2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Elektroninis atsiskaitymas jau prigijo, su nekantrumu laukiama švediško stalo

  • Įkelta: 2019-10-29
M.Mažvydo progimnazijos pradinukai greit pietaus dalinio švediško stalo principu
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Visoje Lietuvoje maitinimo paslaugas teikianti VŠĮ „Bruneros“ maitina ir Tauragės ugdymo įstaigų mokinius. Rengdama konkursus ir remdama įvairius projektus įmonė prisideda prie sveiko maitinimosi įpročių formavimo. Mokyklose įdiegta elektroninio atsiskaitymo sistema ne tik patogi, bet ir moko moksleivius atsakingai leisti pinigus.

Maisto ruošimas – tausojantis sveikatą

Tauragės krašte maitinimo tinklas „Bruneros“ elektroninę atsiskaitymo sistemą įdiegė „Versmės“, Žygaičių, Skaudvilės gimnazijose. Martyno Mažvydo progimnazijoje sistema e-piniginė buvo įdiegta pernai. Šių eilučių autorei lankantis mokykloje keletas pradinių klasių moksleivių kaip tik laukė eilėje prie bufeto. Devynmetis berniukas rankoje laikė mėlyną guminę elektroninį laikrodį primenančią apyrankę.

– Juo priliečiu šitą dalyką (apyrankę skanuojantį įrenginį – aut. past.), ir viskas, – paaiškino mokinukas.

Berniukas kaip tik tuo metu užsisakė, jo žodžiais tariant, kepinuką. Vaikus aptarnaujanti virėja paaiškino, jog tiek vaiko mėgstamas patiekalas, tiek kiti mėsos patiekalai yra troškinami orkaitėje. Anot jos, taip vaikams sveikiau – toks vienas tausojančio maitinimo ruošimo principų.

Virėjai pritarė ir M. Mažvydo progimnaziją maitinančios įmonės padalinio vadovė Gitana Lapinskienė. Moteris teigė, jog vaikai prie mėsos gali pasirinkti bulvių arba kruopų garnyrą, patiekaluose gausu įvairių daržovių.

– Prie bufeto langelio padedame keletą patiekalų. Priėję vaikai parodo ar pasako, ko norėtų, – sako ji.

Gali elektroniniu būdus sužinoti, ką vaikas valgė

Anot VŠĮ „Bruneros“ Tauragės skyriaus vadybininkės Lauros Šimkuvienės, sistema e-piniginė M. Mažvydo progimnazijoje prigijo greit.

– Naudojatys e-piniginę džiaugiasi jos teikiamais privalumais. Šia elektroninio atsiskaitymo sistema naudotis labai paprasta. Vaikai mokosi atsakingo elgesio su el. pinigais. Tėveliai ir vaikai gali atsisiųsti nemokamą eurofondo programėlę iš „Google play“. Tėveliai programėlės pagalba matys, ką vaikas valgė, koks mokyklos dienos meniu, galės nustatyti limitus, gauti pranešimus. Mokiniai matys savo sąskaitos likutį, siūlomą dienos meniu, – sakė pašnekovė.

Be to, moksleiviai artimiausiu metu mokyklų valgyklose galės atsiskaityti naudodami mobiliąją aplikaciją-programėlę, kai nuskanuojamas QR kodas.

Tauragės skyriaus vadybininkė L. Šimkuvienė pasakojo, jog svarbiausias „Bruneros“ tikslas – vaikams pateikti visavertį, kokybišką, subalansuotą pagal amžiaus grupes, sveikatai palankų maistą. Tuo pačiu padėti suvokti, kad „greitas maistas“ už mokyklos tvoros stovinčiame kioskelyje ar parduotuvėje nenaudingas ir kenksmingas.

