ričkuvienė – protinga moteris. Be to, būdamas meras niekada negali būti garantuotas, kad ilgai šias pareigas eisi. Politikoje visada visko gali būti, – sakė P. Petrošius.

Balandžio tryliktąjąVilniaus apygardos administracinis teismas nagrinės, ar Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas, kad P. Petrošius, balsuodamas už Pagramančio Akmenos gatvės, kurioje gyvena, asfaltavimą supainiojo viešuosius ir privačius interesus, yra teisėtas. Teismo verdiktas gali lemti, ar meras liks savo poste.

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.