2020 Balandžio 09 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Verslo patarimai, kuriuos privalo žinoti kiekvienas verslininkas

  • Įkelta: 2019-11-27
pixabay.com nuotrauka

Pati didžiausia problema, su kuria susiduria pradedantieji verslininkai, yra tai, kad jie yra puikūs savo srities specialistai ar netgi tikri ekspertai, tačiau visiški naujokai srityse, kurios iš tikrųjų yra labai svarbios kiekvieno verslo efektyviam vystymui. Ir tai labai dažnai anksčiau ar vėliau jiems pakiša koją.

Todėl jei jūs taip pat turite savo verslą ir tai yra pirmasis kartais, kai jūs žengiate į verslo pasaulį, neturėtumėte padaryti tokios pačios didelės ir rimtos klaidos, kuri priešingu atveju galėtų labai neigiamai paveikti jūsų verslo situaciją. Turite pripažinti, kad jūs šiuo metu labai daug ko nežinote. Nepaisant to, kad jūs galite būti tikri profesionalai savo srityje, to tikrai nepakanka, kad jūsų naujasis verslas taptų sėkmingas ir pelningas. Sėkmingam verslui reikia kur kas daugiau. Taigi tam, kad visa tai jums padaryti būtų kur kas lengviau, Finance43 sudarė naudingų verslo patarimų sąrašą, kurio pagalba galėsite efektyviau vystyti savo verslą ir užkirsti kelią potencialiems sunkumams.

Visuomet būkite tikri, kad jums nepristigs pinigų

Tai vienas pačių svarbiausių veiksnių kiekvienam verslui – nepaisant to, kokio dydžio jis bebūtų ir kokią turtingą istoriją jis beturėtų. Jei jūsų įmonei pristinga lėšų, ji atsidurs ant išnykimo ribos. Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai – viskas yra paprasta ir nesudėtinga. Jei verslas nebeturi lėšų, jis gali bankrutuoti. Realybė yra žiauri, tikrai ne kiekvienas verslo savininkas ją nori pripažinti. Juk visuomet norime tikėti, kad mūsų nuosavas verslas gyvuos amžinai ir visuomet klestės. Tačiau jei mes savo verslą vystysime užsidėję rožinius akinius, neilgai trukus mums teks ieškoti samdomo darbo ir pamiršti apie svajones kada nors tapti milijoninį verslą valdančiais verslininkais.

Todėl jei norite, kad jūsų verslas visuomet sistemingai judėtų pirmyn, niekuomet nepamirškite pasidomėti, kokia yra jūsų įmonės finansinė padėtis ir kiek apyvartinių lėšų jūs turite. Taigi neleiskite, kad jos pasibaigtų.

Jūs NEGALITE akimirksniu atleisti gerų darbuotojų

Jei turite ne vieną darbuotoją ir kiekvienas iš jų yra puikus savo srities specialistas, kuris žino, ką reiškia atsakingai ir atsidavusiai dirbti, jūs tiesiog negalite sau leisti jų atleisti vos tik susiduriate su tam tikrais sunkumais. Trumpiau tariant, savo asmeniškumus jūs turėtumėte pastumti į šalį, jei norite, kad jūsų verslas klestėtų ir kiekvienas jūsų darbuotojas labai tiesiogiai bei efektyviai prisidėtų prie sistemingos jūsų įmonės plėtros. Tuo tarpu jei jūs vos po pirmojo konflikto su savo puikiu darbuotoju nuspręsite jį atleisti, netrukus suprasite, kad toks sprendimas buvo labai neatsakingas ir skubotas.

