2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Skęstanti Verslininkų gatvė užsandarinama: skęs dar labiau

  • Įkelta: 2019-12-10

Verslininkų gatvė. Oresto Kliunkkos nuotrauka

Skambaus pavadinimo Verslininkų gatvė, rodos, turėtų būti prestižinė, tačiau kaskart palijus patvinsta taip, kad vanduo siekia biurų lauko durų slenksčius. Visai neseniai toje pačioje gatvėje, tačiau kitoje vietoje, „Tauragės vandenys“ pradėjo kloti tinklus. Verslininkai ėmė džiaugtis, kad galbūt problemą imtasi spręsti iš esmės. Pasirodo, priešingai: ten vandentiekininkai kloja tokius nuotekų tinklus, kurie kaip tik būtų labiau apsaugoti nuo lietaus vandens patekimo į juos.

Vandens – iki 20 cm

Kad verslininkus kamuojanti problema rimta – akivaizdu: tai galima įsitikinti peržiūrėjus vietos verslininko Oresto Kliunkos šį rudenį darytas ir feisbuke publikuotas gatvės nuotraukas. Jose matyti didžiule bala brendantis klientas. Verslininkas susikrimtęs: kai palis, ne tik gatvė, bet ir jo automobilių serviso kiemas patvins. O aikštelė pilna parduodamų automobilių. Anot verslininko, laimei, šiose vietovėse geras gruntas – per dieną sugeria. Jis svarstė, kad gal pakaktų krašte iškasti griovį ir vanduo subėgtų.

Gatvėje greta jo biuro telkšojo balutė – įrodymas, jog prieš savaitę lyta. O gal problema aktuali tik jam vienam? Situaciją paprašėme pakomentuoti gatvėje už keliasdešimties metrų veikiančio „Taurų kedro“ vadovo Robertą Jurkšaičio:

– Vandens prisirenka apie 20 cm. Per valandą-dvi susigeria į žemę. Žinoma, tai mums yra problema. Kažkada stebėjau – vanduo siekė biuro lauko durų slenksčio viršų, – komentavo vyras. – Aišku, problema išsispręstų rekonstravus gatvę. Bet ar mes šiame amžiuje to sulauksime? Yra daug kitų gatvių, laukiančių rekonstrukcijos.

Jaučiasi pamiršti

O gal vietos verslininkai galėtų išspręsti problemą savo pastangomis?

– Su valymo įrenginiais įrengti lietaus nuotekų tinklus mums būtų per brangu. Čia ne gyvenamasis rajonas, o pramonės, verslo. Pati gatvė turėtų būti rekonstruojama ir įrengiama su tvirtais pagrindais, pagal europinius standartus. Čia važinėja sunkusis transportas. Būtų kosminės sumos, kurių verslininkai nepatemps, – situaciją komentavo R. Jurkšaitis.

„Taurų kedro“ savininkas apgailestavo, esą rajono valdžia neskiria pakankamai dėmesio verslui. Pasak jo, Verslininkų gatvėje veikia nemažai verslo subjektų: „Lytagra“, „Taurų žuvis“, automobilių servisai. Gatvėje vyksta gana intensyvus automobilių srautas.

Tiek O. Kliunka, tiek R. Jurkšaitis teigė kol kas oficialiai į rajono savivaldybę dėl esamų problemų nesikreipę.

Kloja sandaresnius tinklus

Po pokalbio su verslininkais šių eilučių autorė apsilankė „Tauragės vandenyse“. Bendrovės  direktorius Eduardas Anulis paantrino verslininkams, jog vienintelis problemos sprendimo būdas – gatvės rekonstrukcija.

Tada kokie darbai vyksta Verslininkų gatvės atkarpoje, netoli „Kauno grūdų“ firminės parduotuvės, kur klojami žali vamzdynai? „Tauragės vandenų“ direktorius aiškino, jog ten klojami nauji nuotekų tinklai, nes per senų, susidėvėjusių, siūles patekdavo lietaus vanduo. Ne tik per siūles – ir per nesandarius kanalizacijos dangčius. Kai kurie dangčiai, pasak pašnekovo, būdavo pragręžti, kad lietaus vanduo susigertų dar greičiau.

