Baldai – ne duona: medienos sektoriui smogė dvi krizės
Įkelta:
2020-05-13
Nuotrauka
Aprašymas
„F.B. Production“ direktorius Audrius Šimkevičius (viršuje), „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta

Dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje ir šalyje paskelbto karantino medienos sektorius Lietuvoje susidūrė su didžiuliais iššūkiais. Krizę jaučia visi Valstybinės miškų urėdijos padaliniai, taip pat ir Tauragės. Tačiau, pasak padalinio vadovo Raimondo Matemaičio, be darbo niekas nesėdi. Sunkumų patiria ir viena populiariausių verslo sričių Tauragėje – baldų gamyba.

Medienos sektoriui smogė dvi krizės

Valstybinių miškų urėdija skelbia jau kovo mėnesį gavusi pirmuosius signalus, kad žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pirkėjai svarsto nepirkti medienos, o balandį jau beveik pusė pirkėjų pranešė stabdantys medienos pirkimus. Pirmąjį metų ketvirtį medieną iš Valstybinių miškų urėdijos įsigijo 287 įmonės, per pastarąsias kelias savaites perkančiųjų liko 145.

Pasikeitusią paklausą medienos sektoriuje galima fiksuoti  ir stebint didmeninę prekybą  elektroninėje žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pardavimo sistemoje (EMPS), administruojamoje UAB „Baltpool“: balandį Valstybinių miškų urėdija turėjo organizuoti 1,5 karto daugiau aukcionų trumpalaikėms sutartims sudaryti, palyginus su šių metų I ketvirčio vidutiniu mėnesio aukcionų kiekiu.

Valstybinių miškų urėdijos veiklai ir medienos sektoriui įtakos turėjo ne tik viruso pandemijos sukelta krizė. Dar praėjusiųjų metų viduryje nepaprasta padėtis medienos sektoriuje susidarė Europos miškus užpuolus viršūniniam žievėgraužiui ir vėjavartoms. Medžių kenkėjui pažeidus didžiulius plotus, tokios šalys kaip Vokietija, Austrija, Čekija, Lenkija bei Baltarusija atliko daug sanitarinių kirtimų – dėl to rinkoje atsirado didžiulis medienos perteklius, kuris lėmė kainos kritimą.

2020 m. pirmojo pusmečio žaliavinės medienos pardavimo aukcionus, lyginant su atitinkamo laikotarpio aukciono kainomis 2019 m., buvo stebimas vidutinis žaliavinės medienos kainos sumažėjimas 36 proc. – nuo 56,4 iki 36,1 euro už kietmetrį. Dėl mažesnio parduoto kiekio įmonė uždirbo 8,7 mln. eurų mažiau, o dėl kainos kritimo – 13,1 mln. eurų mažiau.

Net 93 proc. Valstybinių miškų urėdijos pajamų sudaro prekyba mediena. Mediena yra ir vienas svarbiausių Lietuvos išteklių, sukuriantis apie 5 proc. viso šalies BVP.

R. Matemaitis: „Situacija nėra tragiška“

Tuo tarpu Valstybinės miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Raimondas Matemaitis nusiteikęs ne taip pesimistiškai – jis sako, kad situacija jų padalinyje nėra tragiška.

– Taip, medienos pirkimas mažėja, kirtimus irgi mažinam. Visus kirtimus esam sustabdę, vykdom tik vėjovartų kirtimus. Kovo pradžioj praėjo audra „Laura“, išvartė nemažai medžių, per 10 tūkst. kub. m, jos ne susikoncentravusios, o pasklidusios, kas apsunkina jų sutvarkymą. Mano žiniomis, prieš savaitę jau buvo apie 7 tūkst. kub. m likviduota. Iš jų daug malkinės medienos, bet yra ir rąstų, – sakė jis.

Pirkimų, pasak jo,  sumažėjo maždaug 50 proc. Būna, kad pirkėjai bando atsisakyti anksčiau sudarytų sutarčių, bet ieškoma sprendimo būdų. Tai sprendžia įmonės vadovybė. Žinoma,  stengiamasi atsižvelgti į aplinkybes – juk kai kurios medienos perdirbimo įmonės neturi kur realizuoti savo produkcijos arba uždarius sienas nebegali jos išvežti. Tiesa, yra ir tokių, kurios dirba stabiliai.

