2019 Rugsėjo 19 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Bankrutuoja picerija „Piri piri“

  • Įkelta: 2018-08-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiais metais į naują vietą „Prekybos banke“ persikėlusios picerijos „Piri piri“ savininkė prasitarė apie bankrotą. Moteris tikina, kad jos maitinimo įstaigos nesėkmių kalti konkurentai, siekiantys sužlugdyti jos verslą. Žodžių į vatą moteris nevyniojo, tauragiškius išvadino „debilais“.

„Piri piri“ prekės ženklas Tauragėje žinomas daugiau nei šešerius metus. Iš pradžių piceriją valdė kauniečiai, o šiemet ją įsigijo Edita Acas, kuri verslo ėmėsi pirmą kartą.

Dar šių metų pradžioje moteris neslėpė ambicijų į „Piri piri“ piceriją privilioti gerokai didesnį ratą klientų. Užmojai buvo platūs: picerija tiekė dienos pietus, gamino kebabus, sriubas ir kitokį maistą.

Verslininkė planavo prekiauti alkoholiu, rengti krepšinio vakarus, tačiau naujoji vieta „Prekybos banke“ (J. T. Vaižganto gatvėje) didelio žmonių srauto nesulaukė. Verslininkę užspaudė įsiskolinimai, „Tauragės žinioms“ ji pripažino, kad artėja bankroto procedūros.

Pasiteiravus, kokios buvo „Piri piri“ nesėkmės priežastys, moteris neslėpė pykčio.

– Dėl to, kad Tauragėje yra debilai, o ne žmonės. Jei pasistatome reklamą, ją ant rytojaus nuneša. Esame šalia policijos, bet nieko nebijo, – „Tauragės žinioms“ sakė E. Acas.

Moters teigimu, ne tik reklamos dingdavo iš teritorijos esančios šalia picerijos. Verslas susidūrė ir su nuolatinėmis kalbomis, esą picerija bankrutavo, nebeveikia.

Verslininkė teigė, kad iš pradžių viskas klostėsi gerai, tačiau kai atsidarė „Kings pica“, prasidėjo aštri kova, veterinarijos (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, – red. past.) tarnybos patikrinimai. Esą tai konkurentų užsakymai, kurie moters teigimu buvo „nešvarūs“.

– Tik sugalvodavom klientus nemokamai pavaišinti kava ar pyragaičiais, prisistatydavo „veterinarinė“, – skundėsi E. Acas.

Paklausta kiek laiko dar dirbs picerija „Piri piri“, moteris teigė, jog apie mėnesį, kol prasidės bankroto procedūros.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Piri piri“ Tauragėje valdanti įmonė UAB „Redvina“ turi 5 darbuotojus. Bendrovė skolos Sodrai nuo vasario mėnesio iki liepos 31 dienos išaugo 5 kartus ir siekia daugiau nei 9 tūkst. eurų. „Redvinai“ priklauso 2 automobiliai. Birželio mėnesį vidutinis atlyginimų vidurkis įmonėje siekė 242 eurus.    

Prieš keturis metus Antoninai Toliušei metus valstybės tarnybos darbą Rusijos Federacijoje, artimieji buvo prieš jos sprendimą gyventi ir dirbti Lietuvoje. Atvykusi į Lietuvą jauna moteris ėmėsi savo gimtojoje šalyje gan populiarios valgomų puokščių gamybos. Sulaukė susidomėjimo. Svajoja įkurti dirbtuves.

 

Žurnalo „Verslo klasė“ skelbiamame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2017 m. pardavimo pajamas tūkstantuke yra ne viena Tauragės apskrities įmonė. Aukščiausiai šiame sąraše iškilusi AB „Vilkyškių pieninė“, užimanti 51 poziciją.

Pagramantyje, Akmenos gatvėje, kurios vienoje pusėje čiurlena Akmena, kitoje gėlynuose skendintys namai, veikia siuvykla, kurios produkcija keliauja į Olandiją. 24-erius metus gyvuojančios įmonės savininkė Raselė Stružeckienė atvira – pastaraisiais metais konkurencija gerokai praretino siuvyklos užsakovų gretas. Iš įvairaus asortimento – nuo proginių suknelių iki laisvalaikio rūbų ir žaislų, šiuo metu beliko tik pastarieji. Tačiau moteris uždaryti siuvyklos negalvoja, dalijasi naujomis idėjomis, o labiausiai vertina atsidavusius darbuotojus, kurie kartu su ja nuo pat įkūrimo.

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybėje rinkosi įmonių privatizavimo komisija, kuri patvirtino UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ privatizavimo programą. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, ją šiandien tvirtins Turto bankas, o liepos pabaigoje jau galima tikėtis aukciono paskelbimo. Parduodama bendrovė praėjusią savaitę pasirašė 4 iš 5 miesto tvarkymo paslaugų sutarčių. Tarptautinio konkurso paskelbimas savivaldybei sutaupys maždaug po 200 tūkst. eurų kasmet, nes penkerius metus taikytus įkainius „Dunokai“ sumažino trečdaliu.