Labai tikėtina, kad problema slypi jumyse

Pradedantieji verslo savininkai labai dažnai yra linkę dėl įvairių jų verslo nesėkmių kaltinti savo darbuotojus. Tačiau taip daroma tik dėl to, kad būtų bandoma pateisinti savo priimtus sprendimus ir atliktus veiksmus. Jei jūsų įmonė patyrė tam tikrą nesėkmę, visų pirma būtent verslo savininkas privalo prisiimti visą atsakomybę ir jokiu būdu nepulti kaltinti savo darbuotojų. Net jei darbuotojas padarė klaidą, tai reiškia, kad jūs nepasirūpinote tinkamu vadovavimu ir tinkamu vadybiniu darbu. Tai reiškia, kad kažkur savo verslo vystymo procese jūs padarėte klaidą ir palikote spragą, dėl kurios ir kilo tokios problemų. Trumpiau tariant, atsakymo jūs turite ieškoti ne kur kitur, o būtent veidrodyje.

Daug dėmesio skirkite savo darbuotojams

Tai yra labai svarbu bet kokio dydžio ir bet kokio lygio kompanijoms – tiek mažoms, tiek ir vidutinėms ar didelėms. Prarasto darbuotojo kaina įprastai verslui būna labai didelė. Ir tikrai nėra svarbu, kiek jūs darbuotojų šią akimirką turite – jei jūs prarasite bent vieną iš jų, labai greitai pajusite viso to neigiamus padarinius. Todėl kiekvienam savo darbuotojui jūs privalote skirti pakankamą dėmesį ir nepamiršti jų branginti. Jei jūs visuomet parodysite savo darbuotojams, kad jie jums rūpi, galite būti tikri, kad išsaugosite jų lojalumą jums ir taip pat padidinsite jų atliekamo darbo našumą.

Jūsų darbuotojai nėra vaikai ar jūsų asmeniniai padėjėjai

Nustebtumėte sužinoję, kiek daug nuosavo verslo savininkų išnaudoja savo darbuotojus darbams, kurie visiškai nepatenka į jų pagrindines pareigybes. Tačiau buvimas verslo savininku nesuteikia jokios teisės savo darbuotojus apkrauti darbais, kurie jiems nepriklauso. Priešingu atveju prabėgus kuriam laikui jūs dėl to labai pasigailėsite ir suprasite, kad padarėte didžiulę klaidą. Todėl savo asmenines problemas jūs turėtumėte spręsti patys. Jūsų darbuotojai turi visiškai kitas pareigas.

Išmokite sakyti ne tik „taip“, tačiau ir „ne“

Tai yra du patys svarbiausi žodžiai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslo savininkas. Be abejo, jūs galite sakyti, kad visa tai yra labai paprasta, tačiau iš tikrųjų praktika rodo, kad daugybė žmonių neįstengia reikiamu metu ištarti šių dviejų žodžių. Trumpiau tariant, jiems pritrūksta jėgų ir ryžto. Todėl jie dėl to nukenčia. Jei norite, kad verslas būtų sėkmingas ir jums nereikėtų gailėtis dėl savo priimtų sprendimų, įsisavinkite šią taisyklę ir išmokite reikiamu metu pasakyti „taip“ arba „ne“.

Įsiklausykite, ką sako jūsų klientai

Kiek daug verslo savininkų užsimerkia į tai, ką jiems sako jų klientai, manydami, kad jie patys žino kur kas geriau ir nėra jokios būtinybės įsiklausyti į kitų išsakomą nuomonę. Tačiau tai vienas iš pačių blogiausių požiūrių, kokį tik gali turėti nuosavo verslo savininkas. Jei jūs neįsiklausysite į tai, ką jums sako jūsų klientai, neturėtumėte nustebti, kad jūsų verslas pamažu ims riedėti į pakalnę. Jūsų klientai yra tai, kas padeda jūsų verslui egzistuoti ir augti. Jei jūs nekreipsite jokio dėmesio į tai, ką sako žmonės, kurie išsaugo jūsų verslą, jūs padarysite didelę klaidą, kurią ištaisyti gali būti pernelyg sudėtinga.

