2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Kings pica“ verslą vystys „Fortūnoje“

  • Įkelta: 2019-03-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Žaibiškai mieste išpopuliarėjusios picerijos „Kings pica“ savininkai Vilius Stumbra ir Vytautas Merkelis šią savaitę užbaigė planuotą verslo plėtros etapą. Tarailiuose, prieš tai ilgai veikusioje kavinėje „Fortūna“, jie atidarė maitinimo įstaigą, kuri teiks dienos pietų pasiūlymus.

Klientų netrūksta

Kovo 9 dieną picerija „Kings“ atšventė pirmąjį gimtadienį. Ją valdantys verslininkai V. Stumbra ir V. Merkelis sako, kad verslo plano ėmėsi nusprendę įgyvendinti svajonę.

– Galvojome, jog bus lengviau. Turėjome idėją, manėme, jog surasime tinkamai dirbančius žmones ir viskas įsivažiuos. Tačiau taip nebuvo, teko patiems įsitraukti į virtuvės darbą, aptarnauti ir rūpintis kitais picerijos reikalais, – pokalbį pradėjo V. Merkelis.

Vaikinas tikino, kad kapitalą „Kings“ verslui susikrovė iš motorolerių nuomos Palangoje. Pastaroji veikla buvo sėkminga, todėl nusprendė su bičiuliu ir klasioku V. Stumbra pinigus investuoti į maitinimo verslą.

Žaibiškai mieste išpopuliarėjusi picerija pirmiausiai viliojo picomis. Vėliau išplėtė meniu, kuriame atsirado ir kitokių patiekalų: keptų šonkaulių, burgerių, kepsnių.

Vasarą praplėstoje „Kings pica“ terasoje sunku atrasti laisvą vietą. Verslininkai žino, kaip suvilioti klientus: rengia muzikinius vakarus, kuria atmosferą, kurioje gardu vakarieniauti ir leisti laiką.

– Pradėję dirbti supratome mūsų lankytojų poreikius. Žmonės picą dažniausiai užsisako po darbo, vakare, savaitgaliais. Dieną pageidauja tradicinių patiekalų, todėl nusprendėme gaminti pietus. Taip „užkišame“ tas valandas, kurios yra laisvesnės, – kalbėjo V. Stumbra.

Pietūs „Fortūnoje“

Verslininkų teigimu, pietų meniu Tauragėje populiarus dėl to, jog tai patogu ir pakankamai nebrangu. Nereikia važiuoti į namus, dėtis maisto į darbą, esą net ir lyginant naminio ir kavinėje siūlomo maisto kainą, didelio skirtumo nėra.

Dėl šios priežasties jie nuo pirmadienio tiekia pietus Tarailių mikrorajone, buvusioje kavinėje „Fortūna“ (Liepų takas 1 E). Pramoniniame rajone netrūksta dirbančiųjų, čia pat zuja automobiliais prekiaujantys tauragiškiai, vykstantieji į „Regitrą“ ar kitais darbo reikalais.

Nuo pirmadienio veikiančioje „Kings pietūs Fortūna“ – šaltibarščiai, kopūstienė, kiaulienos karbonadas, sprandinės kepsnys, guliašas, cepelinai, žemaičių blynai ir kiti tradiciniai patiekalai.

– Paklausa yra. Tiesą sakant, pradėjome dirbti be streso, mums pavyko rasti patyrusius virtuvės darbuotojus, todėl viskas daug ramiau lyginant su ta diena, kai atidarėme „Kings pica“. Be to, svarbu įvertinti, jog tokios maitinimo įstaigos trūko šiame rajone. Už 3,40 Eur. galima sočiai ir skaniai pavalgyti, – pasakojo V. Merkelis.

