„Vinita“ išsikrausto, tačiau prekyba nebus nutraukta
Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“. Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.
Įmonės „Vinita Plius“ direktorius Vaidotas Andriuška patvirtino redakciją pasiekusias žinias – „Vinita“ užsidaro.
– Mes sėkmingai pardavėme savo pastatus ir žemes. Tai seniai planuotas žingsnis. Kam pardavėme atskleisti nenorime, jei jie norės, patys paviešins. Įmonė „Vinita Plius“ nenaikinama, užsiimsime didmenine prekyba. Yra pastovių klientų ratas kituose miestuose, prekės bus tiekiamos statybininkams, prekybiniam sektoriui. Nelieka tik mažmenos, – pirmadienį sakė V. Andriuška.
Šiuo metu įmonėje dirba apie dvidešimt asmenų. Pasak V. Andriuškos, jie darbo nepraras –„Vinitos“ darbuotojai galės pereiti pas tose pačiose patalpose įsikursiantį naują darbdavį.
Čia ir toliau bus prekiaujama statybinėmis medžiagomis. Redakcijos žiniomis, patalpose įsikurs tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė. Kokia – informuosime išsiaiškinę.
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa yra dalinai arba visiškai finansuojama valstybės. Tarp tų, kurie už renovaciją nemoka visiškai nieko, yra ir dalis pensininkų.
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Karantino dėl COVID-19 metu, darbuotojų maitinimui darbo vietose įmonės patirtos išlaidos gali būti priskirtos įmonės leidžiamiems atskaitymams, praneša Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI).
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Įdomu žinoti, jog atsinaujinantys energijos šaltiniai įdiegti beveik 80-yje daugiabučių namų modernizavimo projektų. Vienas iš jų, esantis Marijampolėje, buvo pripažintas geriausiu 2019 metų renovacijos projektu. Čia energijos poreikis po priemonių įdiegimo sumažėjo daugiau kaip 80 proc., tokius sutaupymus leido pasiekti gyventojų pasirinkta geoterminio šildymo sistema. Šiuo metu įgyvendinami dar daugiau kaip 1500 daugiabučių atnaujinimo projektų ir dalyje jų planuojama įdiegti alternatyvius energijos šaltinius.
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuo vakar Aukštagirės slidinėjimo trasa (Šilalės r.), po beveik metų pertraukos, vėl priima lankytojus.
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.
Vyriausybė, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 situaciją Lietuvoje, prieš šventes priėmė sprendimą laikinai uždrausti transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.
Iki šių metų pabaigos „Revolut“ į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), prižiūrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, sako, kad kartu su dideliu kiekiu sąskaitų išaugs ir galimų rizikų grėsmė, tačiau pripažįsta, kad tokį scenarijų prognozavo iš anksčiau ir ėmė tam ruoštis.
Tauragės rajone dar 2016 m. pradėto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kuriuo siekiama išplėtoti komunalinių atliekų surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, didžioji dalis darbų jau baigti. Tauragėje įrengtos naujos požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA) įrengtas pastatas, skirtas pakartotinai naudoti tinkamiems daiktams laikinai saugoti, individualių namų valdoms išdalinti žaliųjų atliekų konteineriai bei kompostavimo dėžės.
Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti pokyčiai nuo sausio laukia savarankiškai dirbančiųjų?
Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be kvapų. Šiandien kvepalai, kvapiosios žvakės, kvapai namams ar automobiliui yra tapę neatsiejama kasdienybės dalimi. Tauragiškis Alius Verumbickas kuria kvepiančias žvakes, tačiau jos visai kitokios nei tos, kurias siūlo masinė prekyba: jos pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai.