Ar koronavirusas parklupdys Tauragės verslą?
Įkelta:
2020-03-24
Nuotrauka
Aprašymas
Asociatyvi nuotrauka

Praėjusią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Praėjusios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutrauti krovinių gabenimą apskritai. 

Prašo atidėti kredito įmokas 

Kaip „Tauragės žinioms“ dar prieš pat karantino paskelbimą, kalbėjo Giedrė Stulginskienė, Tauragės apskrities veslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkė, verslo laukia itin sunkūs laikai.  

– Verslo laukia didžiuliai išbandymai. Vienas jų tai – fizinės jėgos trūkumas. Uždarytos ugdymo įstaigos, vaikų turintys darbuotojai yra raginami pasiimti nedarbingumo pažymėjimus. Ne visos įmonės gali suteikti darbuotojams galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Ką jau kalbėti apie galimą darbuotojų užsikrėtimą ir jų karantinavimą. Antras laukiantis išbandymas: stoja atsiskaitymai su kreditoriais, žaliavų ribojimas. Tačiau apie žalą kalbėti dar anksti, ji bus matyti tik tada, kai bus pasibaigęs karantinas ir prasidės atsigavimas, – kalbėjo TAVA pirmininkė. 

Moteris užima AB „Šiaulių bankas“ Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovės pareigas. Pasak jos, į banko padalinį užsukę klientai klausia apie galimybę laikinai nemokėti kredito įmokų. 

– Klientai skambina, klausia, ar būtų galima sudaryti atidėjimus kreditų grąžinimams. Dėl lengvatų jie šnekasi ne tik su bankais, bet ir su kreditoriais, tiekėjais. Čia visa grandinė ir prasideda: mažėja užsakymų, mažėja gamyba, stringa atsiskaitymai. Tai ekstremali situacija, – kalbėjo TAVA pirmininkė.– Transportas, manyčiau, ne iš karto sustos, vartojimas yra, pervežimo poreikis išlieka. Turizmas, apgyvendinimo paslaugos stabdomos. Iš principo yra susidariusi tokia situacija, kuriai pasiruošti neturėjome patirties. Daug kas priklauso nuo karantino. Jei jis užsitęs, ims mažėti vartojimas. O paskui įsisiūbuoti iki ligšiolinės padėties bus sudėtinga. Kol kas, kiek teko domėtis, visi veiksmai sudėlioti iki balandžio 14 dienos. 

Abejoja, ar organizuos reisus 

Praėjusį pirmadienį, šalyje prasidėjus karantinui ir užsidarius sienoms, į tolimusius reisus išvykę vairuotojai ir jų veiksmus koordinuojantys ekspeditoriai dirbo kaip dirbę. Panika prasidėjo pirmadienį vakare po Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono pasisakymo, jog draus piliečių judėjimą šalyje ir uždarys sienas. 

Antradienį į darbus susirinkę tolimųjų reisų vadybininkai ėmė rūpintis savo įmonių vairuotojų pargabenimu į Lietuvą. Tą dieną įtampoje už vairo sėdėjo apie 500 Tauragės rajono logistikos įmonėse dirbančių vairuotojų, tauragiškių, jurbarkiškių, klaipėdiečių. Didžioji dalis jų buvo užstrigę ties Prancūzijos, Ispanijos sienomis. 

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Justas Bučnys, UAB „Vitlaima“ direktorius, didžiausią įtampą kėlė sparčiai besikeičianti situacija Prancūzijoje. 

– Vien mūsų įmonės tolimųjų reisų vairuotojų yra apie 50, Tauragės mastu – 500. Užstrigo ties Prancūzija, Ispanija. Kas penkias minutes viskas keičiasi. Situacija nepavydėtina: nei mes, nei vyriausybė, nei Vežėjų asociacija šimtaprocentinio atsakymo, kaip elgtis, neturime. Svarstome visus įmanomus variantus, – praėjusios savaitės antradienį kalbėjo Justas Bučnys. 