Kompleksas pramogų

Kavinė „Kings pietūs Fortūna“ atnaujino interjerą. Lyginant su iki tol buvusiu jis – jaukesnis, panašus į kavinės, kurioje galima ne tik pietauti, bet ir pabūti bičiulių būryje. Pasistiprinti pietumis tauragiškiai bus kviečiami nuo pirmadienio iki penktadienio 11–16 valandomis. Kiekvienos dienos meniu skelbiamas socialinio tinklo „Kings pietūs Fortūna“ Facebook paskyroje.

– Ketinome keisti pavadinimą, bet supratome, kad neverta. Ši vieta žmonėms visada bus žinoma, kaip „Fortūna“. Artimiausiu metu bus pakabinta lauko reklama, kad lankytojai lengviau mus rastų, – teigė V. Stumbra.

Naują verslo etapą pradėję tauragiškiai teigia, jog „Fortūnos“ patalpas jie išsinuomavo. Ne tik kavinę, bet ir didelę salę, esančią antrame pastato aukšte. Ji gali sutalpinti iki 150 žmonių, todėl „Fortūną“ bus galima užsisakyti šventėms.

Anot V. Stumbros, pirmame aukšte veikiančioje kavinėje sumontuotas projektorius, todėl galima organizuoti konferencijas, mažesnius susibūrimus. Čia taip pat bus galimybė rengti banketus, gedulingus pietus.

Užs. Nr. 30

Tauragė tapo pavyzdžiu daugeliui kitų Lietuvos regionų, kaip derinant vietos valdžios ir verslo veiksmus galima pritraukti investicijų bei kurti naujas darbo vietas. Apie tai kalbėjo ne vienas IQ forumo, kuris vyko ketvirtadienį Tauragėje, dalyvis. Tauragės regiono verslininkams ir sprendimų priėmėjams skirtą konferenciją „Tauragė 2019 – regiono verslo plėtros galimybės“ kartu su Tauragės rajono savivaldybe ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija surengė žurnalas IQ. Žurnalo vasario numeryje – straipsniai apie Tauragės regiono aktualijas ir sėkmingai veikiantį verslą.   

Politikos, verslo ir kultūros žurnalas IQ, rajono savivaldybė ir Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) vasario 21 dieną kviečia į forumą „Tauragė 2019 – regiono verslo ir plėtros perspektyvos“. Kartu su ekonomistais, rinkodaros, kitų sričių ekspertais bus diskutuojama apie regionų patrauklumo didinimą, miesto rinkodarą, emigraciją / migraciją, talentų pritraukimą bei kitas aktualias temas.

Jaunam žmogui imtis nuosavo verslo reikia nemažai drąsos. 27-erių Viktorija Andrikienė tam ryžosi – vakar ji atidarė didelių dydžių moteriškų drabužių parduotuvę. Susidoroti su kylančiais iššūkiais ir įgyvendinti savo svajonę Viktorijai jėgų suteikia artimųjų palaikymas ir neblėstantis optimizmas.

Mažąją bendriją „Skaidrus medis“, gyvuojančią vos metus ir gaminančią prabangius vienetinius nepakartojamo grožio stalus iš medžio ir epoksido, įkūrė 24-erių Giedrė Abromaitė, su draugu grįžusi iš užsienio. Nors pradėti verslą buvo nelengva ir, jei reikėtų šį kelią pakartoti dar kartą, pasak jos, labai gerai pagalvotų, mergina dėl nieko nesigaili ir tiki tuo, ką daro. 

Bažnyčių gatvėje duris atvers modernus pastatas. Ten, kur prieš 28-erius metus ir pradėjo savo veiklą viena pirmųjų Tauragėje komercinė prekybinė firma „Agava“, dabar iškilo naujas šiuolaikiškas pastatas, kuriame – ne tik komercinės patalpos, bet ir svečių namai, pavadinti „Senamiesčio apartamentais“. Nors tai pirmieji žingsniai neišbandytoje verslo nišoje, PKF  „Agava“ direktorius Tadas Alijošius įsitikinęs: „Kai myli tai, ką darai, ir darai tai, ką myli, turi pasisekti“.