2020 Liepos 15 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Versli Lietuva“ Tauragėje steigia centrą „Spiečius“

  • Įkelta: 2018-04-10

Tauragė tapo trečiąja stotele, kur verslininkams ar vadinamiesiems „freelanceriams“ suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kitą savaitę verslo ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigs trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jauno verslo vystymosi skatinimo centrai, pritaikyti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus. Naujos patalpos bus pritaikytos „freelanceriams“, kurie nemokamai galės naudotis kompiuterizuota darbo vieta ir specialistų konsultacijomis.

Konsultuos verslininkus

Bendradarbystės centrai iki šiol buvo sukurti Alytuje ir Šiauliuose. Tauragė tapo trečiąja stotele, kur verslininkams ar vadinamiesiems „freelanceriams“ (angl. laisvai samdomi specialistai) suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos, teikiamos finansavimo, mokesčių, eksporto konsultacijos, surandamas mentorius, vedami verslumo ugdymo mokymai bei įvairios dirbtuvės, organizuojami renginiai verslui aktualiomis temomis bei įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos.

Tauragės rajono savivaldybės vadovai nuo 2016 m. rodė didžiulį susidomėjimą bendradarbystės centru ir aktyviai ieškojo galimybių „Spiečiaus“ įsteigimui Tauragėje.  Deja, kartu teko įveikti įvairius formalius ir techninius trukdžius, tačiau galime tik pasidžiaugti pastangomis ir iniciatyvumu – tuoj skelbsime oficialų „Spiečiaus“ atidarymą“, – „Tauragės žinioms“ teigė VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento projektų vadovė Eglė Stebulienė.

Eglė Stebulienė

Savivaldybė sutiko prisidėti nupirkdama bendradarbystės centrui baldus. Šiuo metu Tauragėje nėra verslo konsultavimo, informavimo įstaigos, kuri užsiimtų ne tik pradedančiųjų verslininkų ugdymu, tačiau ir identifikuotų eksporto potencialą turinčias paslaugų ir produktų gamybos įmones bei pasiūlytų jiems savo pagalbą. Ūkio ministerijos įstaiga „Versli Lietuva“ visas šias paslaugas Tauragės rajono verslininkams teiks nemokamai.

Verslo lūkesčiai didesni

Pasak E. Stebulienės, „Versli Lietuva“ atlikta apklausa parodė, jog Tauragės verslininkai žino (66 proc. respondentų) apie Tauragės rajono savivaldybės Smulkaus verslo rėmimo programą. Tačiau susitikimo su verslininkais metu buvo pateiktos pastabos, kaip šią paramą padaryti priimtinesne: suteikti galimybę įsigyti ne tik naują, bet ir naudotą įrangą, leisti paraišką pateikti elektroniniu būdu. Verslininkus domino, kaip įtraukti į programą naujų priemonių: subsidijas verslo idėjoms įgyvendinti,  verslo planų, paraiškų finansinei paramai iš ES ir kitų fondų gauti parengimo išlaidų kompensavimą, naujų interneto svetainių kūrimo bei rinkodaros priemonių išlaidų kompensavimą ir kita.

2017 m. gruodžio 20 d. Tauragės rajono Taryba patvirtino naują Smulkaus verslo subjektų rėmimo programos aprašą, kuriame, atsižvelgiant į verslininkų išsakytus poreikius, įtrauktos naujos verslo skatinimo priemonės.

Investicijoms į įmonių plėtrą per SVV paramos programą 2015 m. miesto Taryba skyrė 30 000 Eur; 2016 – 53 717,98 Eur (sukurta 18 naujų darbo vietų 14-oje įmonių); 2017 m. – 90 000 Eur. 2017 metais per pirmąjį kvietimą teikti paraiškas paramai gauti buvo paskirstyti 74 450,17 Eur.

„Spiečiaus“ erdvė

Didžiausia dalis verslo naudojosi įmonės steigimo kaštų padengimu. Anot Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio, dėl palankios aplinkos verslui Tauragė tampa geruoju pavyzdžiu ir įkvėpimu kitoms savivaldybėms. Tauragės rajono savivaldybė, dėl efektyvios komunikacijos su verslininkais, patenka į versliausių savivaldybių ketvertuką Lietuvoje.

„Reikia pasidžiaugti, kad Ūkio ministerija mato perspektyvą ir VšĮ „Versli Lietuva“, kuri vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą, skirtą smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimui, duris atveria ir Tauragėje. Glaudesnis bendradarbiavimas su „Versli Lietuva“ palengvins pradedančiųjų verslininkų įsitvirtinimą verslo pasaulyje, prisidės prie tolimesnio investicijų pritraukimo į Tauragę, darbo vietų kūrimo. Koncentruotų kompetencijų ir kontaktų centras suteiks naujų galimybių sėkmingam bendradarbiavimui su privačiomis verslo struktūromis, Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais, asociacija „Investuotojų forumas“, Lietuvos pramonininkų konfederacija. Ji taip pat informuos Ūkio ministeriją apie sėkmingai veikiančius Seimo bei įvairių ministerijų priimtus teisės aktus mokestinės aplinkos ir darbo santykių reguliavimo srityse,“ – teigė S. Mičiulis.

