2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Gulbelė“ greitina apsipirkimo procesą: pristato specialius prekių paketus, svarsto pristatymo į namus galimybę

  • Įkelta: 2020-03-27

Mažmeninės prekybos tinklas UAB „Gulbelė“, reaguodamas į Lietuvoje susidariusią situaciją, imasi pokyčių, susijusių su visos šalies solidarizavimusi kovoje prieš koronavirusą. Bendrovė ne tik sutrumpino šalies regionuose veikiančių 62 krautuvių darbo laiką, prie kasų įrengė organinio stiklo skydus, bet ir ieško būdų, padėsiančių palengvinti kasdienį apsipirkimą.

„Būtent mažmeninės prekybos sektoriuje veikiantis verslas yra tas, kuris gali prisidėti prie šio viruso stabdymo šalyje. Žmonių judėjimas tampa pagrindine priežastimi virusui sklisti, tad suteikiama galimybė maksimaliai sutrumpinti apsipirkinėjimą turėtų bent dalinai nulemti jo plitimo mažėjimą“, – sako „Gulbelė“ tinklo steigėjas Arūnas Tarnauskas.

Tam, kad klientai prekybos vietoje galėtų praleisti kuo mažiau laiko, „Gulbelė“ pradeda pardavinėti specialius paketus, sudarytus iš būtiniausių kasdienių prekių. Į juos įeina tokios prekės kaip duona, pienas, sviestas, kiaušiniai, bulvės, grikiai, aliejus, tualetinis popierius ir kiti kasdien naudojami produktai. Paketai, priklausomai nuo turinio, kainuoja 10, 20, 25 Eur.

„Šiuo metu pristatome tris, dydžio ir kainos atžvilgiais skirtingus, paketus, kuriuose – būtiniausios kasdienės prekės. Užtikrindami prekių šviežumą, juos formuojame kas rytą. Visi klientai, atvykę į krautuves įsigyti šių paketų, bus aptarnaujami be eilės“, – teigia A. Tarnauskas.

Paketus jau nuo savaitės pradžios galima įsigyti „Gulbelės“ krautuvėse visoje Lietuvoje. A. Tarnausko teigimu, paketus planuojama pristatinėti ir į namus žmonėms, patenkantiems į koronaviruso rizikos grupę – senjorams bei ligotiems asmenims. Tam tikimasi surasti bendruomenišką sprendimą – prašyti savanorių bei savivaldybių darbuotojų pagalbos.

„Didmiesčių gyventojai yra pripratę užsisakyti prekes į namus, o regionuose tai dar nėra įprasta praktika. Šiuo sudėtingu laikotarpiu būtiniausių maisto prekių pristatymas į gyvenamąją vietą ypač aktualus senjorams, kuriems rekomenduojama vengti susibūrimo vietų. Su bendruomenės pagalba sieksime rasti efektyviausius būdus, padėsiančius paketus pristatyti į namus rizikos grupėje esantiems žmonėms, – kalba UAB „Gulbelė“ vadovas.

A. Tarnausko teigimu, reaguodama į padėtį šalyje, bendrovė visoje verslo grupėje įvedė padidintą logistikos kontrolę, priklausomai nuo vietovės valanda ar dvejomis sutrumpino krautuvių, veikiančių Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Jurbarko, Panevėžio, Šilalės, Tauragės, Kelmės rajonuose, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje ir Prienuose, darbo laiką. „Gulbelės“ krautuvėse įrengti ir apsauginiai organinio stiklo skydai, kurie apsipirkimo procesą padaro dar saugesniu.


Užs. Nr. 17

Už kiek daugiau nei penktadalį mlrd. eurų investicijų sumą bus atnaujinti dar 457 seni daugiabučiai. Atsižvelgus į dabartinius Vyriausybės prioritetus pastatų energinio efektyvumo didinimo srityje, buvo nuspręsta finansuoti visu kvietime dalyvavusius projektus, atitikusius sąlygas. 

Atsižvelgiant į siuntų terminalų patogumą karantino metu, Lietuvos paštas plečia terminalų tinklą ir įrenginėja naujus terminalus. Vienas jų įrengtas ir Tauragėje, adresu Dariaus ir Girėno g. 16. Gyventojai kviečiami naudotis terminalu jau nuo šiandien, o laukiantys siuntos, gali tikėtis, jog ji atkeliaus į naują terminalą.  

Praėjusią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Praėjusios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutrauti krovinių gabenimą apskritai. 

Nuo pirmadienio šalyje įvedus karantiną, pavalgyti pietus pamėgtoje vietoje tapo nebeįmanoma – daug maitinimų įstaigų apskritai užveria duris. Tačiau bėdoje alkstančių savo klientų nusprendusios nepalikti kavinės prisitaikė prie rinkos sąlygų – gamina maistą išsinešimui.  

Iš Tauragės kilęs Tomas Žemgulys Lietuvai pristato naują pramogą – golfo takelius. 7-erius metus karinėse pajėgose tarnavęs vyras po tėvystės atostogų nutarė imtis nuosavo verslo. Idėją tam davė prieš 15 metų draugų padovanotas miniatiūrinis golfo takelis su maža lazdele ir kamuoliuku. Jis įsitikinęs: golfas – tai žaidimas, galintis suburti verslo partnerius, šeimas bei organizacijas kitokiam laisvalaikiui ir turiningam bendravimui.