Kalbėti apie tolimųjų reisų planavimą į Europos šalis verslininkas nesiryžo. Nebuvo žinoma, su kokiomis nuotaikomis iš užsienio grįš vairuotojai, kiek laiko jiems teks praleisti karantine, ar jie artimiausiu metu norės leistis į keliones apskritai. UAB „Vitlaima“ vadovas teigė sekantis vežėjų asociacijos „Linava“ skelbiamą informaciją, tarptautines žinių laidas. Anot pašnekovo, vietinės valdžios ir žiniasklaidos skelbiama informacija jau būna pavėluota. 

– Kalbėti net apie rytojų yra per anksti. Vakar dirbome 100 proc. pajėgumu, šiandien gauname informaciją, kad pajėgumai jau perpus ėmė kristi. Kas bus rytoj – neaišku. Gamyklos užsidarinėja, viskas stoja. Be to, nuo šiandienos pietų prasideda eismo ribojimai. Gali būti, jog ši savaitė paskutinė, kai gabename krovinius. Kas grįš vairuotojai, liks. Jiems greičiausiai teks karantinuotis, – svarstė J. Bučnys. 

Trečiadienį vyriausybė paskelbė, jog prekių judėjimą užtikrinantiems tolimųjų reisų vairuotojams nebus taikomas reikalavimas grįžus iš užsienio privalomai izoliuotis dvi savaites, jie galės vėl vykti į reisus. Vyriausybė trečiadienį taip pat papildė nutarimą dėl karantino, aiškiau reglamentuodama, kad sieną kirsti leidžiama visiems Lietuvos įmonėse dirbantiems ekipažų ir įgulų nariams, vykdantiems komercinius vežimus, „visų rūšių transporto priemonėmis“, siekiant užtikrinti sklandų prekių judėjimą. Po derybų su Lenkija atidarytas Lazdijų–Ogrodnikų patikros punktas, ketvirtadienį nacionalinė žiniasklaida skelbė, jog vilkikų eilės Kalvarijų punkte dėl to sumažėjo perpus.  

Antradienį mažmeninė ir didmeninė prekyba naudotais automobiliais ir krovinių ekspedicijavimu užsiimančios įmonės GBY vadovas Giedrius Baciuška taip pat apie ateitį spėlioti nesiryžo, be to, buvo pernelyg užsiėmęs vairuotojų pargabenimu iš užsienio. Anot jo, įvairiose Europos šalyse norodymų, kaip grįžti namo, laukė apie 70 įmonės vairuotojų. 

Statybos stringa 

Tauragės statybų bendrovė „Apastata“ jau nuo pirmadienio, kai šalyje įsigaliojo karantinas,susiduria su iššūkiais medžiagų tiekimo grandinėje ir jaučia grėsmę dėl statybos sutarčių įgyvendinimo. 

– Dirbame puse pajėgumo. Tiems, kam sugebėjome surasti darbą lauke, dirba toliau, kituose objektuose darbą dėl būtino didesnio žmonių skaičiaus esame pristabdę. Situacija neaiški dėl medžiagų tiekimo. Tuose objektuose, kuriuose esame parūpinę medžiagų, dirbame. Medžiagos tiekiamos iš vietinių tiekėjų arba naudojamos tos, kurios buvo nupirktos anksčiau. Dar vakar mačiau „Senukų“ pranešimą, jog stabdomas medžiagų tiekimas ir mokėjimas tiekėjams dėl „fors mažor“ (force majeure vert. – nenugalima jėga), – kalbėjo UAB „Apastata“ direktorius Mindaugas Apavičius. 

Verslininkas spėjo, jog, geriausiu atveju, statybų darbai strigs, o gal vėliau ir sustos maždaug porai mėnesių. Įmonė turi įsipareigojimų bankams, tiekėjams, subrangovams. Atšaukti statybos darbai užsienyje. „Apastata“ direktoriaus skaičiavimu, sustojus darbams įmonė prarastų mažiausiai po 100 tūkst. eurų per mėnesį. 