„Versli Lietuva“ projektų vadovės Eglės Stebulienės teigimu, oficialus „Spiečiaus“ atidarymas planuojamas gegužės pirmąją savaitę. Jis įsikurs erdviose, 126 kv. m patalpose Dariaus ir Girėno g. 22, antrame pastato aukšte. „Spiečiuje“ jau montuojami baldai, darbo erdvė, poilsio zona, susitikimų vieta. Bus sukurta ir mokymų salė pradedantiesiems verslininkams.

Žvejybos tinklų gamybos įmonė UAB „Egersund Net“ jau įgyvendina naujo profesinio mokymo – pameistrystės programą.  Po „Saugaus darbo garanto“ (SDG) ir įmonės vykdytų mokymų, 10 asmenų sėkmingai įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis, skelbia Teritorinė darbo birža.

Prieš šešis metus atsidariusią piceriją „Piri piri“ šiuo metu valdo nauja savininkė Edita Acas. Ryžtinga moteris tikina, kad per metus spėjo pakeisti įmonės personalą, išplėsti meniu ir net perkėlė verslą į erdvesnes patalpas. „Viską darome dėl klientų: čia daugiau vietos automobiliams, saugiau vaikams, erdviau pietaujantiems,“ – tikino verslininkė.

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.

 

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.

Prieš savaitę Vytauto gatvėje, 91 numeriu pažymėtame name duris atvėrė picerija „Kings pica“ . Tauragiškių širdis nauja maitinimo įstaiga bandys užkariauti jau gerai pažįstamais skoniais ir visiškai naujomis, dar niekur neragautomis picomis bei burnoje tirpstančiais šonkauliukais.  

Kasmetiniuose Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose, kurie atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą, įvertinta AB „Vilkyškių pieninė“ įmonių grupė. Bendrovės generaliniam direktoriui įteiktas apdovanojimas už sėkmingus praėjusių metų eksporto rezultatus, kurie išaugo 40 proc. 

2013-aisiais įsikūręs Tauragės odontologijos centras (TOC) metų įmonės apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia 2017-ųjų paslaugų sektoriaus įmone. Jo vadovas Laurynas Jarutis džiaugiasi gausėjančiu įmonės kolektyvu, inovatyvia įranga, planais persikelti į naujai statomą „Šimtmečio“ verslo centrą bei augančia bendrovės apyvarta, kuri jau keletą pastarųjų metų siekia iki pusės milijono eurų. Geriausios metų įmonės vardą TOC pelnė ne tik už augančius tiesioginės veiklos rodiklius, bet ir už labdaringą veiklą – per pastaruosius metus įmonė mecenavo nemažai Tauragėje vykusių renginių. Odontologas-burnos chirurgas L. Jarutis „Tauragės žinioms“ papasakojo ne tik apie besiplečiantį šeimos verslą, bet ir apie gyvenimo filosofiją, paremtą žmogiškumu, optimizmu ir tradicijų puoselėjimu.

Žiemai parodžius nagus, nuosavų namų savininkai prisiminė jau kiek pamirštą kurą – akmens anglį. Pasak įmonės „Vikuras“  prekybos vadovo Tauragėje Romualdo Stasyčio, per šalčius pardavimai išaugo taip, kad anglies nespėta fasuoti.

Trečiadienį švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Kultūros ministerijoje apdovanoti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai. Iš daugiau nei 11 tūkst. praėjusiais metais įregistruotų įmonių, į gražiausiųjų penkioliktuką pateko dvi tauragiškių valdomos bendrovės.

Artėjančiam valstybės atkūrimo šimtmečiui tauragiškiai ruošiasi itin uoliai – perka tautine simbolika papuoštą atributiką, graibstyte graibsto vėliavas. Kai kurios prekybos vietos trispalvių pritrūko.  Žmonės perka ne tik pigiausias trispalves, kainuojančias vos 11 eurų, bet negailima pinigų ir brangesnei  vėliavai, ypač mėgstamos istorinės su Vyčio atvaizdu.

Regioninė atskirtis išlieka viena iš opiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Pripažinus šią problemą valstybės lygmeniu, imtasi priemonių, įgalinsiančių regionus prisiimti daugiau atsakomybės už savo ateitį. Parengta baltoji knyga, kurioje apibrėžtos darnios regioninės politikos gairės. Remiantis ja, Tauragės regionas numatė 6 pagrindines plėtros kryptis, padėsiančias pritraukti papildomą finansavimą iš regioninės atskirties mažinimo programų, kuris padidins regiono šansus vystyti tvarią ir tolygią plėtrą.

Penktadienį sporto komplekse „Bastilija“ vyks iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose dalyvaus bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat bus išrinktos geriausios 2017 metų įmonės.