– Ieškome įvairių variantų. Kartais pratęsiamas atsiskaitymo terminas, kartais pirkimai perkeliami į kitus ketvirčius. Ypač investuotojams, t. y. įmonėms, kurios turi investuotojo statusą, ilginami atsiskaitymo periodai, jie gali būti pratęsiami maksimaliai iki 90 dienų, o ne iki 45 dienos, kaip buvo iki šiol. Bet yra tam tikrų sąlygų, – teigė R.Matemaitis.

Tragiška situacija, pasak jo, buvo kovo viduryje: buvo darbai medelyne, kur reikėjo nurauti arba persodinti, arba į kitus padalinius atiduoti per 4 mln. sodinukų ir sėjinukų – mat jie tiekiami dar 9 kitiems padaliniams – Biržams, Kuršėnams, Mažeikiams, Kretingai ir kt. Tauragės padaliniui reikia maždaug milijono sodinukų, dar 3 skirti kitiems padaliniams.

– Prasidėjo karantinas, o reikėjo atlikti medelyno darbus, iškasti sodmenis, juos išpikiuoti, persodinti sėjinukus – pasodinti miškuose apie  250 ha – padaryti miško atkūrimą. O dar „gavom“ vėjovartas. Medelyno darbai jau visiškai eina į pabaigą, sodinimą miške irgi baigiamas, paskutiniai hektarai, vėjovartų apie trečdalį likvidavom, liko nemažai, nes daug jų yra sunkiai pasiekiamose vietose, pavieniai medžiai, tai pabrangina likvidavimo darbus. Planai yra iki birželio likviduoti visas vėjovartas.

– Neturėjom tokio momento, kad neturėtume ką veikti – kaip tik šis pavasaris ypatingai darbingas, – teigė R. Matemaitis.

Pasak jo, urėdijoje dirba 138 nuolatiniai darbuotojai, dabar dar medelyne 25 sezoniniai, taigi jam tenka didelė atsakomybė už žmonių darbo vietas, už laiku išmokamą atlyginimą.

Paklaustas apie finansinę padėtį, R. Matemaitis sakė, kad atlyginimų išmokėjimas, darbuotojų išlaikymas yra prioritetas, tai akcentuota ir paskutinio vadovų pasitarimo metu. Žinoma, pasak jo, kas bus toliau, prognozuoti sunku.

Medienos pardavimai, pasak įmonės vadovo, kai kuriomis savaitėmis šiek tiek atsigaudavo, bet apskritai mažėja apie 50 proc. Tiesa, per pirmąjį metų ketvirtį buvo pateikė daugiau nei planuota, taigi šiek tiek „užbėgta į priekį“.

Baldai – ne duona

Tauragėje nemažai baldus gaminančių įmonių. Kaip gi laikosi jos?

UAB „Taubaldis“, gaminanti korpusinius baldus pagal individualius projektus, veikia jau daugiau nei 20 metų. Ji gamina įvairius stalus, kėdes, baro kėdes ir kėdutes, suolus, virtuvinius kampus, komodas ir spintas. Pagal individualius projektus įmonė gamina virtuvės, miegamojo, svetainės, jaunuolio, vonios ir prieškambario baldus. Jos direktorius Sigitas Stumbra, paklaustas, kaip įmonė išgyvena šį sunkų laikotarpį, neslepia – situacija sudėtinga.

– Karantinas mus labai paveikė, – pasakojo jis. – Gamyba dar šiek tiek dirba, bet jau pradedam stoti, o užsakymų beveik visai neturim.

Pasak jo, gamyba stoja todėl, kad visą šį laiką visos jų parduotuvės (jos įkurtos Vilniuje, Kaune, Alytuje) buvo uždarytos. Tai gal gamina „į sandėlį“?

– Gal apyvartinių galit duot? – nelinksmai šypteli direktorius. – Sandėliai seniai pilni, jei jūs nuperkat, sandėlius galim bemat užpildyti. Be to, įmonės specifika tokia, kad gaminti „į sandėlį“ nelabai išeina – baldai gaminami pagal individualius užsakymus: užsakovas apžiūri pavyzdžius parduotuvėje, išsirenka projektą, spalvą ir kt. ir užsisako.

Tai gal galima būtų prekiauti internetu?

– Internetinė prekyba mums netinka. Prieš užsisakydamas žmogus nori pamatyti, pačiupinėti baldą, įsitikinti, kad jis kokybiškas. Jei perka kėdę, nori ant jos pasėdėti, pažiūrėti, ar jam ji patogi.

