2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Į tuščias prekybos centro patalpas grįžta gyvybė

  • Įkelta: 2019-09-09
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Galų gale paaiškėjo, kas įsikurs jau kuris laikas tuščiose patalpose Gedimino gatvės 22-uoju  numeriu pažymėtame pastate, kuriame anksčiau buvo „Maximos“ prekybos centras. Po rekonstrukcijos čia kelius numins automobilininkai – mat persikels „Autoaibė“. Tiesa, dar negreit.

Spėlionių būta visokių

Užpernai lapkričio viduryje Gedimino gatvėje atvėrus duris naujajai didesnei „Maximai“ senasis pastatas, tauragiškių vis dar kartais vadinamas „Pušele“, liko tuščias. Miestelėnai ėmė sukti galvas, kas ten įsikurs – juk, pasak liaudies išminties, šventa vieta ilgai tuščia nebūna.

Iš pradžių svarstyta, ar neketinama čia perkelti turgaus prekeivių. Savivaldybei paskelbus, kad panaikinus šalia pastato stovinčius kioskus ir prijungus gretimą sklypą bus suformuotas didelis sklypas, kurį bus galima įsigyti aukcione, pasipylė įvairių versijų. Vienas variantų buvo prekybos tinklas „Pepco“, pernai įkėlęs koją į Lietuvą ir turįs planų per trejus metus šalyje atidaryti 50 parduotuvių. Tačiau jau netrukus paaiškėjo, kad „Pepco“ duris atvers ne, kaip spėliota, buvusios „Maximos“ vietoje, o tame gretimame sklype. Šiuo metu „Pepco“ pastatas jau pastatytas, beliko jį įrengti.

Atidarys tik po metų

O buvusi „Maxima“ taip ir stovėjo tuščia, kol praėjusią savaitę šio pastato likimas galų gale paaiškėjo. Jį įsigijo UAB „Autoaibė“, atidarysianti ten parduotuvę. Tiesa, taip atsitiks tik maždaug po metų, kai pastatas bus rekonstruotas. Tai „Tauragės žinioms“ patvirtino „Autoaibės“ vadybininkė Danguolė.

– Greitai parduotuvė tikrai nepersikels, gal tik maždaug po metų. Pirmiausia rekonstruosim patalpas, stogą pakelsim, nes ten yra per žemos lubos. Kol tie darbai nebus baigti, tol nieko nebus, – sakė ji.  
Pastatas Gedimino g. 22 buvo tuščias nuo 2017 m. lapkričio, kai „Maxima“ išsikraustė į naujas patalpas. UAB „Autoaibė“, įsigijusi pastatą ir ruošdama jį kapitaliniam remontui, pirmiausia nori atsikratyti patalpose buvusia įranga:  išparduoda šviestuvus, duris, kriaukles, klozetus, metalines fasado plokštes ir kita. Pasak vadybininkės, ko nepavyks parduoti, teks tiesiog išmesti.

Ji papasakojo, kad „Autoaibės“ parduotuvės visur įrenginėjamos tuo pačiu stiliumi, taigi būsima parduotuvė nuo dabartinės nelabai skirsis, tik kvadratūra bus kur kas didesnė. Pastato plotas – kone 1500 kv. m. Ji negalėjo pasakyti, ar „Autoaibė“ užims jį visą, ar galbūt dalį patalpų.

Skelbimas, kad šis pastatas parduodamas, internete pasirodė šių metų balandžio pradžioje. Be kita ko, jame rašoma, kad „pastato plotas – 1427,1 kv. m, prie jo yra automobilių stovėjimo aikštelė, rampa kiemo pusėje. Žemė nuosava (0,2564 ha. Galimybė plėtrai. Galima nuoma nuo10 kv. m iki 1400 kv. m. Gera vieta prekyvietei. Tinkamiausia vieta turgeliui. Galimas šildymas dujomis“.