– Skatiname tėvelius išnaudoti visas elektroninio atsiskaitymo sistemos galimybes, domėtis, ar vaikai valgė, ką valgė jų vaikai mokyklos valgykloje. Deja, pastebime, kad dar ne visose mokyklų valgyklose atsiskaitymas e-pinigine populiarus. Galbūt todėl, kad vyresni mokiniai nori turėti grynųjų pinigų, – pasakojo vadybininkė. – Mokyklų vadovams išsiuntėme reklaminį animacinį filmuką apie e-piniginės naudą, prašydami jį paviešinti e-dienyno sistemoje, siekdami, kad kuo daugiau tėvelių ir moksleivių gautų reikalingą informaciją. Daugiau informacijos apie sistemą rasite adresu www.eurofondas.lt, – teigė L.Šimkuvienė.

Greit maistą dalins švediško stalo principu

Kaip šių eilučių autorei sakė M. Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, mokinių tėvai su nekantrumu laukia „Bruneros“ žadamos naujovės priešmokyklinukams maistą tiekti iš dalies švediško stalo principu.

– Nors mokyklos valgykloje pietaujančių vaikų srautai paskirstomi jiems suteikiant galimybę valgyti skirtingu metu, vis dar pietaujančiųjų srautas didelis. Kai vaikai galės valgyti švediško stalo principu, jiems nebereikės laukti eilėse, – mintimis dalijosi progimnazijos direktorius.

„Bruneros“ patiekalų ir produktų asortimentą visuomet derina su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), mokyklų bendruomenėmis. Įmonė jau pradėjo įgyvendinti Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriose numatyta nuo 2020 m. sausio 1 d. priešmokyklinukus maitinti nemokamai. Pirmajame etape, vyksiančiame nuo sausio iki rugpjūčio, pietūs visiems priešmokyklinukams privalės būti patiekiami dalinio švediško stalo principu.

VŠĮ „Bruneros“ naujoves ir pokyčius labai greitai įsisavina ir įgyvendina. Nelaukdama pataisų įsigaliojimo dienos, jau nuo rugsėjo vidurio Skaudvilės gimnazijos pradinukams maistą įmonė tiekia dalinio švediško stalo principu. Ši naujovė netrukus, jau šį mėnesį, pasieks ir Žygaičių gimnaziją.

„Bruneros“ Tauragės skyriaus vadybininkė L.Šimkuvienė aiškino, kad toks maisto tiekimo principas suteikia galimybę vaikams patiems pasirinkti, ką ir kiek valgyti, jie patys galės įsidėti norimo maisto. Pavyzdžiui, tik daržovių ar vaisių salotų ir sriubos. Karštą patiekalą vaikučiams patieks valgyklos personalas.

– Visi patiekalai gaminami iš kokybiškų lietuviškos kilmės žaliavų pagal su VMVT ir mokyklos bendruomene suderintą valgiaraštį, laikantis vaikų mitybai keliamų reikalavimų, – teigė skyriaus vadybininkė. – Esame už sveikatai palankią vaikų mitybą, pritariame racionaliausio moksleivių maitinimo principo mokyklos valgykloje paieškoms, savo kasdieninėje veikloje pastebime ir vaikų mitybos įpročius, kuriuos jie įgyja savo šeimose.

L.Šimkuvienė pasakojo, kad ne visi vaikai mėgsta šiltą ir šviežią, sveikatai palankų maistą, vaikučiai dar neturi supratimo, kad į lėkštę reikia įsidėti tiek maisto, kiek suvalgysi. Todėl maitinimo įstaigos darbuotojai organizuoja ir remia įvairius edukacinius projektus, susijusius su mitybos kultūros puoselėjimu. „Bruneros“ jau pakvietė visus Lietuvos pradinukus dalyvauti tradiciniame rudens piešinių konkurse „Daržovės ir vaisiukai-emociukai – nuotaikingos gėrybių istorijos“. Piešiniai bus skelbiami VŠĮ „Bruneros“ feisbuko paskyroje, o nugalėtojams įteiktos dovanėlės.

