Į antradienį bendradarbiavimo centre „Spiečius“ vykusį reginį „Moteris versle: galimybės ir iššūkiai“ susirinko dailiosios lyties atstovės iš Tauragės, Šilutės, Šiaulių ir Klaipėdos. Kai kurios – norėdamos susitikti pažįstamas verslo atstoves, kitos – išgirsti taip trokštamus verslo sėkmės receptus.
Savo sėkmės istorijomis renginyje dalijosi Klaipėdos regiono Išmanių moterų asociacijos „Idėjų pakrantė“ valdybos pirmininkė Deimantė Makarevičiūtė bei Jolanta Chlevickienė, projekto „Turtinga moteris“ vadovė, lektorė. Šiaulietė Jolanta imtis verslo ryžosi po penkiolikos metų darbo valstybės tarnyboje. Moteris teigė, jog labiausiai ją gąsdino mintis, jog nepasiseks, verslas žlugs, o ji liks bedarbė.
– Tačiau, juk ne ką menkesnė rizika ir dirbant valstybiniame sektoriuje ar samdoma darbuotoja. Juk darbovietėse vyksta kadrų kaita, bet kada gali netekti darbo po įstaigos restruktūrizavimo ar įmonės žlugimo. Pagalvojau, konsultuoju moteris karjeros galimybių klausimais, drąsinu jas imtis verslo, bet kodėl tam nesiryžtu pati? Tada jau buvau savo vyrą prikalbinusi nuo samdomo statybininko darbo pereiti prie savo individualios veiklos, tad atėjo eilė ir mano karjeros pokyčiams. Nuo vaikystės mėgau organizuoti renginius: šeimos, draugų, bendramokslių. Man puikiai sekėsi. Susimąsčiau, jog noriu kurti dalykus, kurie man malonūs ir neštų pelną. Reikėjo įrankio. Taip ir atsirado mano portalas moterims ieškančioms asmeninio tobulėjimo, – dėstė šiaulietė.
Jolanta verslo klausimais konsultuoja moteris, rengia (taip pat ir nemokamas) praktines dirbtuves, seminarus ir renginius, kurių metu savo patirtimi asmeninio tobulėjimo, karjeros klausimais dalijasi įvairūs lektoriai.
Jos internetiniame portale galima įsigyti įvairių saviugdos leidinių. Renginyje dalyvavusioms moterims verslininkė patarė puoselėti būsimam verslui naudingus ryšius, išmokti planuoti savo laiką, susidaryti verslo planą, išsikelti konkrečius tikslus ir jų laikytis. Pasak Jolantos, norint rasti verslo idėją, būtina prisiminti, kuo labiausiai patikdavo užsiimti vaikystėje. Pasak jos, šiuo gyvenimo laikotarpiu atsiskleidę talentai išlieka visą gyvenimą.
Panašiai nutiko ir tauragiškei, kelionių agentūros „1000 mylių“ savininkei Ingai Dikšaitienei. Moteris sakė apie kelionių pardavimo verslą svajojusi nuo studijų laikų.
– Dirbau nemėgstamą darbą. Tai pat kirbėjo mintis, kaip būtų galima uždirbti daugiau, sukaupti pinigų vaikų mokslui ir panašiai, – pasakojo verslininkė. – Nutarėme įsigyti nekilnojamo turto. Atkreipėme dėmesį į Respublikos gatvėje esantį apleistą namą. Jis atrodė žavingas. Susiradom savininkus, gan sunkiai prikalbinome juos parduoti pirmąjį namo aukštą. Tam, kad jį įsigytume, turėjome bankui įkeisti tėvų namą. Pamenu, buvau prisiklausiusi įvairių nesėkmės istorijų, kaip verslą kuriančios šeimos įkeičia namus ir paskui, verslui sužlugus, juos praranda. Tada, pamenu, galvojau, na aš tai jau tikrai taip nedaryčiau. Tačiau va, laikui atėjus, pasielgiau būtent taip.
Ingos pasakojimu, pusę pirmo aukšto patalpų ji paskyrė kelionių agentūrai, dalį nutarė išnuomoti. Neįvykus numatytam nuomos sandoriui, kilo mintis pagal franšizę įkurti specializuotų alkoholio parduotuvių tinklo „Vynoteka“ parduotuvę. Iki tol, pasak Ingos, žinoma kompanija nedalijo frančizių. Tik atkaklių derybų su tinklo savininkais dėka, moteriai pavyko įgyvendinti sumanymą. Kadangi kelionių verslas Ingai pradžioje pelno nenešė, jį išlaikyti padėjo „Vyntekoje“ uždirbami pinigai.

– Pamenu, pirmaisiais „1000 mylių“ veiklos metais mane apėmė abejonės, keliones parduoti sekėsi sunkiai. Tik savo vyro dėka, kuris drąsino tęsti veiklą nuolat primindamas, jog tai yra man svajonė, kelionių agentūra išliko, – kalbėjo tauragiškė.
Jos besiklausančias renginio dalyves džiugino moters atvirumas, pasakojimą lydėjo besiklausančiųjų pritarimas. Kaip renginiui besibaigiant šių eilučių autorei teigė jauna dviejų vaikų mama Viktorija, apie verslą galvojančioms moterims būtinas padrąsinimas, kurio galima pasisemti iš moterų jau išgyvenusių panašias patirtis. Apie „Moteris versle: galimybės ir iššūkiai“ renginį pašnekovė sužinojo prieš tai „Spiečiuje“ vykusio renginio metu. Atvyko, nes svarsto apie savo verslą.
– Mano galvoje ši mintis sukasi jau ketverius metus. Sumanymų, kuo galėčiau verstis, turiu ne vieną, nežinau, kurio griebtis. Labai patiko klaipėdiškės lektorės produkto reklamavimo būdai, kai konditerija užsiimanti verslininkė oro uosto klientus vaišino keksiukais, – mintimis dalijosi Viktorija Ivaščenko.
Moteris geba atlikti veido sveikatinimo procedūras, siuva, neria. Turi sukaupusi savo siūtų suknelių kolekciją. Pasak Viktorijos, didžiausia verslo iniciatyvą stabdanti baimė yra finansinė rizika. Moteris tiki, jog ūgtelėjus vaikams baimė bus įveikta ir ji ryšis pasinerti į naują iššūkių reikalaujantį verslios moters gyvenimo etapą.
„Moteris versle: galimybės ir iššūkiai“ – tai ne pirmas praėjusį mėnesį duris atvėrusios bendradarbiavimo centro „Spiečius“ renginys. Prieš tai Dariaus ir Girėno gatvėje prekybinio paviljono patalpose įsikūrusiame bendradarbiavimo centre vyko du renginiai. Jų metu tauragiškiams pristatytos finansinės verslo paramos galimybės, dalintasi patirtimi apie verslo idėjų bei planų kūrimą.
„Spiečius“ – smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams pritaikytas jauno verslo vystymo skatinimo centras. Tai trečiasis verslo ir eksporto skatinimo organizacijos „Versli Lietuva“ įsteigtas bendradarbiavimo centras Lietuvoje.