– Jiems (verslininkams, – aut. past.) geriau būdavo, vanduo subėgdavo, bet mums blogiau. Įsivaizduokite, jei per parą sunaudojame 3500 tūkst. kub. m geriamojo vandens, o į valyklą patenka 6000 kub. m nuotekų. Tai visas kitas vanduo yra paviršinio (lietaus) vandens infiltracija į nuotekų tinklus. Mums reikia pasiekti, kad išleidžiamo vandens kiekis prilygtų sunaudoto vandens kiekiui. Valykla nespėja valyti. Reikia didesnių pajėgumų. Tą vandenį, kuris nespėja subėgti į paviršinių nuotekų tinklus, žemę, upelius, mes siurbliais pumpuojame iš vienos siurblinės į kitą. Didelės elektros sąnaudos, dideli kaštai, vandens kaina didėja, – aiškino „Tauragės vandenys“ direktorius.

Pašnekovo teigimu, pastangos mieste pakeisti kuo daugiau nuotekų tinklų pasiteisino, esą anksčiau paviršinio vandens į nuotekų tinklus patekdavo dvigubai daugiau.

Ar rajono savivaldybė dėl besirenkančio lietaus vandens Verslininkų gatvėje įžvelgia problemą?

„Problema po lietaus dėl susikaupusio vandens Verslininkų gatvėje egzistuoja, tačiau tai būtų galima išspręsti tik projektuojant ir įrengiant visos gatvės lietaus surinkimo sistemą. Nurodytoje vietoje bus renovuojama-rekonstruojama esama buitinių nuotekų linija“, – į klausimą atsakė Aivaras Preikšaitis, rajono savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas.

Verslininkų gatvė palijus (viršuje) ir lankantis žurnalistei. Nuotraukų koliažas

Nešiojami kompiuteriai yra nuostabūs dėl savo kompaktiškumo ir mobilumo – jie yra ganėtinai lengvi, dažniausiai nesunkiai telpa į kuprinę ir, jeigu baterija yra gera, gali būti naudojami be elektros lizdo net 10-12 valandų. Taigi, nors nešiojami kompiuteriai yra puikūs pagalbininkai kasdien – nusipirkę nešiojamą kompiuterį turėsite su juo susitaikyti, jeigu jis jums ir nepatiks. Jūs negalėsite pakeisti klaviatūros arba monitoriaus – galima pakeisti RAM atmintį, vidinę atmintį, tačiau teks apsiriboti ties tuo. Taigi, kaip jau supratote, nešiojamo kompiuterio išsirinkimas yra gana svarbus ir šįkart papasakosime, kaip išsirinkti teisingai.

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristato naujieną – pagal lietuvių užsakymą sukurtą naujos kartos išmanųjį telefoną „Fonos O2“. Šį, ypač patrauklios kainos, telefoną įsigyti galima tik operatoriaus salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Pati didžiausia problema, su kuria susiduria pradedantieji verslininkai, yra tai, kad jie yra puikūs savo srities specialistai ar netgi tikri ekspertai, tačiau visiški naujokai srityse, kurios iš tikrųjų yra labai svarbios kiekvieno verslo efektyviam vystymui. Ir tai labai dažnai anksčiau ar vėliau jiems pakiša koją.

Vytauto g. 62 patalpose, greta „Donerinės", renkami baldai, prie įėjimo kabinami balionai – šiandien duris atvers konditerijos gaminių krautuvėlė „Saldi fantazija“. Čia bus galima paskanauti pieno kokteilių, įvairių želė desertų, rūšinės kavos.

„Tele2“ klientams Kalėdos jau prasidėjo – operatorius skelbia įspūdingas nuolaidas akcijos telefonams ir kompiuteriams su sutartimi įsigyti. Pasiūlymais pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.