2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Į perpildytą grožio salonų rinką ateina nauji

  • Įkelta: 2018-05-21
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Pastaruoju metu lyg grybai po lietaus Tauragėje „dygsta“ grožio oazės. Naujų grožio salonų savininkai nusiteikę optimistiškai ir tiki naujo verslo sėkme. O šios srities senbuvės teigia, kad rinka jau ir taip perpildyta. „Tauragėje greit kiekvienas klientas turės po atskirą meistrą,“ – įsitikinusi 33 metus grožio srityje dirbanti kosmetologė.

Kirpyklų bumas

Tauragės mieste tikras kirpyklų ir grožio salonų atidarymo bumas. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Tauragės poskyrio duomenimis,  šiemet 145 Tauragės rajono gyventojai įsigijo verslo liudijimą kirpyklų ir kitų grožio salonų veiklai vykdyti, dar 73 tauragiškiai veiklą vykdo su individualios veiklos pažyma.

Nors pasiūla, atrodytų, viršija paklausą, viena po kitos duris atveria naujos grožio oazės. Naujai atidarytus grožio kampelius pastebi ir kiekvienas praeivis – Vasario 16-osios gatvėje neseniai duris atvėrė „G&G style“, Dariaus ir Girėno gatvėje, 22 numeriu pažymėtame name nuo gegužės mėnesio veikia sesučių Deimantės ir Vestinos grožio studija „DV“ , adresu Bažnyčių gatvė 2 atidarytas grožio salonas „JStyle“. Tarp neseniai veiklą pradėjusių ir moterų, vyrų kirpykla „Vau“ bei Stoties gatvėje esanti „M Beauty Corner“ .

Įgyvendino seną svajonę

Gegužės 1 dieną atidaryta elegantiško interjero grožio studija „DV“ – išsipildžiusi ilgai puoselėta dviejų sesučių Deimantės ir Vestinos svajonė. Merginos baigė grožio terapijos studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Po studijų kurį laiką gyveno uostamiestyje, tačiau nusprendė grįžti į gimtąjį miestą ir dirbti čia.

– Abi apie tai svajojome jau seniai. Dariaus ir Girėno gatvėje, 26 numeriu pažymėto pastato antrame aukšte (virš „Vilkyškių pieninės“ parduotuvės, – red. past.) susiradome patalpas. Įrengėme jaukią erdvę ir bandome dirbti. Kaip seksis matysime.  Grožio studijoje atliekamos įvairios veido ir kūno procedūros – veido masažas, kaukės, blakstienų laminavimas, antakių korekcija, makiažai, lūpų drėkinimas, kūno depiliavimas, – siūlomų paslaugų spektrą apibūdino Deimantė Armonaitė.

Norėjo, kad primintų namus

Bažnyčių gatvėje, antru numeriu pažymėtame name gegužės 3 d. duris atvėrusio grožio salono „J Style“  savininkė Jurgita Ašmonienė teigė rinkos prieš tai netyrusi. Nuo 2002 metų žirklėmis besidarbuojanti Jurgita prieš tai dirbo „Irenos“ salone.

– Norėjosi susikurti darbo vietą sau ir kolegėms, kuri primintų namus. Juk darbe praleidžiu daugiau laiko, nei namie – norėjau, kad būtų jauku, – teigė Jurgita.

Šiuo metu „J Style“ darbuojasi keturios moterys – dvi kirpėjos, manikiūrininkė ir vizažistė.

– Pasidalijus mintimis apie planuojamą grožio saloną, atsirado pažįstamų moterų, norinčių kartu dirbti. Todėl ir atidaryti grožio salono nebijojau, turėjau puikią komandą.  Klientės taip pat atsekė paskui, –  pasakojo Jurgita.

Mano, kad rinka perpildyta

Grožio srities senbuvė kosmetologė Vanda Gervienė teigia, kad tokio grožio salonų poreikio Tauragėje tikrai nėra ir mano, kad reiktų reglamentuoti grožio salonų skaičių pagal gyventojų skaičių, kaip pavyzdžiui yra Vokietijoje.

– Greit kiekvienas klientas turės po atskirą meistrę. Grožio salonus Tauragėje šiuo metu atidaro tie, kas turi pinigų. Nors aš pati asmeniškai tokios klaidos antrą kartą nebedaryčiau. Mano manymu, tai prasta investicija,  – teigė 33 metų kosmetologės darbo patirtį turinti V. Gervienė.

Paklausta, kodėl ryžtamasi atidaryti kirpyklą perpildytoje rinkoje, pašnekovė pateikė to priežastis. Pasak jos, vienos galvoja, kad joms seksis geriau, kitos siekia „išplauti juodus“ vyrų pinigus.