– Kai kurie įmonės darbuotojai išleisti mokamų kasmetinių atostogų, kontora dirba iš namų bei 

laukiame vyriausybės sprendimo dėl galimos paramos darbuotojams. Jie yra numatę daug, tačiau kaip veiks visas pagalbos priemonių mechanizmas, neaišku. Mes didelių paramų nesitikime, mums svarbiausia, kad atidėtų mokesčių mokėjimą ir kad lengvatinėmis sąlygomis suorganizuotų paskolą mūsų apyvartinėms lėšoms bei einamiesiems įsipareigojimams dengti, – kalbėjo M. Apavičius. 

UAB „Apastata“ dirba 80 darbuotojų, 70 proc. jų – statybininkai. 

Mažina darbuotojų skaičių pamainose 

Neramios dienos beveik visą savo produkciją į užsienio šalis eksportuojančios medienos gamybos bendrovei „Taurameda“. Įmonė turi dešimtis partnerių visoje Europoje, iš kurių didžiausi užsakovai – Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje ir Austrijoje. Didžioji dalis produkcijos ir yra eksportuojama. Haroldas Bikneris, UAB „Taurameda“ direktorius, gamybos apimčių nemažina. Ėmęsis visų reikiamų saugumo priemonių tikisi, jog nė vienas jo darbuotojas nesusirgs. Kitaip gresia karantinas visai gamyklai. 

– Perskirstėme darbuotojus: vienos pamainos žmones paskirstėme per dvi pamainas. Pasirūpinome, jog vienoje pamainoje dirbtų mažesnis asmenų skaičius ir taip tarp darbuotojų būtų galima išsaugoti saugius vieno metro atstumus. Taip pat padarėme pertraukas tarp pamainų, kad pasikeisdami darbuotojai nesusitiktų, – pokyčius „Taurameda“ gamykloje vardijo vadovas. 

Kol kas pašnekovas tikisi, jog produkcijos eksportavimas nenutrūks, tiesiog pailgės pristatymo laikas: veikia tik dalis pasienio punktų, tenka keisti maršrutus. Be to, ties pasienio punktais formuojasi eilės, vairuotojams tenka stovėti nuo kelių iki keliolikos valandų. 

– Mes produkciją eksportuosime, tik dėl uždaromų sienų ilgėja transporto keliai bei pristatymo terminai. Tačiau nežinia, kaip bus su vežėjais, ar atsiras, kas veš. Girdėjau, jog yra vairuotojų atsisakančių važiuoti. Manau, jog jiems nereikėtų nerimauti, gi į reisą vykstantis vairuotojas automobilio kabinoje yra izoliuotas nuo aplinkinių. Krovimo metu imamasi saugumo priemonių, dėvimos pirštinės, kaukės, – mintimis antradienį dalijosi H.Bikneris. 

Pasak pašnekovo, šiek tiek neramina nežinomybė dėl darbo organizavimo užsikrėtus kuriam nors gamyklos darbuotojui. 

– Kas bus susirgus vienam įmonės darbuotojų, ar bus karantinuojamas tik jis, ar visa su juo dirbusiųjų pamaina? Jei taip, tai įmonės veiklą gali tekti stabdyti. Taip pat ramybės nesuteikia nežinomybė dėl valstybės žadamos paramos. 40 proc. atlyginimo turėtų padenti darbdavys, 60 – valstybė. Sako, jog nuo minimalaus atlyginimo, neaiškūs ir kiti niuansai, kaip pavyzdžiui, kas ta dalinė prastova? O jei žmogus dirba dvi savaites, o dvi – jau ne. Kas tada? – svarstė verslininkas. 

Neramina ir atsainus darbuotojų požiūris į situacijos rimtumą. Pasak UAB „Taurameda“ vadovo, kai kuriems atrodo, jog užkratas jų nepasieks, ir darbdavio raginimai laikytis saugumo reikalavimų jiems kelia juoką. 

