Medžius pjovė kaip Prancūzijoje
Įkelta:
2010-03-26
Nuotrauka
Aprašymas
Aplinkosaugininkas Kęstutis Bagdanavičius išmatavo nupjautų medžių kamienų skersmenis. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tikrintojai rado išvežti jau paruoštą medieną. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
daivos Sitnikienės nuotrauka

Mažonų seniūnijoje, prie Karapolio upelio, be gailesčio kertami medžiai – pranešė „Tauragės žinių“ skaitytojas. Vyro tikinimu, medžius be leidimo išsijuosę vyrai rėžia jau kelias dienas.

– Jokio keršto niekam neturiu, tačiau gaila žiūrėti, kaip virsta žali medžiai ir dar prie upelio. Jei koks paprastas kaimo žmogelis nori nusipjauti nereikalingą ar sergantį medį, tai oho, kiek turi reikalų, kol gauna leidimą. O nupjovęs be leidimo iškart gauna baudą. Įdomu, ar turtuolis iš Prancūzijos yra gavęs leidimą? O jei gavo, tai kokiu stebuklingu būdu? Atvykėlis pas mus jaučiasi tarsi papuasų ar asilų šalyje, kur galima daryti ką tik nori, – į redakciją atskubėjusio Edvardo teigimu, žemė, kurioje kertami medžiai, priklauso Prancūzijos piliečiui.

Trečiadienį apžiūrėti kertamo miško „Tauragės žinių“ korespondentė nuvyko kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragėsrajono agentūros miškų kontrolės vyriausiuoju inspektoriumi Kęstučiu Bagdanavičiumi ir vyresniuoju specialistu Elmutu Mikaičiu. Nuvykus į mišką palei Karapolio upelį darbavosi du vyrai. Prie užšalusio upelio kėpsojo pripjautų medžių krūvos.

Samdyti darbininkai tikrintojams pareiškė, kad dirbti į mišką juos pakvietė jo savininkas prancūzas. Darbo sutarčių nė vienas jų neturėjo. Darbdavys vyrams neparodęs ir miško nuosavybės dokumentų.

Besidarbuojančius vyrus netikėtai užklupę aplinkosaugininkai paaiškino, kad jie privalo turėti miško nuosavybės dokumentus ar jų kopijas bei asmens dokumentus, kad prireikus būtų galima patikrinti.

Miškų kontrolės specialistai iškart pastebėjo, kad nupjauti ne tik išvirtę ar nudžiūvę medžiai, kuriems kirsti privačiame miške leidimo nereikia, bet ir žali medžiai ir medeliai. Tikrintojai vyrus įspėjo, kad sanitariniai kirtimai leidžiami tik visiškai išvirtusiems ir nudžiūvusiems medžiams.

Aplinkosaugininkai išmatavo per dvi dešimtis gluosnių, uosių, ievų, baltalksnių, kurių kirsti be leidimo nebuvo galima. Miškelyje medžius kirtę ir pjovę Vaidas ir Airidas tikino, kad kirtę tik tuos medžius, kuriuos nurodė juos pasamdęs prancūzas.

Pasak miškų kontrolės vyriausiojo inspektoriaus K. Bagdanavičiaus, ši vietovė priskiriama ketvirtajai miškų grupei, todėl sanitariniai kirtimai ten galimi, tik tam reikėjo leidimo. Apsauginė zona prie Karapolio upelio šioje vietoje nėra numatyta.

– Žala aplinkai nėra padaryta, tik pažeista kirtimo tvarka. Jei savininkas būtų prašęs leidimo, didžiąją dalį tų medžių, kuriuos jie nukirto, galbūt būtume leidę nukirsti. Savininkui tereikėjo kreiptis į Klaipėdos regionoaplinkos apsaugosdepartamentoTauragėsrajonoagentūrą ir problemų nebūtų kilę, – sakė K. Bagdanavičiaus.

Dabar už kirtimo tvarkos pažeidimus teks atsakyti. Tik kol kas neaišku kam – Mažonų seniūnijoje su sugyventine lietuve gyvenančiam prancūzui Jean Henry Gibolot, kuris žemę su miškeliu nuomojasi, ar tikrajam jos savininkui verslininkui Edmundui Abromui. Administracinės teisės pažeidimų kodeksas už tokius pažeidimus numato baudą nuo 200 iki 400 litų.

Žemės ir miškelio palei Karapolio upelį savininkas E. Abromas „Tauragės žinioms“ sakė, kad nuomininkui leido išvalyti miškelį. Esą J. H. Gibolot jam paaiškino, kad Prancūzijoje nulinkusius žalius medžius galima kirsti be leidimo, todėl prancūzas taip nusprendęs elgtis ir Lietuvoje.

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.