Užs. Nr. 133

 

Spalio viduryje boulingo takelius iš kavinės-užkandinės „Boulingas“  išmontavęs UAB „Bacas“ ieško salės nuomininkų. Kol kas didžiule erdve domisi tik kitų miestų verslininkai.

Galų gale paaiškėjo, kas įsikurs jau kuris laikas tuščiose patalpose Gedimino gatvės 22-uoju  numeriu pažymėtame pastate, kuriame anksčiau buvo „Maximos“ prekybos centras. Po rekonstrukcijos čia kelius numins automobilininkai – mat persikels „Autoaibė“. Tiesa, dar negreit.

Vytauto gatvėje įsikūrusi picerija „Kings pica“, pavasarį minėjusi pirmąjį gimtadienį, pereina į kitas rankas. Sandoris jau įvyko – nuo šiol ji priklauso Mindaugui Mančui. Jis teigia apie tokį verslą svajojęs seniai ir žada permainų. Pirmiausia trumpėja pavadinimas – jame lieka tik žodis „Kings“. Keisis ir interjeras, ir meniu. Tiesa, ne iš karto.

Atrodytų, stilingos aprangos parduotuvėse tikrai netrūksta, tačiau kai prireikia konkretaus drabužio, jį rasti dažnai būna nelengva. Ypač jei figūra nestandartinė arba norisi ko nors išskirtinio. Tikru išsigelbėjimu gali tapti audinių parduotuvė. Tokia parduotuvė, pavadinta „Miletos audiniai“, jau keletą metų veikia J. Tumo-Vaižganto gatvėje. Čia itin platus audinių, įvairių priedų siuviniams pasirinkimas, yra net ir gatavų drabužių, be to, įsigijus audinį nebeteks blaškytis ieškant siuvėjos – parduotuvė gali pasiūlyti ir siuvimo paslaugas.

Penktąjį gimtadienį pasitinkančios UAB „Šaukštelis“ veiklą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija – bendrovei priklausančią kavinę-sušių barą „Šaukštelio studija“, įsikūrusią pačiame miesto centre, tauragiškiai ir miesto svečiai pamėgo jau seniai. Nors verslas klesti, bendrovei vadovaujanti Justina Visockienė sustoti neketina – neseniai ji įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę ir perėmė jos firminę parduotuvę, įsikūrusią tame pačiame pastate. „Nuolatinis judėjimas ir yra viena pagrindinių sėkmės sudedamųjų dalių. Varikliukas turi nuolat suktis. Tik sustok, ir kaip mat pajusi, kad kažką praleidai“, – įsitikinusi ji.

Registrų centras skelbia, kad pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje augo nuosaikiai – sudaryta 6,4 proc. sandorių daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Panaši statistika fiksuojama ir Tauragėje, čia ženkliai didėjo parduodamų gyvenamųjų namų skaičius. SEB Banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio teigimu, tai susiję su augančiu Tauragės ekonominiu aktyvumu, kuris nemažai susijęs ir su plėtojamu Tauragės industriniu parku bei kylančiomis tauragiškių pajamomis.

Dariaus ir Girėno gatvėje, kur veikė saldumynų parduotuvė „Majai“, veiklą pradeda  sportininkams gerai žinomas prekės ženklas „Hummel“. Jo frančizę išsipirkę verslininkai pardavinės laisvalaikio, sporto drabužius ir avalynę.

Klaipėdiečių statybų bendrovė „Minestas“ skelbia, jog jau šią vasarą užbaigs J. Tumo Vaižganto gatvės daugiabučio statybas. Projekte numatyta 60 įvairių dydžių butų, 3 atskiros laiptinės, automobilių stovėjimo aikštelė, apželdinta aplinka ir erdvė vaikams. Redakcijai susisiekus su įmonės direktoriumi Andriumi Eidukevičiumi, šis patikino, kad daugiabutis ne tik baigiamas įrengti, bet ketvirtadalis butų jau parduota. Verslininkas sako, jog šalia miško kylantis pastatas vilioja jaunas šeimas, kurios nori gyventi geresnėmis sąlygomis. Įdomu tai, kad tauragiškiai labiau domisi didesniais butais negu, pavyzdžiui, Klaipėdos gyventojai.