Kita kirpyklų rinkos senbuvė, ilgus metus gyvuojančios grožio studijos „Ledi“ savininkė Dalia Gečienė taip pat teigia, kad  grožio salonų verslas nėra toks pelningas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

– Dirbu jau dvidešimt metų. Mačiau ir šilto ir šalto. Galiu pasakyti, kad išlaikyti grožio saloną –nepigu. Reikia ir mokesčius mokėti, ir už šildymą, vandenį. Pačiai per tiek metų buvo kilę visokių minčių. Mąsčiau ir apie tai, kad naudingiau būtų pačiai nuomotis kėdę salone, nei išlaikyti savąjį, – teigė D. Gečienė. Jos manymu, grožio salonų paklausa Tauragėje tikrai viršija paklausą.

Paradoksas – kirpėjų daug, bet jų trūksta

Netrūksta ir baigusiųjų grožio srities mokslus. Tačiau daugelis jaunų šio amato specialisčių taip ir nepasirodo nė vienoje iš meistrams vietas paruošusių kirpyklų. Būsimos grožio srities specialistės – higieninės kosmetikės ir kirpėjos ruošiamos Tauragės profesinio rengimo centre (PRC). Mokslai trunka dvejus arba trejus metus.  Šiais metais PRC higieninės kosmetikės profesiją įgis 18, o kirpėjo studijas baigs 21 asmuo. Pernai šias programas baigė 22 kosmetikės  ir 7 kirpėjos. PRC ruošia ir grožio specialistes, kurias mokytis pagal tęstinio mokymo programą, trunkančią iki 8 mėnesių siunčia Darbo birža.  Per 2017 metus iki šios dienos paruoštos 23 grožio specialistės.

Tiesa, paruošti specialistai naudos kirpyklų rinkai atneša nedaug. Iš kurso pagal specialybę dirba tik pusė, dalis dirba nelegaliai.

– Jau kuris laikas turiu laisvą kėdę, ieškau darbuotojos. Tačiau tai sudėtinga. Paradoksas, nors specialisčių paruošiama daug, tačiau norinčių dirbti nėra. Jos mokosi tam, kad gautų popierėlį – baigia, o dirbti pagal specialybę nenori. Merginos nesusimąsto, kad taip švaistomos valstybės lėšos, – teigė „Vandos salono“ šeimininkė V. Gervienė.

Penkerius metus Dariaus ir Girėno gatvėje dirbęs Šiaulių banko Tauragės klientų aptarnavo skyrius keliasi į Bažnyčių gatvę. Dėl kraustymosi procesų dvi dienas šį bankinė įstaiga nedirbs.

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo aruodas.lt duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone parduodami 37 butai, kurių kainos siekia nuo 253 Eur iki 841 Eur už kvadratinį metrą. „Tauragės žinių“ duomenimis, rajono nekilnojamo turto rinką dar šiemet papildys du nauji projektai. Antram gyvenimui prikeliamas daugiabutis namas vaiduoklis J. Tumo-Vaižganto gale, į kurį ketinama investuoti 1,5 mln. eurų, ir buvęs darželio „Ereliukas“ pastatas, kuris virs gyvenamaisiais butais ir kotedžais. Pastarąjį palankiai vertina nekilnojamo turto ekspertai, ir, nors statybos pilnu tempu dar net neprasidėjo, jame jau rezervuota 11 butų. Tuo tarpu namo vaiduoklio sėkme abejojama, nors jame taip pat planuojami modernūs statybos sprendimai.

Prieš penkerius metus Taurų nuotykių parke atidarytą restoraną „Pasaga“ valdo nauji šeimininkai. Iš emigracijos grįžę tauragiškiai nusprendė investuoti į maitinimo paslaugas teikiančią įmonę bei klientus vilioti lietuviškais patiekalais.

Miesto pakraštyje įsikūręs Tauragės industrinis parkas (TIP) pradėjo įgyvendinti dar vieną plėtros etapą. Greta Tvenkinių gatvės esančiame žemės sklype vyksta paruošiamieji darbai, kadangi galimybe statyti čia gamyklas domisi keturi nauji investuotojai.

Šį mėnesį Tauragės rajone, Žygaičių seniūnijos Zoliškių kaime, pradės veikti pirmasis Lietuvoje krematoriumas gyvūnams. Jame ketinama kremuoti augintinius, kurių svoris neviršija 100 kilogramų. Tikimasi, kad iš užsienio parsivežta ir kelis metus brandinta mūsų kraštiečio Vitalijaus Žebelio idėja prigis Lietuvoje ir suformuos humaniškesnes atsisveikinimo su gyvūnais tradicijas.