– Bandėme aiškinti, sakėme, „saugokite save, namų aplinkoje taip pat atsirinkite, su kuo bendraujate: jei yra grįžusių iš užsienio, su tais nesusitikite“. Jie juokiasi. Aš jiems sakau, kai į darbą nebegalėsite eiti du mėnesius ar tuo metu negausite algos, juokai baigsis. Tik 30 proc. visų darbuotojų supranta, jog karantinas – rimta, – kalbėjo verslininkas. 

Kol kas veiklos apimčių nemažina „Vilkyškių pieninė“. Bendrovė optimizuoja veiklą, gamybos pajėgumus sutelkdama toms produktų grupėms, kurių paklausa yra didžiausia. 

„Siekdami mažinti galimo užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejų skaičių, parengėme ir įgyvendinome papildomų apsaugos priemonių planą, apimantį žaliavos tiekimo, gamybos, pardavimo, administracijos darbo procesus. Sutrikimų nė viename iš paminėtų procesų šiuo metu nėra, veikla padidinto dėmesio fone vyksta įprastu režimu. Užsakymus tiek vietinei, tiek eksporto rinkoms vykdome laiku, gamybos pajėgumus sutelkdami toms produktų grupėms, kurių paklausa šiuo metu didžiausia. Norime pažymėti, kad tikslus finansinis situacijos vertinimas bus galimas tik pasibaigus arba aprimus viruso sukeltai krizei“, – per Nasdaq Vilniaus vertybinių popierių biržą pranešė AB „Vilkyškių pieninė“ Ekonomikos ir finansų direktorė Vilija Milaševičiutė. 

Valdžia žada gelbėti 

Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino dėl koronaviruso nukentėjusios ekonomikos skatinimo planą. Jame numatoma, kad valstybė solidariai padės darbdaviams išsaugoti darbo vietas bei suteiks mokestines lengvatas verslui. Ekonomikos ministras Vilius Šapoka patikino, jog pagal planą valstybė solidariai iki trijų mėnesių padės verslui išsaugoti darbo vietas, padengdama dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Ketvirtadienį paskelbta, jog įsigalioja LR užimtumo įstatymo pataisos, kuriomis nustatyti valstybės subsidijų prastovoms dydžiai: 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto, 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai ekstremalios situacijos arba karantino metu. Subsidija bus mokama iki pasibaigs ekstremali padėtis arba karantinas, o darbdavys įsipareigoja išlaikyti asmeniui darbo vietą dar 3 mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos. Skelbiama, jog ekonomikos gelbėjimui vyriausybė skirs 5 milijardus eurų.  

Tauragės rajono savivaldybėje yra suburta Ekstremalių situacijų komisija, Operacijų centro vadovu paskirtas administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius. Viena politiko atsakomybių – bendradarbiausti su savivaldybės verslininkais. Pasak jo, rajono savivaldybė taip pat rengia priemonių planą įmonėms ir nuo krizės nukentėjusiems darbuotojams. 

„Kaip žinia, Vyriausybės skolinsis milžiniškas sumas, turi priemonių plano „griaučius“, pradės derybas dėl poįstatyminių aktų. Tai ir galimybės atidėti mokesčius, prisidėjimas prie apmokėjimo už darbuotojų prastovas. Savo ruožtu priemonių planą rengia ir savivaldybė. Ne tik įmonėms, bet ir nuo krizės nukentėjusiems darbuotojams. Žmonėms, praradusiems pajamas, bus galimybė atidėti mokesčius už šildymą, vandenį, mišrias atliekas. Šiandien visi mes gauname tikrai didelius informacijos kiekius, kurie kartais kelia paniką. Tačiau ją puikiai sistemina bendradarbystės centras „Spiečius“, kuris rengia verslui seminarus. Tikrai verta kreiptis su klausimais telefonu, elektroniniu paštu. Informaciją apie viruso poveikį kaupia ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija, su kuria esame sutarę spręsti iškilusias problemas“, – „Tauragės žinias“ informavo T. Raulinavičius. 

Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.