Aiškėja, kas išdygs J. Tumo Vaižganto ir Gedimino gatvių sankryžoje. „Tauragės žinių“ duomenimis, sklypą pernai įsigijusi „Taura group“ dar šį mėnesį pradės prekybos centro statybas. Naujame daugiau nei 700 kv. m pastate įsikurs Lenkijos drabužių bei namų apyvokos prekių tinklo „Pepco“ prekybos centras.

Praėjusiais metais AB „Vilkyškių pieninė“ atstovai kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą su prašymu išsinuomoti 99 metams žemės sklypą, kuris ribojasi su dukterine įmone AB „Modest“ Gaurės g. ir Gedimino gatve. Planuojamos investicijos buvo patvirtintos, kaip regioninės svarbos projektas. Praėjusią savaitę savivaldybėje lankęsis pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius dar kartą patvirtino, jog rengia projektą, kuris bus dar didesnis ir sudėtingesnis už neseniai iškilusį išrūgų perdirbimo cechą.

Žaibiškai mieste išpopuliarėjusios picerijos „Kings pica“ savininkai Vilius Stumbra ir Vytautas Merkelis šią savaitę užbaigė planuotą verslo plėtros etapą. Tarailiuose, prieš tai ilgai veikusioje kavinėje „Fortūna“, jie atidarė maitinimo įstaigą, kuri teiks dienos pietų pasiūlymus.

Tauragė tapo pavyzdžiu daugeliui kitų Lietuvos regionų, kaip derinant vietos valdžios ir verslo veiksmus galima pritraukti investicijų bei kurti naujas darbo vietas. Apie tai kalbėjo ne vienas IQ forumo, kuris vyko ketvirtadienį Tauragėje, dalyvis. Tauragės regiono verslininkams ir sprendimų priėmėjams skirtą konferenciją „Tauragė 2019 – regiono verslo plėtros galimybės“ kartu su Tauragės rajono savivaldybe ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija surengė žurnalas IQ. Žurnalo vasario numeryje – straipsniai apie Tauragės regiono aktualijas ir sėkmingai veikiantį verslą.   

Politikos, verslo ir kultūros žurnalas IQ, rajono savivaldybė ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) vasario 21 dieną kviečia į forumą „Tauragė 2019 – regiono verslo ir plėtros perspektyvos“. Kartu su ekonomistais, rinkodaros, kitų sričių ekspertais bus diskutuojama apie regionų patrauklumo didinimą, miesto rinkodarą, emigraciją / migraciją, talentų pritraukimą bei kitas aktualias temas.

Jaunam žmogui imtis nuosavo verslo reikia nemažai drąsos. 27-erių Viktorija Andrikienė tam ryžosi – vakar ji atidarė didelių dydžių moteriškų drabužių parduotuvę. Susidoroti su kylančiais iššūkiais ir įgyvendinti savo svajonę Viktorijai jėgų suteikia artimųjų palaikymas ir neblėstantis optimizmas.

Mažąją bendriją „Skaidrus medis“, gyvuojančią vos metus ir gaminančią prabangius vienetinius nepakartojamo grožio stalus iš medžio ir epoksido, įkūrė 24-erių Giedrė Abromaitė, su draugu grįžusi iš užsienio. Nors pradėti verslą buvo nelengva ir, jei reikėtų šį kelią pakartoti dar kartą, pasak jos, labai gerai pagalvotų, mergina dėl nieko nesigaili ir tiki tuo, ką daro. 

