2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Nešiojami kompiuteriai – kaip išsirinkti?

  • Įkelta: 2019-12-09

Foto: Pexels.com

Nešiojami kompiuteriai yra nuostabūs dėl savo kompaktiškumo ir mobilumo – jie yra ganėtinai lengvi, dažniausiai nesunkiai telpa į kuprinę ir, jeigu baterija yra gera, gali būti naudojami be elektros lizdo net 10-12 valandų. Taigi, nors nešiojami kompiuteriai yra puikūs pagalbininkai kasdien – nusipirkę nešiojamą kompiuterį turėsite su juo susitaikyti, jeigu jis jums ir nepatiks. Jūs negalėsite pakeisti klaviatūros arba monitoriaus – galima pakeisti RAM atmintį, vidinę atmintį, tačiau teks apsiriboti ties tuo. Taigi, kaip jau supratote, nešiojamo kompiuterio išsirinkimas yra gana svarbus ir šįkart papasakosime, kaip išsirinkti teisingai.

Pasirinkite tinkamą dydį

Nesusižavėkite per dideliu arba per mažu ekranu. Didelis nešiojamas kompiuteris bus naudojamas kaip personalinis – jis sunkus, todėl dažniausiai bus vienoje vietoje, ant stalo. Tačiau dar dažniau susižavima mažais kompiuteriais – pirkėjai mano, kad jais naudosis visur ir visada, vasarą po medžiu, žiemą keliaujant autobusu. Tačiau realybė tokia, kad kompiuterį vis tiek dažniausiai naudojame namie arba darbe ir ilgainiui mažytis ekranas gali pradėti erzinti.

Pati populiariausia nešiojamo kompiuterio įstrižainė yra 15 colių – tokio dydžio kompiuteris jaučiasi kaip pilnavertis prietaisas tiek jį nešiojantis, tiek kasdien juo naudojantis namuose. 17-18 colių įstrižainė tinkama tik naudojimui vienoje vietoje, o jeigu tikrai žinote, kad jums labai svarbus praktiškumas, rekomenduojame rinktis kompiuterį su ekrano įstrižaine iki 14 colių.

Ekrano rezoliucija

Turbūt pati mažiausia rezoliucija, kurią rasite, yra 1366x768. Jos pakanka kasdieniam naudojimui ir ji prisideda prie akumuliatoriaus taupymo. Vis dėlto rekomenduojame rinktis FULL HD rezoliuciją – ekranas bus ryškus, aiškus, filmai atrodys nuostabiai ir nereikės galingo procesoriaus, priešingai nei renkantis 4K ar didesnes rezoliucijas.

Galia

Galima teigti taip – jums nereikia žaidimų kompiuterio, kad atliktumėte kasdienes užduotis, bet tai padeda. Taigi, reikia išsirinkti kuo galingesnį kompiuterį už jums tinkančią kainą. Tai reiškia, kad kompiuteryje turėtų būti bent 8 GB RAM atminties, bent Intel Core i3 procesorius kasdienei veiklai, SSD kietasis diskas, o vaizdo plokštė nėra svarbi, jeigu nesiruošiate žaisti ar dirbti su grafika.

Foto: Pexels.com

Pabaigai

Kompiuteris dažniausiai perkamas kasdieniam naudojimui, kaip naršymui internete, filmų žiūrėjimui, darbui ir panašiai. Tokiu atveju, svarbiausia ne galia, o patogumas – atkreipkite dėmesį į klaviatūrą, kompiuterio svorį, jungčių kiekį, baterijos dydį ir nepatingėkite internete paskaityti vartotojų atsiliepimus.

Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt ir pažiūrėti, kokie kompiuteriai yra tinkamiausi jums. Čia taip pat siūloma ir įvairių rūšių kompiuterinė technika.

Užs. Nr. 155

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristato naujieną – pagal lietuvių užsakymą sukurtą naujos kartos išmanųjį telefoną „Fonos O2“. Šį, ypač patrauklios kainos, telefoną įsigyti galima tik operatoriaus salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Pati didžiausia problema, su kuria susiduria pradedantieji verslininkai, yra tai, kad jie yra puikūs savo srities specialistai ar netgi tikri ekspertai, tačiau visiški naujokai srityse, kurios iš tikrųjų yra labai svarbios kiekvieno verslo efektyviam vystymui. Ir tai labai dažnai anksčiau ar vėliau jiems pakiša koją.

Vytauto g. 62 patalpose, greta „Donerinės", renkami baldai, prie įėjimo kabinami balionai – šiandien duris atvers konditerijos gaminių krautuvėlė „Saldi fantazija“. Čia bus galima paskanauti pieno kokteilių, įvairių želė desertų, rūšinės kavos.

„Tele2“ klientams Kalėdos jau prasidėjo – operatorius skelbia įspūdingas nuolaidas akcijos telefonams ir kompiuteriams su sutartimi įsigyti. Pasiūlymais pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.

Miegamasis – kambarys, kuris mus palydi prieš miegą ir pasitinka ryte. Tai vieta, kuri jus nuteikia poilsiui, numalšina stresą ir paruošia miegui vakare, o ryte suteikia kuo pozityvesnę nuotaiką bei energiją. Todėl miegamasis turi būti ne tik labai švarus, tvarkingas, bet ir tinkamai suplanuotas. Miegamojo komplektai susideda iš 4-6 baldų – dažniausiai tai yra viskas, ko reikia. Vis dėlto, žmonės mėgsta miegamojo komplektus gerokai praplėsti ir visai nereikalingais, netgi trikdančiais, daiktais, todėl šįkart pakalbėsime apie būtinus ir apie kenkiančius daiktus.