Dabar darbuotojai vykdo turimus užsakymus, baiginėja juos. Kai jie bus atlikti, pasak direktoriaus, gali tekti gamybą ir visiškai stabdyti.

– Prieš savaitę parduotuvės jau atidarytos, tačiau kas iš to, baldai – ne duona, kad kiekvieną dieną valgyt reikėtų – niekas jų pirkti neskuba, – sako S. Stumbra. – Vienas-du žmonės per dieną praeina nuo karantino galvas pravėdinti, ir viskas.

Direktorius teigia, jog sustabdė ir žaliavų pirkimus.

– Neperkam dabar nieko. Kaip dabar gali pirkti, jei nežinai, ar reikės? Kiek turim, tiek turim.

Paklaustas, ar neteko atleisti darbuotojų, S. Stumbra sakė, kad kai kuriuos darbuotojus teko atleisti, dalis – prastovoje.

Pagal rekvizitai.lt, iki pandemijos, vasario 25 d. duomenimis, įmonėje dirbo 48 darbuotojai, balandžio 24 d. buvo 43.

Stringa verslas vienoje sėkmingiausių įmonių

Užimtumo tarnybai pranešta apie vienos sėkmingiausių Tauragės įmonių – „F.B.Production“ grupinį darbuotojų atleidimą. Tarnybos duomenimis, balandžio 24 d. ši įmonė pranešė, kad bus atleidžiamas 31 darbuotojas.

Įmonė eksportuoja medienos gaminius – grindų segmentus – į įvairias užsienio šalis. Pagal rekvizitai.lt, kovo 24 d. įmonėje dirbo 84 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 1560,94 eurų „ant popieriaus“. Pernai „F.B. Production“ pateko į daugiausiai pelno mokesčio Mokesčių inspekcijai sumokėjusių šalies įmonių 500-tuką.

„F.B.Production“ direktorius Audrius Šimkevičius sako, kad eksportas visai sumenko – užsakymų  į užsienio šalis sumažėjo mažiausiai per pusę. „Į priekį“ niekas nebeužsisako. Įmonė dirba su Europos ir Amerikos šalimis.

– Patys matote, kas ten darosi. Ką dar gali pasakyti?  – „Tauragės žinioms“ sakė jis. – Niekas juk nežino, kaip čia bus toliau. Kaip bus, taip bus. Svarstom, ieškom sprendimų. Yra su žmonėmis bendru susitarimu pasirašyti atleidimai nuo birželio 15 dienos. Jeigu rinka atsigaus, aš labai džiaugsiuos jų neatleisdamas.

„Alantas“: dirbam normaliai

Į 25-uosius gyvavimo metus įžengusi baldus gaminanti UAB „Alantas“ tauragiškiams, ir ne tik, puikiai žinoma. Įmonė per karantiną darbų nenutraukė.

– Darbų apimtys kiek sumažėjo, bet dirbam, – pasakojo įmonės vadovas Juozas Kniukšta, – jau trys savaitės yra sustojusi „Ikea“ linija. Gamindavom jiems tam tikras spintų dalis, tačiau dabar visi didieji „Ikea“ fabrikai yra sustoję, parduotuvės uždarytos. Kadangi ir mes priklausom nuo to paties didelio katilo, tai ir jų dalių kol kas nereikia. O šiaip visas fabrikas dirba normaliai.

Prastovoje, pasak jo, yra tik nedidelė grupė darbuotojų, 8 ar 9 žmonės – tie, kurie dirba prie „Ikea“ linijos. Įmonė gamina baldus pagal užsakymą, o kadangi visos parduotuvės buvo uždarytos, užsakymų irgi gerokai sumažėjo. Dabar parduotuvės jau dirba, vadovas tikisi, kad užsakymų pamažu vėl padaugės. Ankstesnių užsakymų neatšaukė niekas, tačiau, pasak jo, yra dalis užsakymų, kai klientai prašo palaukti, kol kas neatvykti į namus matuoti, nes baiminasi viruso.

Apskritai J. Kniukšta sako esąs nusiteikęs optimistiškai – pasak jo, svarbiausia, kad visi sveiki.

– Svarbiausia, kad tas virusas neįsimestų, tada tai būtų tragedija. O kol visi sveiki, dirbam ir viskas gerai, – sakė „Alanto“ vadovas.

 

 

Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.