Mokykitės ne tik iš savo, tačiau ir iš kitų padaromų klaidų

Labai svarbu, kad suprastumėte, jog vystant verslą padaroma begalė įvairių klaidų – ir net tuo atveju, jei yra vystomas nebe pirmas nuosavas verslas. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs turite kartoti kitų verslininkų padarytas klaidas. Jei norite, kad jūsų verslo vystymas būtų efektyvesnis, turėtumėte pasimokyti ne tik iš savo, tačiau ir iš kitų verslininkų padarytų klaidų.

Žinokite, kada verta kalbėti atvirai, o kada tai daryti nėra naudinga

Atvirumas ne visuomet naudingas, tačiau lygiai taip pat yra daugybė situacijų, kai buvimas atviriems atveria kelius ir padeda kur kas lengviau išspręsti net ir labai sudėtingas situacijas. Todėl, kaip jau turbūt supratote, jūs turite išmokti atviri būti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Supraskite, kada tai galėtų būti naudinga, o kada tai galėtų jūsų verslui pakenkti.

Pasitikėkite savo nuojauta

Šią frazę naudoja labai dažnai ir daugybė žmonių, tačiau lygiai taip pat begalė žmonių šią frazę nuvertina ir neskiria jai pakankamai dėmesio. Vystant verslą jums teks ne vieną kartą rizikuoti. Trumpiau tariant, daugybę kartų jūs žaisite loteriją, o tai reiškia, kad vienintelis dalykas, kuo jūs galėsite pasikliauti priimdami vienokius ar kitokius sprendimus, bus jūsų nuojauta. Todėl turėtumėte išmokti ja pasitikėti.

Saugokite ir ginkite tai, kas jums priklauso

Jei jūs turite savo nuosavą verslą, būtinai turite saugoti, ginti ir kovoti už tai, kas jums priklauso. Jokiu būdu niekuomet nenumokite ranka, jei matote, kad jūsų teisės buvo pažeistos.

Išmokite sudarinėti efektyvias sutartis

Turint verslą sutartis sudarinėti tenka nuolatos, todėl labai svarbu, kad jūs išmoktumėte jas sudaryti tinkamai ir atsižvelgdami į visus šiuolaikinius galiojančius įstatymus. Be abejo, tam taip pat naudinga turėti ir patyrusį teisininką.

Verslą vystykite kaip verslą

Daugybė verslo savininkų savo verslą vysto taip, lyg tai būtų jų asmeninių finansų atšaka. Tačiau toks požiūris labai neteisingas. Tiesą sakant, toks požiūris yra netgi žalingas verslui. Jūs turite vystyti savo verslą taip, lyg jis būtų visiškai atsiribojęs nuo jūsų asmeninių finansų ir jūsų asmeninio gyvenimo. Jūs negalite viso to sutapatinti ir sulieti į vieną. Jei jūsų asmeninis gyvenimas ar asmeniniai finansai nenusiseks, tai tikrai nereiškia, kad lygiai taip pat turėtų nutikti ir jūsų verslui.

Žinokite viską apie savo finansus

Jei jūs nežinosite, kokios yra jūsų verslo gaunamos pajamos, kokios yra patiriamos išlaidos ir koks yra bendras pelnas, galite labai lengvai ir greitai susidurti su didžiulėmis finansinėmis problemomis. Be to, jūs taip pat privalote žinoti, kokie yra jūsų finansiniai įsipareigojimai, kokie patiriami nuostoliai, koks yra jūsų debetas ir kreditas, kokios yra neišvengiamos ir kokios yra nebūtinos išlaidos, kokie yra jūsų įmonei taikomi mokesčiai, kokie yra jūsų darbuotojams mokami atlyginimai, kiek kiekvieną mėnesį jūs investuojate į reklamą, koks yra reklamos atsiperkamumas ir kt. Pastarąjį sąrašą būtų galima dar labai ilgai vardinti, tačiau tikriausiai jūs jau supratote, apie ką kalbame.

