Įmonės prašymas tarybai įžiebė ilgas politines diskusijas
Įkelta:
2022-09-06
Nuotrauka
jupiterbach
Aprašymas

Šalia įmonės bus įrengta 50–60 vietų automobilių stovėjimo aikštelė ir šaligatvis

 

Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.

Taryba nusprendė įtraukti bendrovės ,,Jupiter Bach Lietuva“ pateiktoje paraiškoje nurodytus darbus – automobilių stovėjimo aikštelės ir pėsčiųjų tako įrengimą prie pastato Tauragėje, Pramonės g. 5J – į planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą. Tai reiškia, kad savivaldybė biudžeto lėšomis prisidės prie darbų atlikimo, skirdama 70 proc. lėšų nuo bendros darbų vertės, likusius 30 proc. padengti įsipareigojo pati bendrovė. Numatomų darbų preliminari kaina siekia 87 829,10 Eur.

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas nurodė, kad paraiška iš bendrovės ,,Jupiter Bach Lietuva“ gauta liepos 8-ąją. Ši paraiška išnagrinėta ir įvertinta komisijos, sudarytos Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės. Būtent ši komisija nutarė prašyti tarybos priimti galutinį sprendimą.

Įmonė tarybai nurodė, kad reikia spręsti problemas, susijusias su krovininio transporto atvykimo, produkcijos pasiėmimo, apsisukimo vietomis.

Pasiūlė atidėti

Socdemas Vaclovas Karbauskis tarybos posėdyje teigė, kad iš viso į planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą buvo įtraukti 6 objektai, jų statymui ar rekonstrukcijai savivaldybė iš viso turės skirti per 476 tūkst. eurų. Anot V. Karbauskio, šiais metais jau įvyko 2 objektų viešieji pirkimo konkursai, dėl to savivaldybei teks pakloti per 248 tūkst. eurų iš biudžeto lėšų, iš kurių iš viso numatyta 548 tūkst. eurų susisiekimo infrastruktūrai pagerinti.

– Manyčiau, kad komisija, vertindama paraišką, turėjo ypatingą dėmesį skirti į tvarkoje esančius kriterijus, – kalbėjo tarybos narys. 

Vienas tokių kriterijų, teigė V. Karbauskis, yra viešasis interesas. Politikas teigė, kad dėl šios paraiškos viešojo intereso nėra, o savivaldybė jau įsipareigojo skirti dideles pinigų sumas kitiems darbams.

Anot jo, šaligatvis vietoje, kurioje nėra pėsčiųjų, taip pat nėra reikalingas, o sprendžiant klausimą dėl dangos reikėtų galvoti ne apie grindinio klojimą trinkelėmis, o asfaltavimą. 

V. Karbauskis ragino šį klausimą atidėti.

– Ten, kur nebus tako, pėsčiųjų niekada nebus, – atsakė meras Dovydas Kaminskas. – Čia kiti klausimai, kuriais tikrai galėtume padiskutuoti.

Sako, kad investuotojai nustemba

F. Sragauskas komentavo, kad šalia pastato esant ilgai automobilių stovėjimo aikštelei (150–160 m atkarpoje), išlipę vairuotojai negali vaikščioti važiuojama dalimi, tad pėsčiųjų takas reikalingas.

Liberalas Vilmantas Liorančas siūlė bendrovės prašymą tenkinti, o papildomus siūlymus įtraukti į protokolą.

D. Kaminskas tikino, kad darbai, numatyti šalia bendrovės, yra reikalingi.

– Turime daug problemų ir su autobusų stotelių infrastruktūros nebuvimu, su perėjų nebuvimu pramonės zonoje ir takų atvedimu iki pramonės zonos. Ten dirba mažiausiai 3 tūkst. žmonių, <...> o mes neturime jokios infrastruktūros. Čia yra mūsų bėdos, o ne investuotojų. Kalbu apie tai, ką patiriu pokalbiuose su investuotojais iš užsienio, tai investuotojai, atvykę ir pamatę padėtį, yra nustebę ir klausia, kaip gali būti, kad nėra net normalaus autobuso maršruto per pramonės zoną. Tikrai tų buitinių bėdų turime daug. Ir čia yra viena iš tų buitinių detalių, kad pasistatytume tas stovėjimo aikšteles. Įmonė kreipėsi, nori prisidėti, nori gerinti infrastruktūrą, jau net neminiu, kiek mokesčių yra sumokėta, tai man atrodo, kad toks sprendimas logiškas, – ragindamas pritarti dėl savivaldybės prisidėjimo, kalbėjo meras.

Be to, D. Kaminskas pabrėžė, kad kalbama ne apie privačią, o viešąją infrastruktūrą, prie kurios gerinimo savivaldybės prašoma prisidėti.

– Darbuotojams gerėtų darbo sąlygos, – sakė jis.

Stebėjosi kilusiomis diskusijomis

Išgirdęs opozicijos priekaištus, konservatorius Raimondas Matemaitis tikino, kad įvairūs regionai pastaruoju metu itin konkuruoja dėl investicijų, tad jis ragino savivaldybę prisidėti prie numatomų darbų, nes esą taip Tauragė galėtų įgyti konkurencinį pranašumą.

Pasak pasisakiusiojo, kad sulauktume investicijų, verslui reikia teikti paslaugų.

– Deja, pas mus Tauragėje nebuvo sukurta laisvoji ekonominė zona arba industrinis parkas valstybės lėšomis kaip, pavyzdžiui, buvo padaryta Naujoje Akmenėje arba Kėdainiuose, Marijampolėje, Panevėžyje, kituose miestuose. Privatus investuotojas kažkaip sugebėjo, sukūrė ir pritraukė. Turime pavyzdžių, kai buvo investuotojai Tauragėje, bet jie dėl kažko išėjo. Tos investicijos gali ateiti, bet gali ir išeiti. Aš manau, kad padidintume mūsų regiono konkurencinį pranašumą, be to, pritrauktume kitas investicijas, – kalbėjo R. Matemaitis.

„Valstietis“ Kęstutis Balašaitis stebėjosi, jog dėl šio klausimo užvirė taip ilgai besitęsusios politinės diskusijos. 

– Panašūs klausimai taryboje praeidavo, jeigu galima taip sakyti, su vėjeliu. Nematau jokių abejonių, dėl ko mums reikėtų nepritarti, – kalbėjo jis ir pabrėžė, kad verslo įmonė nori pagerinti darbuotojams sąlygas nepažeisdama savivaldybės patvirtintos tvarkos. <...> Turime džiaugtis, kad turime įmones, dirbančias pelningai, mokančias mokesčius, iš kurių savivaldybės darbuotojams algos mokamos. Tad siūlau pritarti ir nutraukti tas diskusijas, – sakė „valstietis“.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.