Iš Bažnyčių gatvės „miegamojo atmosferą“ siunčia ir į užsienį
Įkelta:
2019-12-19
Nuotrauka
Aprašymas

Jurgita ir Tomas Alijošiai. Asmeninio archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Gaminiai pirkėjams keliauja iš Bažnyčių gatvėje įkurto biuro. Asmeninio archyvo nuotrauka

Vėsus rytas. Už lango – miškas. Tyla. Verties ant šono, sutraška po pažastimi gniaužiama puri, perkelio medvilnės užvalkalu apvilkta antklodė. Tu namie. Panašią į šią atmosferą savo namų miegamajame kuria Jurgita ir Tomas Alijošiai. Ir ne tik. Prieš porą metų jie sukūrė prekės ženklą „Bedroommood“ (miegamojo nuotaika – vert. iš angl. k.) ir ėmėsi prekybos patalyne ir jos užvalkalais. Jų pirkėjai – lietuviai, estai, latviai.

Apsistojo ties skandinavišku stiliumi

Idėja žengti į rinką, kurioje pasiūla itin didelė, nenukrito iš dangaus. Tam pora brendo keletą metų. Po studijų didmiesčiuose Tomas darbavosi „Senukų“ „Statybų duonoje“, o Jurgita – prekybos centre kuravo prekybą  „Berry“  baldais.

– Ten buvo itin daug gražių aksesuarų, ypač patiko vieno prekinio ženklo lietuviška patalynė, kurią perpardavinėjome. Raštuota, marga, jos kūrėja – dailininkė. Matėsi, jog prekė kokybiška. Tai buvo toks daiktas, kurio norėjosi. Po kurio laiko išėjau vaiko priežiūros atostogų. Atidarėme ekologiškų prekių parduotuvę, kosmetikos –„Frėją“. Norėjosi išbandyti ir kūrybiškumo reikalaujančią veiklą. Susikoncentravome ties patalynės gamyba, – pasakojo Jurgita.

Pora ėmė lankytis įvairiose tekstilės mugėse, domėjosi audinių gamyba, jų savybėmis. Siekė atrasti, koks produktas patiktų jiems patiems, kokio stiliaus patalynė tai būtų.

– Juk sukūręs verslo konceptą turi jo laikytis: negali gaminiui taikyti visko, kaip pavyzdžiui, ir raštų, ir vienspalvių audinių, siekti ir moderno, ir klasikos stiliaus, ir lino. Apsistojome ties viena idėja, – pasakoja Jurgita.

Nutarta, jog po vienu prekiniu ženklu bus prekiaujama vienspalviais skandinaviško stiliaus tvirto audinio gaminiais. Kaune pora rado jų viziją puikiai įgyvendinančią siuvimo technologę ir darbščias siuvėjas, prekinio ženklo rinkodarą patikėjo specialistams iš Vilniaus. Su skirtingose Lietuvos miestuose išsibarsčiusiu kolektyvu bendraujama telefonu, bendros idėjos aptariamos vaizdo skambučių pagalba.

Prieš metus startavo internetinė parduotuvė, kurioje pradėta prekyba „Bedroommood“ prekiniu ženklu papuošta patalyne, užvalkalais, pledais.

Nuotrauka

Apie traškančią patalynę

Su verslininkais Jurgita ir Tomu susitikome Bažnyčių gatvėje, jų biure. Patalpoje – lentynos, nukrautos dėžutėmis su gaminiais, apvilkta ir neapvilkta patalyne, audinių spalvų pavyzdžiais. Gaminių spalvas padėjo išrinkti dizainerė-architektė Vida Vyšniauskienė.

– Vyrauja natūralios spalvos: balta, šviesiai, tamsiai pilka, žydra, tamsiai mėlyna, smėlio spalvos, šviesiai rožinė. Audiniai: satinas ir perkelis. Satinas – blizgus, minkštas, tankus, šiltas, o perkelis – matinis, ir jis teikia vėsumos pojūtį, jį čiupinėjant tarsi traška tarp pirštų. Tai ta pati medvilnė, tačiau skiriasi siūlų supynimo audinyje technika, – dėsto verslininkė.

Traškumą, pasak pašnekovės, sąlygoja siūlų skaičius kvadratiniame colyje. Patalynėje siūlai suausti iš vieno ilgapluoštės medvilnės siūlo ir itin tankiai. Anot Tomo, tokia tekstilė gaminama tik Egipte. – Egipte yra geriausios gamtinės sąlygos išaugti aukščiausios kokybės medvilnei. Iš jos supinami siūlai yra itin tvirti, audiniai sunkūs ir kokybiški. Ilgaamžiai. Pavyzdžiui, iš perkelio gaminami itališki marškiniai, – sako vyras.

Ką renkasi pirkėjai? Pasak Jurgitos, iš pradžių pirkėjai pirmenybę teikė iš satino pasiūtai patalynei, nes šis audinys jiems jau pažįstamas, girdėtas. Iš jo gaminamos moteriškos suknelės. Tačiau atsiranda vis daugiau, kaip pora išsireiškia, traškančios patalynės gerbėjų – pirkėjai noriai bando ir gaminius iš perkelio. Praėjus metams nuo prekybos pradžios pusė parduodamų gaminių yra būtent iš šio audinio.

Ar patalynė derinama prie interjero?

– Yra tokių pirkėjų, kuriems net, regis, mažai kuo besiskiriantys pilki atspalviai turi didelės reikšmės. Kai kurie iki smulkmenų planuoja savo interjerą. Tačiau tai reti atvejai. Vis tiek žmonėms kur kas svarbiau audinio kokybė, jos „smagumas“, kokį ji pojūtį teiks kūnui, – sako Jurgita.

Miegamojo nuotaika

Kodėl „Bedroommood“? Pavadinimas anglų kalba, nes taikoma ne vien į lietuvišką rinką. Lietuviškas vertinys – miegamojo nuotaika. Pora įsitikinusi, jog šios namų vietos atmosfera turi būti ypatinga, juk miegamasis – šeimos poilsio oazė. O kokia ji Tomo ir Jurgitos namuose?

– Kambaryje labai mažai daiktų. Vėsu, gaivu. Už lango – miškas. Keletas knygų, kurios čia neužsilieka, perskaitome ir nunešame padėti į vietą, – dėsto Jurgita.

Pora šią savaitę miega rausvos spalvos perkelio audinio apvilktoje patalynėje. Todėl, kad, jų žodžiais tariant, šventiška nuotaika. Apskritai jauna šeima daug dėmesio skiria pačiam poilsio ritualui. Jokio mobiliojo telefono dvi valandas prieš miegą, nes, pasak Tomo, akys turi atsiriboti nuo jo skleidžiamos šviesos, kuri žadina smegenų aktyvumą. Apskritai, miegamajame kambaryje – jokios elektroninės technikos. Jų vieta – svetainėje.

Interneto puslapyje „Bedroommood“ pirkėjai palieka teigiamų atsiliepimų bei grįžta apsipirkti dar kartą. Tauragėje Alijošiai šio prekinio ženklo parduotuvės kol kas neplanuoja atidaryti, tačiau svarsto apie galimybę ofise įrengti ekspozicinę salę tiems pirkėjams, kurie pageidauja užsukti pažvelgti į gaminius iš arčiau, pačiupinėti.

Užsakymai iš Bažnyčių gatvėje įsikūrusio biuro keliauja po įvairius šalies miestus bei Rygą, Taliną, atsiranda pirkėjų ir iš Vakarų Europos.

 

Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.