Bažnyčių gatvėje duris atvers modernus pastatas. Ten, kur prieš 28-erius metus ir pradėjo savo veiklą viena pirmųjų Tauragėje komercinė prekybinė firma „Agava“, dabar iškilo naujas šiuolaikiškas pastatas, kuriame – ne tik komercinės patalpos, bet ir svečių namai, pavadinti „Senamiesčio apartamentais“. Nors tai pirmieji žingsniai neišbandytoje verslo nišoje, PKF  „Agava“ direktorius Tadas Alijošius įsitikinęs: „Kai myli tai, ką darai, ir darai tai, ką myli, turi pasisekti“.

Gal ir sunkoka patikėti – Tauragėje šiuo metu yra 116 viešojo maitinimo įmonių, vien šiemet jų įsteigta 17. Restorano vardą turi tik viena  jų – vakar „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte duris atvėręs „Da Feng“. Pasak jo savininkės Almos Marozienės, svajonės pildosi lėtai: idėja sukurti tokį restoraną gimė prieš penkerius metus, o įgyvendinta per pusmetį.

 

„Bratoil“ degalinę, esančią Gedimino gatvėje, Tauragėje, įsigijo degalinių tinklas „Circle K“. Pasak bendrovės atstovės, bendra planuojama investicija į įsigytą degalinę, įskaitant ir jos įsigijimo išlaidas, sieks apie 2,15 mln. eurų. Ketinama iš esmės atnaujinti degalų pylimo zoną, pastatyti naują, gerokai didesnę parduotuvę, įrengti visiškai naują automobilių plovyklą.

„Sigitos kepiniai“ – tradicinis šeimos verslas, kurio šeimininkai puoselėja tas pačias vertybes jau 25-erius metus. Šiandien įmonės jubiliejų Sigita ir Albinas Geštautai pasitinka derindami tradicijas ir modernius sprendimus. Praėjusią savaitę duris atvėrė atnaujinta jų produkcijos parduotuvėlė Respublikos g. „Saldumynų namai“, kurioje galima ne tik įsigyti skanėstų šventei, bet ir vietoje užkrimsti, patogiai prisėdus, išgerti arbatos.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5–9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti sėkmės istorijomis.

Miesto pakraštyje įsikūręs, nuoseklią plėtrą vykdantis Tauragės industrinis parkas (TIP) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau investuotojų dėmesio. Čia veikiančios Australijos-JAV, Švedijos, Danijos, Norvegijos bei lietuviško kapitalo įmonės nuolat plečiasi. Didinamas gamybinių patalpų plotas, investuojama į modernią techniką, kuriamos naujos darbo vietos.

 

Respublikos gatvėje neseniai atidaryta tradicinių lietuviškų skanėstų – šakočių parduotuvė jau kviečia užsukti ir įsigyti ko nors gardaus. Juo labiau, kad jos lentynos nukrautos ne tik įvairaus dydžio ir skonio, įvairiai papuoštais šakočiais, bet ir kitokiais saldumynais – skruzdėlynais, grybukais, sausainiais. Vis dėlto svarbiausia prekė čia – būtent šakočiai: juos jau 20 metų kepa parduotuvės savininkės Ligitos Kužmarskienės įmonė, įsikūrusi Šilutėje.

Tauragėje įsikūrusiame nedideliame ceche gimsta mielos ir spalvingos tortų dekoracijos, keliaujančios po visą pasaulį. „Nojaus kepykla“ – pirmoji ir didžiausia tortų papuošimų gamintoja Lietuvoje, kurios įkūrėjai verslo idėją parsivežė iš emigracijos. Kad kiekviena šeimininkė pasijustų kepėja ir ypatinga proga nustebintų artimuosius puošniu tortu – tokia „Nojaus kepyklos“ misija.

Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje.

Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynė plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės. Todėl siekis apmokestinti dyzelines bei senesnes transporto priemones tiesiogiai kirs ne tik per pirkėjų, bet ir per prekybininkų kišenes. „Tauragės žinių“ pakalbinti naudotų automobilių verslo atstovai ironiškai klausė, ar žmonės turi pinigų elektromobiliams, ar naujesnes transporto priemones sugebės nusipirkti pensininkai ir studentai?