2020 Balandžio 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kaip išsirinkti drėgmės rinktuvą?

  • Įkelta: 2020-03-02

Foto: Shutterstock.com

Kartais galima tiesiog jausti, kad namuose oras yra per sausas arba per drėgnas. Drėgnas oras namuose priveda prie greitai pelijančių sienų, vangios savijautos. Namuose drėgmę galima pamatuoti higrometru – jį galima įsigyti atskirai, bet jie neretai būna integruoti ir į drėgmės rinktuvus. Normalus drėgmės lygis namuose turėtų tik apie 35–40%. Jeigu lygis per aukštas, jums padės drėgmės rinktuvas, tačiau kaip išsirinkti geriausią?

Pamatuokite kambario plotą

Vienas pagrindinių kriterijų, pagal kuriuos reikėtų rinktis drėgmės rinktuvą, yra kambario plotas. Jeigu jūsų namų plotas yra, pavyzdžiui, 60 kvadratinių metrų, tada galite pirkti tokiam plotui tinkamą rinktuvą, bet jo kaina bus labai didelė. Tokiu atveju optimaliausias pasirinkimas yra drėgmės rinktuvas vienam kambariui – pamatuokite didžiausio kambario plotą ir rinkitės prietaisą pagal tai.

Kambario plotą pamatuoti paprasta: tiesiog pamatuokite plotį, ilgį ir juos sudauginkite. Pavyzdžiui, jeigu kambario ilgis yra 5 metrai, o plotis – 3, tada kambario plotas bus 15 metrų.

Galia pagal drėgmės lygį

Atkreipkite dėmesį į pardavėjo pateikiamuose duomenyse esantį „drėgmės surinkimo našumą“. Gali būti, kad įsigysite savo kambariui tinkantį drėgmės rinktuvą, bet drėgmės lygis vis tiek nenukris iki rekomenduojamos normos – vadinasi, kad rinktuvas per silpnas.

Priklausomai nuo drėgmės lygio kambaryje, reikia rinktis ir rinktuvo galią. Pavyzdžiui, vieni rinktuvai gali surinkti vos pusę litro vandens per parą, kiti per tiek laiko gali surinkti net 20-30 litrų.

Foto: Senukai.lt

Kur ir ką rinktis?

Kartais drėgmės kiekis namuose labai neigiamai veikia kasdienį gyvenimą, ir nedideli drėgmės rinktuvai jau nebėra tinkama išeitis. Tokiu atveju galima pagalvoti ir apie pramoninius rinktuvus – jie yra brangesni, tačiau neretai būna, kad namuose nuolat naudomi keli nedideli rinktuvai visu pajėgumu ir galiausiai metinės išlaidos netgi pralenkia pramoninių rinktuvų išlaidas.

Daugiau informacijos apie drėgmės rinktuvus galite rasti apsilankę internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt. Kviečiame apsilankyti jau dabar, kadangi čia jūsų laukia ne tik jums tinkamiausi drėgmės rinktuvai, bet ir išsami informacija apie juos.

Užs. Nr. 12

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Ačiū“ turas tęsia kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Šįkart 2020-ųjų turas, kuris skirtas padėkoti vietos gamintojams ir bendruomenėms už ilgalaikę partnerystę, atvyko į Tauragę.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ savo klientams paruošė išskirtinius interneto namams pasiūlymus. Klientai, savo vardu operatoriaus tinkle turintys 1 ar daugiau numerių, jau dabar gali pasirinkti šeimos poreikius geriausiai atitinkantį „Tele2 Laisvo interneto“ planą nuo 1,99 Eur/mėn.

Dėl neįprastai šiltos žiemos šiemet pavasarinė sėja prasidėjo itin anksti – į sėklų parduotuves ant palangės šviežių svogūnų laiškų ar pomidorų daigų užsiauginti trokštantys tauragiškiai šiemet ėmė lankytis jau sausio mėnesį. Tačiau klimato pokyčiais džiaugtis anksti: dėl įšalo trūkumo dirvoje gali būti išlikę ir daržų kenkėjų.

Dariaus ir Girėno gatvėje jau 1,5 metų veikia šunų grožio salonas „Čiau“. Šunys čia išmaudomi, apkerpami, nukerpami jų nagai, jei yra poreikis, nugaros kailis gali būti išskutinėtas itin madingai –„eglute“. Į grožio saloną augintinius atveda ne tik savo šunis trokštantys papuošti savininkai, pasitaiko gyvūnų augintojų, kurie į „Čiau“ atvyksta su ką tik nuo būdos atrištu šuneliu. Tauragėje šias paslaugas viešai siūlo tik keletas asmenų, nors pasak šunų kirpėjų – paklausa gana didelė.

Tauragiškio Gedimino Tamulyno vadovaujama kūrybos studija „Wide wings“ švenčia septintąjį gimtadienį. Per šį laikotarpį komanda išaugo iki 17 žmonių, o jų kuriami vaizdo klipai užkariauja ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkas. Šią savaitę pristatyta Vilniaus reklaminė kampanija „Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“, taip pat neapsiėjo be kūrybiškųjų „Wide Wings‘ų“. Istorijos, kurios keičia pasaulį, – taip savo kūrybą pristato kompanija.