Andrius Vaičiūnas: „Laikrodis – pati svarbiausia aprangos detalė“
Įkelta:
2020-05-01
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Andriaus Vaičiūno laikrodžiai „Tauras“ – jau pamėgti tauragiškių. Pats kūrėjas tiki, jog kraštiečiams imponuoja gimtojo miesto simbolika, o laikrodžiai, jo nuomone, yra svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Nors Lietuva įkliuvusi į karantino pinkles, A. Vaičiūnas rankų nenuleidžia – gegužės antrojoje pusėje pristatys jau aštuntąją riboto leidimo kolekciją „Ąžuolas“. Kuo kolekcija bus ypatinga bei į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis laikrodį, tauragiškis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

A. Vaičiūnas tiki, jog, nors pasaulis vis labiau skaitmenizuojasi ir populiarėja elektroninės laiko skaičiavimo priemonės, laikrodžių iš stileivų garderobo tai neišstums. Tačiau neatmetė galimybės kada nors išbandyti ir išmaniųjų laikrodžių gamybą. Visgi kol kas kūrėjas lieka prie klasikinės koncepcijos. Jam laikrodis yra tarsi gera knyga – elektroninė versija neatstos tikrojo.

Senovėje laikrodžiai buvo gaminami vienetiniai, ir ši prabanga buvo skirta tik aukštuomenės luomui. Laikrodžiai atspindėdavo savininko charakterį ir jo užimamą padėtį visuomenėje.

– Žinoma, laikai pasikeitė, bet laikrodžiai vis dar yra pati svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Norint derinti šiuos aksesuarus prie aprangos, vieno laikrodžio gali būti maža. Beje, vienas populiariausių ir seniausių kolekcionavimo hobių yra būtent laikrodžiai – kiekvienas turi savitą istoriją, kuri dažnai yra perduodama iš kartos į kartą, – laikrodžio reikšmę garderobui pabrėžia A. Vaičiūnas. – Turime ganėtinai daug klientų, kurie kolekcionuoja mūsų laikrodžius ir turi kone kiekvienos kolekcijos egzempliorių. Kadangi kiekviena kolekcija yra riboto leidimo, tad jiems tai lyg ilgalaikė investicija į vienetinį produktą. Tiesa, turime vieną taisyklę – nevykdome išankstinių pardavimų, nors ir gauname daug užklausų. Sąlygos yra visiems vienodos, tad laimi pirmesni įsigiję.

Žinomas stereotipas, kad laikrodžio dovanoti negalima. Tačiau kaip dažnai laikrodžiai dovanojami? Ar laikrodis – trokštama dovana vyrams?

– Stereotipas, jog laikrodžių dovanoti negalima, yra daugiau nei klaidingas, – sako Andrius. – Laikrodžiai yra viena geriausių dovanų, nes jie yra ilgaamžiai daiktai, kurie ilgą laiką kels tik teigiamas emocijas ir puikius prisiminimus.

Esą apie tai byloja ir klientų atsiliepimai: „Prisimenu savo 24-ąjį gimtadienį, kai gavau dovanų laikrodį iš savo draugės, kuri dabar yra mano žmona. Tai buvo dovana, kurios aš ilgą laiką nesureikšminau... Tačiau dabar kas kartą pažiūrėjus į šį laikrodį grįžta patys nuostabiausi jaunatviški prisiminimai, kuriuos nešioju ir nešiosiu savo širdyje,“ – kliento laišku apie pirmąjį dovanų gautą laikrodį dalijasi prekinio ženklo „Tauras“ įkūrėjas.

Nuotrauka

O į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis laikrodį? Kaip atpažinti, ar jis – kokybiškas?