Skelbimas redaguotas birželio pabaigoje, tada sumažinta ir pastato kaina, ir aktyvus buvo iki rugpjūčio 7-osios. Kaina nuo pirminės tada buvo sumažėjusi 4,3 proc.  ir siekė 660 tūkst. eurų (462 Eur/kv. m).

Šalyje – 15 parduotuvių

UAB „Autoaibė“ veiklą vykdo nuo 1992-ųjų. Nuo 1995 m. įmonė prekiauja automobilių dalimis, jų priežiūros priemonėmis ir aksesuarais. Šiuo metu asortimentas – per 25 tūkst. prekių iš daugiau nei 100 užsienio bei Lietuvos tiekėjų. Didžioji siūlomo asortimento dalis importuojama tiesiogiai iš gamintojų ir laikoma savo sandėliuose.

Šalyje veikia jau 15 „Autoaibės“ parduotuvių su didžiuliais, per 25 tūkst. prekių pavadinimų turinčiais savitarnos skyriais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Marijampolėje, Tauragėje, Plungėje, Kretingoje, Gargžduose.

Šiuo metu „Autoaibės“ parduotuvė Tauragėje veikia Pramonės gatvėje.

Vytauto gatvėje įsikūrusi picerija „Kings pica“, pavasarį minėjusi pirmąjį gimtadienį, pereina į kitas rankas. Sandoris jau įvyko – nuo šiol ji priklauso Mindaugui Mančui. Jis teigia apie tokį verslą svajojęs seniai ir žada permainų. Pirmiausia trumpėja pavadinimas – jame lieka tik žodis „Kings“. Keisis ir interjeras, ir meniu. Tiesa, ne iš karto.

Atrodytų, stilingos aprangos parduotuvėse tikrai netrūksta, tačiau kai prireikia konkretaus drabužio, jį rasti dažnai būna nelengva. Ypač jei figūra nestandartinė arba norisi ko nors išskirtinio. Tikru išsigelbėjimu gali tapti audinių parduotuvė. Tokia parduotuvė, pavadinta „Miletos audiniai“, jau keletą metų veikia J. Tumo-Vaižganto gatvėje. Čia itin platus audinių, įvairių priedų siuviniams pasirinkimas, yra net ir gatavų drabužių, be to, įsigijus audinį nebeteks blaškytis ieškant siuvėjos – parduotuvė gali pasiūlyti ir siuvimo paslaugas.

Penktąjį gimtadienį pasitinkančios UAB „Šaukštelis“ veiklą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija – bendrovei priklausančią kavinę-sušių barą „Šaukštelio studija“, įsikūrusią pačiame miesto centre, tauragiškiai ir miesto svečiai pamėgo jau seniai. Nors verslas klesti, bendrovei vadovaujanti Justina Visockienė sustoti neketina – neseniai ji įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę ir perėmė jos firminę parduotuvę, įsikūrusią tame pačiame pastate. „Nuolatinis judėjimas ir yra viena pagrindinių sėkmės sudedamųjų dalių. Varikliukas turi nuolat suktis. Tik sustok, ir kaip mat pajusi, kad kažką praleidai“, – įsitikinusi ji.

Registrų centras skelbia, kad pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje augo nuosaikiai – sudaryta 6,4 proc. sandorių daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Panaši statistika fiksuojama ir Tauragėje, čia ženkliai didėjo parduodamų gyvenamųjų namų skaičius. SEB Banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio teigimu, tai susiję su augančiu Tauragės ekonominiu aktyvumu, kuris nemažai susijęs ir su plėtojamu Tauragės industriniu parku bei kylančiomis tauragiškių pajamomis.

Dariaus ir Girėno gatvėje, kur veikė saldumynų parduotuvė „Majai“, veiklą pradeda  sportininkams gerai žinomas prekės ženklas „Hummel“. Jo frančizę išsipirkę verslininkai pardavinės laisvalaikio, sporto drabužius ir avalynę.