Ateities tako problemos pajudėjo iš mirties taško
Įkelta:
2010-03-29
Nuotrauka
Aprašymas
Savivaldybės ir "Tauragės butų ūkio" atstovai daugiabučių gyventojams pristatė Ateities tako rekonstrukcijos projektą. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Į susitikimą su gyventojais atvykęs mero pavaduotojas Silverijus Statkus Ateities take pateko į mašinų spūstį. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Spauda ne kartą pliekė sudėtingą pravažiavimą tarp daugiabučių kiemų Žalgirių mikrorajone ir automobilių parkavimo problemas. Daugelį kartų šio mikrorajono gyventojai kreipėsi į rajono valdžią, tačiau atsimušdavo tarsi į sieną. Nėra pinigų – būdavo vienintelis atsakymas. Tačiau šiemet, pasak Tauragės rajono mero Prano Petrošiaus, atpigus darbams ir medžiagoms, bus atsigręžta į šią gyventojų problemą. Pagaliau parengtas Ateities tako rekonstrukcijos projektas, su kuriuo supažindinami gyventojai.

Rašė prašymus savivaldybei

Dar 2007 metais į tuometinį Tauragės rajono merą Robertą Piečią raštu kreipėsi Ateities tako 10-ojo namo gyventojai, prašydami jei nepraplatinti pravažiavimo, tai nors pastatyti kelio ženklą, kuris leistų automobilius statyti dviem vieno šono ratais užvairuotus ant šaligatvio. Dėl siaurame keliuke paliktų stovėti automobilių kitos mašinoms pravažiuoti sudėtinga, o apie šiukšliavežių, gaisrinių automobilių prasilenkimą nėra ką ir kalbėti. Automobilių savininkai savo keturračio turto esą nestatytų siauruose įvažiavimuose, tačiau prie daugiabučių trūksta automobilių parkavimo vietų, o prie Ateities tako 10 ir 12 namų nėra jokių aikštelių.

Į Ateities tako 10 namo gyventojų prašymą leisti automobilius statyti ant šaligatvio užvairuotus dviem vieno šono ratais nebuvo atsižvelgta ir ženklas nebuvo pastatytas. Tačiau saugodami savo mašinas kai kurie vairuotojai vis tiek jas statė iš dalies užvairavę ant šaligatvių, nusižengdami Kelių eismo taisyklėms ir rizikuodami būti nubausti. Tiesa, policijos pareigūnai tokius pažeidėjus bausdavo tik sulaukę skundų. Pasitaikydavo ir priešingų situacijų – policijos pareigūnai būdavo kviečiami dėl Ateities take prie 12 namo pravažiavime paliktų, ant šaligatvio neužvairuotų automobilių, kadangi negalėdavo pravažiuoti kiti.

Surengė susitikimus su gyventojais

Visą pastarąją savaitę vakarais Tauragės rajono meras Pranas Petrošius, jo pavaduotojas Silverijus Statkus ir UAB „Tauragės butų ūkis“ bei daugiabučių namų savininkų bendrijos „Žiedas“ atstovai susitikinėjo su daugiabučių gyventojais ir supažindino juos su savivaldybės administracijos planuojamu rengti Ateities tako rekonstrukcijos projektu. Projektas numato platinti gatvę, padidinti automobilių stovėjimo aikštelių plotą ir įrengti naujas aikšteles. Prie vienų daugiabučių numatyta papildomai įrengti 8, prie kitų – 14, prie Žalgirių gimnazijos stadiono – 35 automobilių parkavimo vietas.

Siūlė mokėti

Susitikimų metu valdžios atstovų žmonės teiravosi: kada bus patvirtintas projektas, kada bus pradėti darbai, kiek lėšų tam skirta. Konkrečių atsakymų į šiuos klausimus valdininkai nepateikė, esą kol kas tik norima išklausyti gyventojų nuomones ir sulaukti pasiūlymų. Nuomonių būta priešingų – vieni džiaugėsi valdžios mėginimu įrengti nors keletą papildomų parkavimo vietų, kiti peržiūrėję rekonstrukcijos projektą pyko, kad bus išnaudotos ne visos galimybės aikšteles įrengti kuo didesnes, ir teigė, kad tai būsiąs eilinis pinigų išplovimas, iš kurio gyventojams naudos mažai.

Gyventojus taip pat domino, ar įgyvendinant šį projektą reikės pridėti asmeninių lėšų. VienasAteities tako gyventojas siūlė, kad dalis parkavimo vietų automobilių stovėjimo aikštelėje prie daugiabučių būtų mokamos, kaip kad yra Vokietijoje. Nauda esą būtų abipusė: tie, kurie sumoka, būtų užtikrinti, kad bet kuriuo paros metu grįžę į namus ras vietą savo automobiliui pastatyti, osavivaldybė į savo biudžetą gautų papildomų pajamų.

Su gyventojais susitikęs mero pavaduotojas S. Statkus paragino šį ir kitus siūlymus teikti raštu savivaldybės administracijai.

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.