– Norint išsirinkti sau tinkamą laikrodį pirmiausiai reikėtų atsakyti sau į klausimą „Kur aš jį naudosiu“. Auksas jau seniai simbolizuoja prabangą ir išskirtinumą, tad norint tikrai prašmatniai atrodančio laikrodžio, kuris puikiai derės ir prie kostiumo, verta rinktis būtent aukso spalvos laikrodžius. Prie kasdienės aprangos dera neiššaukiantys, sidabro arba tamsios spalvos laikrodžiai. Jeigu sunku nuspręsti, prie ko derinti laikrodį, arba norisi universalaus, reikėtų rinktis laiktodį su silikonine apyranke, kurie puikiai tinka ir sportuojantiems, ir mėgstantiems klasiką. Siekdami patenkinti visų klientų poreikius, mūsų riboto leidimo „Ąžuolo“ kolekcijoje sukūrėme net 6 skirtingus dizainus, skirtingoms asmenybėms, – pasakoja A. Vaičiūnas.

Pasak jo, norint sužinoti, ar laikrodis kokybiškas, vertėtų atsižvelgti į daugybę kriterijų, bet vienas pagrindinių yra mechanizmas. Pasaulyje yra daug mechanizmų gamintojų, tačiau, A. Vaičiūno nuomone, pagal kokybę lyderiauja tik šveicariški ir japoniški mechanizmai. Laikrodžiuose „Tauras“ naudojami japoniški kvarciniai „Miyota“ mechanizmai, kurie esą pasižymi aukšta kokybe ir itin ilgu tarnavimo laiku.

Gegužės 21-ąją išeis jau 8-oji riboto leidimo laikrodžių kolekcija „Ažuolas“, kuri, pasak A. Vaičiūno, bus ilgiausiai kurta kolekcija. Pernai lapkritį išleisti „Nidos“ laikrodžiai buvo išpirkti per 5 dienas.

– Ąžuolas lietuvių mitologijoje reiškia švenčiausią medį, simbolizuojantį stiprybę ir vyriškumą. Visuomet stengiamės sukurti unikalų ir niekur nematytą dizainą, kad pirkėjas, nešiojantis „Tauro“ laikrodį, tikrai jaustųsi išskirtinis. Jeigu kurdami moteriškas kolekcijas akcentuojame minimalizmą, tai šiuo atveju su vyriškais visiškai priešingai – kuriame didelius ir masyvius laikrodžius. Dizainą pradėjome kurti dar 2019 m. lapkritį, tai bus, ko gero, ilgiausiai kurta kolekcija. „Ąžuolą“ sudaro 6 modeliai, kurių kiekvienas yra skirtingas. Laikrodžio viduje tiksi naujausias japoniškas „Miyota 2035“ kvarcinis mechanizmas, tad praėjus net ir pirmam susižavėjimui pirkėjai ne vienerius metus galės džiaugtis savo palydovo praktiškumu. Prie perkamo laikrodžio kiekvienas pirkėjas gaus sertifikatą, kuris patvirtina modelio autentiškumą ir ribotą pagamintą jų kiekį, – teigia A. Vaičiūnas.

Pasak jo, kiek jam teko domėtis kitais aksesuarų gamintojais, prekyba kovo mėnesį buvo gerokai kritusi, o balandžio gale pradėjo atsigauti. Karantino metu žmonės esą pirmiausiai perka pirmo būtino prekes, kitus pirkinius atidėdami vėlesniam laikui.

– Taigi, gamintojų ir pardavėjų nuotaikos šiuo metu nėra pačios geriausios, o į prieškrizinį pardavimų lygį, manau, grįšime dar negreitai. Nepaisant to, dabar yra puikus metas optimizuoti savo verslus ir tobulėti, norint išsilaikyti konkurencingoje erdvėje. Mūsų pačių planus karantinas pakoregavo nebent minimaliai, dirbame toliau ties „Ąžuolo“ kolekcija ir tikimės ją sėkmingai išleisti jau gegužės 21 dieną, – teigė Andrius, pridurdamas, jog tik meilė tam, ką daro, jam suteikia motyvacijos nesustoti.

Nuotrauka

Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.