Kiekvienas verslo savininkas turi suprasti, kokią didžiulę reikšmę jo įmonės sėkmei turi finansinė padėtis. Jei jūs nežinosite, kokia yra tikroji jūsų verslo finansinė būklė, tiesiog negalėsite priimti objektyvių ir teisingų bei finansiškai sėkmingų sprendimų. Jei jūs nežinosite tikslių skaičių, jūs galite šaudyti pro šalį ir bandyti spėlioti, kokie sprendimai galėtų būti patys tinkamiausi. Tačiau visa tai tik nulemia labai prastą verslo situaciją. Todėl, norint viso to išvengti, būtina reguliariai peržvelgti savo įmonės finansus ir visuomet būti informuotiems.

Jūs nežinote to, ko nežinote

Kiekvienas verslo savininkas nežino daugybės dalykų. Ir šiuo atveju turimi galvoje ne tik verslininkai, kurie tik pradeda vystyti savo pirmąjį naują verslą. Kalbama ir apie tuos verslininkus, kurie patenka į „Fortune 500“ kompanijų sąrašą. Jei manysite, kad žinote viską, neilgai trukus dėl tokio savo arogantiško požiūrio pasigailėsite. Jokiu būdu negalite sau leisti galvoti, kad jūs žinote visus atsakymus į visus klausimus.

Bene prie kiekvienos bankrutavusios bendrovės vairo buvo lyderis, kuris nematė bendro paveikslo, kuris buvo pernelyg arogantiškas ir pernelyg bijantis pripažinti, kad jis daugybės dalykų nežino ir apie begalę dalykų apskritai nieko nenutuokia. Todėl turite suprasti, kad kiekvienas verslo savininkas taip pat yra ir žmogus, vadinasi, visiškai žmogiška nežinoti daugybės dalykų – ir ypač tų, su kuriais praktikoje susiduriama pirmą kartą (tai dar vienas svarbus veiksnys – teorija nuo praktikos labai skiriasi).

Užs. Nr. 147

Vytauto g. 62 patalpose, greta „Donerinės", renkami baldai, prie įėjimo kabinami balionai – šiandien duris atvers konditerijos gaminių krautuvėlė „Saldi fantazija“. Čia bus galima paskanauti pieno kokteilių, įvairių želė desertų, rūšinės kavos.

„Tele2“ klientams Kalėdos jau prasidėjo – operatorius skelbia įspūdingas nuolaidas akcijos telefonams ir kompiuteriams su sutartimi įsigyti. Pasiūlymais pasinaudoti galima internetinėje svetainėje www.tele2.lt arba bet kuriame „Tele2“ salone.

Miegamasis – kambarys, kuris mus palydi prieš miegą ir pasitinka ryte. Tai vieta, kuri jus nuteikia poilsiui, numalšina stresą ir paruošia miegui vakare, o ryte suteikia kuo pozityvesnę nuotaiką bei energiją. Todėl miegamasis turi būti ne tik labai švarus, tvarkingas, bet ir tinkamai suplanuotas. Miegamojo komplektai susideda iš 4-6 baldų – dažniausiai tai yra viskas, ko reikia. Vis dėlto, žmonės mėgsta miegamojo komplektus gerokai praplėsti ir visai nereikalingais, netgi trikdančiais, daiktais, todėl šįkart pakalbėsime apie būtinus ir apie kenkiančius daiktus.

Visoje Lietuvoje maitinimo paslaugas teikianti VŠĮ „Bruneros“ maitina ir Tauragės ugdymo įstaigų mokinius. Rengdama konkursus ir remdama įvairius projektus įmonė prisideda prie sveiko maitinimosi įpročių formavimo. Mokyklose įdiegta elektroninio atsiskaitymo sistema ne tik patogi, bet ir moko moksleivius atsakingai leisti pinigus.

Spalio viduryje boulingo takelius iš kavinės-užkandinės „Boulingas“  išmontavęs UAB „Bacas“ ieško salės nuomininkų. Kol kas didžiule erdve domisi tik kitų miestų verslininkai.