Būstų kainos kris, bet ne iš kart
Įkelta:
2020-04-29
Nuotrauka
Aprašymas

Arnoldo Antanavičiaus teigimu, žmonėms labiau rūpės sukaupti pinigų pragyvenimui, būstą jie pirks tik įsitikinę, kad išsaugojo darbą. Asmeninio albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Tauragės krašte per pirmą metų ketvirtį įregistruoti 68 butų ir 36 gyvenamųjų namų pardavimai. Autorės nuotrauka

Ekonomistai ir nekilnojamojo turto analitikai prognozuoja, jog karantinas ir galimas pajamų susvyravimas kuriam laikui įšaldys būsto rinką. Kol kas šių metų pirmojo ketvirčio NT pardavimų skaičiai rodo, jog tauragiškiai būstus pirko gana intensyviai.

Per 3 mėn. – per 100 pardavimų

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Paulius Rudzkis, VĮ „Registrų centas“ duomenų analitikas, skirtingai nei visoje šalyje ir pagrindiniuose šalies didmiesčiuose, Tauragės rajone karantino poveikis kol kas neturėjo ryškesnės įtakos NT sandorių rinkai.

„Šiemet per pirmus tris mėnesius jūsų krašte įregistruota 68 butų pardavimai ir 36 gyvenamųjų namų pardavimai. Šie skaičiai nedaug atsilieka nuo 2019 m. sausio-kovo mėnesiais fiksuotų skaičių – buvo parduoti 42 butai ir 72 gyvenamieji namai. Kadangi Tauragės rinka pagal NT sandorių skaičių yra palyginti nedidelė, o ir laikotarpis, kai šalyje jau buvo paskelbtas karantinas, galėjęs daryti įtaką sandorių rinkai, buvo dar per trumpas detalesnėms išvadoms padaryti. Tikėtina, kad kaip ir apskritai visoje šalyje, taip ir Tauragės rajone NT sandorių skaičius ateinančiais mėnesiais turėtų mažėti. Kiek daug – parodys laikas“, – teigė analitikas.

Nekilnojamojo turto skelbimų portale „aruodas“ antradienį buvo publikuojami 45 Tauragės rajone parduodamų butų skelbimai. Prie kai kurių skelbimų pežymėta raudona rodyklė praneša, jog būsto kaina buvo sumažinta. Iš 45-ių skelbimų 25-erių kainos buvo sumažintos nuo 0,9 iki 14,3 proc. būsto kainos.

Ar būstų kainos mažės?

Šį klausimą viename savo informaciniame vaizdo įraše kelia ir nekilnojamojo turto analitikas, kraštietis Arnoldas Antanavičius. Apžvalgininkas teigia, jog dėl karantino būstų kainos turėtų mažėti.

– Nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo rinka nėra inertiška, elastinga, kainos čia taip greit nepasikeičia. Pardavėjai dar lauks, stebės, kaip viskas keičiasi. Tačiau dalis labiau stresuotų pardavėjų nebelauks, nebenorės būti paskutiniais eilėje, norės būti pirmaisiais, kurie padarė nuolaidą ir iš šios rinkos išeina. Būstų kainos artimoje perspektyvoje neišvengiamai mažės, kitų variantų nėra, – vaizdo įraše „YouTube“ kanale „Kas veikia būstų kainas ir kaip jos keisis“ kalbėjo NT analitikas.

Nuotrauka

Pasak jo, kol kas NT rinkoje galimas įšalimas, būstų pardavimai kris, o tai turės įtakos ir kainų mažėjimui.

– Gyventojų lūkesčiai keičiasi kardinaliai. Iš labai pozitivių tampa niūresniais, tai natūralu, jog mažai kas dabar galvos apie paskolos ėmimą, apie rizikų prisiėmimą. Svarbiausias poreikis išliks susiruošti pajamų, santaupų rezervą šešiems ar devyniems mėnesiams, jei tektų išgyventi, tik tada pradės galvoti apie investicinius sprendimus ar paskolas. Iš kardinaliai pozityvaus mes pereiname į neigiamą ciklą ir, panašu, jog tokios nuotaikos išsilaikys ir veiks nekilnojamojo turto rinką, – apie karantino poveikį NT rinkai kalbėjo A. Antanavičius.

Išvadoms – anksti

„Tauragės žinios“ pasireiravo, ką NT analitikas mano apie Tauragės krašte vis dar išlikusius būstų pardavimus. Pašnekovo teigimu, daryti apibendrinimus – dar anksti.

– Pirmojo šių metų ketvirčio lyginimas su praėusių metų ketvirčių nelabai ką pasako apie NT rinką, nes karantinas prasidėjo kovo viduryje. Tai, kad pardavimai išliko, būdinga ir kitiems miestams. Pirmieji du šių metų mėnesiai buvo itin geri ir net kompensavo pardavimų kritimą kovo mėnesį, – sakė jis.

Tarp gyventojų jau ėmė sklisti kalbos, jog bankai griežtins sąlygas imantiems būstų paskolas, o pradiniai įnašai perkantiems būstą kils. Kol kas įprasta, jog bankai suteikdami paskolą reikalauja 15-os proc. būsto kainos įnašo.

Kiek tame tiesos pasiteiravome „Swedbank“, „Luminor“ ir SEB bankų atstovų. Kaip laiške teigė Saulius Abraškevičius, „Swedbank“ atstovas spaudai, gaunamų naujų paraiškų dėl būsto finansavimo „Swedbank“ sumažėjo per pusę, lyginant su laikotarpiu iki karantino.

„Būsto paskolų suteikimo sąlygos nėra peržiūrimos ir procesas toks pat, kaip ir anksčiau, tai galioja ir palūkanoms. Laikantis atsakingo skolinimo nuostatų, pradinis įnašas nuosavomis lėšomis turi sudaryti ne mažiau 15 proc. perkamo būsto vertės, bendra visų finansinių įsipareigojimų suma negali viršyti 40 proc. visų asmens ar šeimos mėnesio pajamų“, – teigė banko atstovas.

SEB banko atstovė į klausimą, ar keitėsi pradinio įnašo procentinė dalis konkrečiai neatsakė, atsakymas buvo abstraktus – esą bankuose keičiasi rizikos vertinimas, su „Luminor“ atstove susisiekti nepavyko.

Kaip teigia NT analitikas A. Antanavičius, jei dėl lėtėjančios ekonomikos šalyje kiltų infliacija, bankų suteiktų paskolų palūkanų normos neabejotinai kiltų.

 

Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.