2019 Rugpjūčio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Šilutėje keptus šakočius jau skanauja ir tauragiškiai

  • Įkelta: 2018-11-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Respublikos gatvėje neseniai atidaryta tradicinių lietuviškų skanėstų – šakočių parduotuvė jau kviečia užsukti ir įsigyti ko nors gardaus. Juo labiau, kad jos lentynos nukrautos ne tik įvairaus dydžio ir skonio, įvairiai papuoštais šakočiais, bet ir kitokiais saldumynais – skruzdėlynais, grybukais, sausainiais. Vis dėlto svarbiausia prekė čia – būtent šakočiai: juos jau 20 metų kepa parduotuvės savininkės Ligitos Kužmarskienės įmonė, įsikūrusi Šilutėje.

„Tauragės žinių“ pakalbinta įmonės savininkė Ligita Kužmarskienė papasakojo šakočius kepti išmokusi dar senais laikais, kai dirbo konditere Juknaičiuose. Paskui įkūrė savo įmonę, šakočių receptus vis tobulino, o pirkėjų ratas vis plėtėsi. Dabar įmonėje dirba apie 70 žmonių, o jų iškeptais šakočiais prekiaujama dviejose parduotuvėse Šilutėje, Klaipėdoje, Kaune, Mažeikiuose, o nuo šiol –  ir Tauragėje. Pasak L. Kužmarskienės, netrukus ketinama atidaryti dar dvi parduotuves: Kelmėje ir, jau antrąją – Kaune.

L. Kužmarskienės įmonės šakočiais prekiaujama „Iki“ prekybos tinkle, daugybėje mažų krautuvėlių, o individualūs prekiautojai prekiauja jais turguose.

Taigi paklausa yra, ir ji vis auga. Paklausta, kuo ypatingi jos įmonės kepami šakočiai, kad juos taip mėgsta pirkėjai, įmonės savininkė kuklinasi:

– Kad nė nežinau...  Stengiamės, kad būtų skanūs – naudojame tik naminius kiaušinius, sviestą. Gaminame ir su margarinu. Mėgsta žmonės mūsų šakočius. Žinau, kad daugybė jų iškeliauja ir užsienį – kaip lauktuvės ar prisiminimas apie gimtinę.

Šakočių parduotuvės Tauragėje pardavėja „Tauragės žinioms“ pasakojo nuolat girdinti pirkėjų atsiliepimų – jie džiaugiasi, kad pagaliau pamėgtų skanėstų galės įsigyti ir Tauragėje, iš pirmų rankų, vadinasi, ir šiek tiek pigiau.

Tauragėje įsikūrusiame nedideliame ceche gimsta mielos ir spalvingos tortų dekoracijos, keliaujančios po visą pasaulį. „Nojaus kepykla“ – pirmoji ir didžiausia tortų papuošimų gamintoja Lietuvoje, kurios įkūrėjai verslo idėją parsivežė iš emigracijos. Kad kiekviena šeimininkė pasijustų kepėja ir ypatinga proga nustebintų artimuosius puošniu tortu – tokia „Nojaus kepyklos“ misija.

Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje.

Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynė plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės. Todėl siekis apmokestinti dyzelines bei senesnes transporto priemones tiesiogiai kirs ne tik per pirkėjų, bet ir per prekybininkų kišenes. „Tauragės žinių“ pakalbinti naudotų automobilių verslo atstovai ironiškai klausė, ar žmonės turi pinigų elektromobiliams, ar naujesnes transporto priemones sugebės nusipirkti pensininkai ir studentai?

„Keda Trans“ – pirmoji logistikos įmonė Lietuvoje, pradėjusi teikti vairuotojų nuomos paslaugas užsienio partneriams. Bendrovės vadovas Kęstutis Onusaitis, nuosavo transporto verslo nusprendė imtis, kai Lietuvą krėtė finansinė krizė – 2009-aisiais. Kęstutis su žmona pasakoja, jog buvo ne vienas, sukiojęs pirštą prie smilkinio – visi uždaro verslus, o jūs pradedat. Tačiau tikėjimas savo jėgomis ir noras įgyvendinti svajonę vedė į priekį, ir ne veltui. „Keda Trans“ gyvuoja jau gerą dešimtmetį.

Šiais metais į naują vietą „Prekybos banke“ persikėlusios picerijos „Piri piri“ savininkė prasitarė apie bankrotą. Moteris tikina, kad jos maitinimo įstaigos nesėkmių kalti konkurentai, siekiantys sužlugdyti jos verslą. Žodžių į vatą moteris nevyniojo, tauragiškius išvadino „debilais“.