Nuo praėjusios savaitės Tauragės gatvėse galite išvysti du specialiais „Etransport“ lipdukais  apklijuotus automobilius – tai kol kas nauja pavežėjų paslauga mūsų mieste.    

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.

„Dunokų“ turgelį, esantį prie Muzikos mokyklos, modernizuoti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė teigia, kad laukti liko nebe daug. Šiuo metu rengiamos anketos pirkėjams, pardavėjams, miesto gyventojams. Remiantis galimybių studijos rezultatais, bus formuojama prekyvietės ateities vizija. 

Šalyje augant emigracijai, vis labiau trūksta kvalifikuotų ir motyvuotų darbuotojų. Dėl to Lietuvos įmonės darbuotojų ieško Rytų rinkose. Trūkstamų specialistų: inžinierių, tolimųjų reisų vairuotojų, statybininkų gausu ekonominę krizę išgyvenančioje Ukrainoje. Su darbuotojais iš šių šalių paprasta bendrauti dėl kalbos ir gerai pažįstamo kultūrinio mentaliteto. Dalis jų jau sėkmingai darbuojasi Lietuvoje, ne išimtis ir Tauragė. Kaip teigia darbdaviai, pas mus galiojanti užsieniečių įdarbinimo tvarka nėra labai patogi nei darbdaviui, nei darbuotojui. Nors trukdo biurokratija, Tauragėje dirbančių ukrainiečių yra. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Vienas seniausių Tauragėje „Ginara autoservisas“ persikėlė į naujas patalpas Pramonės gatvėje. 70 arų sklype išdygo modernus angaras, kuriame vienu metu gali būti remontuojami 5 sunkvežimiai, traktoriai ar lengvieji automobiliai. Į servisą 800 tūkst. Eur investavęs verslininkas Remigijus Mickus teigė, jog senosiomis darbo sąlygomis veikti nebegalėjo bei pakvietė „Tauragės žinias“ pasidairyti po 1000 kv. m ploto patalpas.

Sausį prekybos centruose tradiciškai prasidėjo didieji metų išpardavimai. Akcijų karštinė neaplenkė ir „Tele2“ – operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt išmaniuosius telefonus galima įsigyti kone perpus pigiau.

Daugiau nei 20 metų leistas laikraštis „Pliusas“ nuo šių metų nutraukia popierinio laikraščio leidybą. Bendrovės direktorė Violeta Pocienė patvirtino, jog uždaromas ir biuras Vasario 16-osios gatvėje, įmonė veiklą plėtos tik internetinėje erdvėje.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme apie Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje, šalia anksčiau buvusios parduotuvės „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelės ant valstybinės žemės stovinčius prekybinius kioskus. Iki šiol jų niekas nejudino, nors iš esmės statiniai, kuriuose vyko mažmeninė prekyba, stovėjo nelegaliai – žemės nuomos mokesčio valstybei jų savininkai nemokėjo. Savivaldybei nutarus aukcione parduoti greta esantį avarinės būklės medinį namą, kuriame anksčiau buvo socialiniai būstai, prekybininkams buvo liepta likviduoti kioskus. Tačiau raštiškų prašymų šie nepaiso. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog šio reikalo tvarkymą savivaldybė perdavė Nacionalinei žemės tarnybai, kuri neklusniems prekeiviams grasina baudomis. 

Rugsėjo pabaigoje Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje stovėjęs medinis namas virto griuvėsių krūva. Nuo to laiko sklype vyksta intensyvūs aplinkos tvarkymo ir statybos darbai. Sklypo valdytojai jau skelbia, koks pastatas išdygs nugriautojo vietoje. Projektas pavadintas verslo centru „Šimtmetis“.

Atsižvelgiant į savivaldybių ir valstybės institucijų metinius pasiekimus kuriant verslui palankią aplinką, VšĮ „Versli Lietuva“ kiekvienais metais kviečia Lietuvos valstybes ir savivaldybių institucijas į renginį „Institucijų apdovanojimai“. 

UAB Tauragės šilumos tinklai centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemoje didelė dalis šilumos tiekimo tinklų yra seni, nusidėvėję, juose patiriami dideli šilumos energijos nuostoliai, sąlygojantys didesnes šilumos gamybos sąnaudas. Norint pagerinti jų patikimumą, būtina atlikti šilumos tiekimo tinklų plėtros darbus. Šiuo tikslu numatoma įgyvendinti investicijų projektą, pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, kurio metus bus paklota 1685 metrai naujų šilumos tiekimo trasų, sujungiant hidrauliškai atskiras CŠT sistemas ir prijungiant naujus vartotojus. 

Mažosiose savivaldybėse įsikūrusiems verslininkams vietos rinkoje neretai tampa per ankšta. Tai ypač aktualu įmonėms, gaminančioms nišinius produktus. Sėkmingų pavyzdžių, kaip įmonės išauga ir suklesti atrasdamos užsienio pirkėjų, yra ir Tauragėje.