2019 Liepos 17 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Versli Lietuva“ Tauragėje steigia centrą „Spiečius“

  • Įkelta: 2018-04-10

Tauragė tapo trečiąja stotele, kur verslininkams ar vadinamiesiems „freelanceriams“ suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kitą savaitę verslo ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigs trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jauno verslo vystymosi skatinimo centrai, pritaikyti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus. Naujos patalpos bus pritaikytos „freelanceriams“, kurie nemokamai galės naudotis kompiuterizuota darbo vieta ir specialistų konsultacijomis.

Konsultuos verslininkus

Bendradarbystės centrai iki šiol buvo sukurti Alytuje ir Šiauliuose. Tauragė tapo trečiąja stotele, kur verslininkams ar vadinamiesiems „freelanceriams“ (angl. laisvai samdomi specialistai) suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos, teikiamos finansavimo, mokesčių, eksporto konsultacijos, surandamas mentorius, vedami verslumo ugdymo mokymai bei įvairios dirbtuvės, organizuojami renginiai verslui aktualiomis temomis bei įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos.

Tauragės rajono savivaldybės vadovai nuo 2016 m. rodė didžiulį susidomėjimą bendradarbystės centru ir aktyviai ieškojo galimybių „Spiečiaus“ įsteigimui Tauragėje.  Deja, kartu teko įveikti įvairius formalius ir techninius trukdžius, tačiau galime tik pasidžiaugti pastangomis ir iniciatyvumu – tuoj skelbsime oficialų „Spiečiaus“ atidarymą“, – „Tauragės žinioms“ teigė VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento projektų vadovė Eglė Stebulienė.

Eglė Stebulienė

Savivaldybė sutiko prisidėti nupirkdama bendradarbystės centrui baldus. Šiuo metu Tauragėje nėra verslo konsultavimo, informavimo įstaigos, kuri užsiimtų ne tik pradedančiųjų verslininkų ugdymu, tačiau ir identifikuotų eksporto potencialą turinčias paslaugų ir produktų gamybos įmones bei pasiūlytų jiems savo pagalbą. Ūkio ministerijos įstaiga „Versli Lietuva“ visas šias paslaugas Tauragės rajono verslininkams teiks nemokamai.

Verslo lūkesčiai didesni

Pasak E. Stebulienės, „Versli Lietuva“ atlikta apklausa parodė, jog Tauragės verslininkai žino (66 proc. respondentų) apie Tauragės rajono savivaldybės Smulkaus verslo rėmimo programą. Tačiau susitikimo su verslininkais metu buvo pateiktos pastabos, kaip šią paramą padaryti priimtinesne: suteikti galimybę įsigyti ne tik naują, bet ir naudotą įrangą, leisti paraišką pateikti elektroniniu būdu. Verslininkus domino, kaip įtraukti į programą naujų priemonių: subsidijas verslo idėjoms įgyvendinti,  verslo planų, paraiškų finansinei paramai iš ES ir kitų fondų gauti parengimo išlaidų kompensavimą, naujų interneto svetainių kūrimo bei rinkodaros priemonių išlaidų kompensavimą ir kita.

2017 m. gruodžio 20 d. Tauragės rajono Taryba patvirtino naują Smulkaus verslo subjektų rėmimo programos aprašą, kuriame, atsižvelgiant į verslininkų išsakytus poreikius, įtrauktos naujos verslo skatinimo priemonės.

Investicijoms į įmonių plėtrą per SVV paramos programą 2015 m. miesto Taryba skyrė 30 000 Eur; 2016 – 53 717,98 Eur (sukurta 18 naujų darbo vietų 14-oje įmonių); 2017 m. – 90 000 Eur. 2017 metais per pirmąjį kvietimą teikti paraiškas paramai gauti buvo paskirstyti 74 450,17 Eur.

„Spiečiaus“ erdvė

Didžiausia dalis verslo naudojosi įmonės steigimo kaštų padengimu. Anot Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio, dėl palankios aplinkos verslui Tauragė tampa geruoju pavyzdžiu ir įkvėpimu kitoms savivaldybėms. Tauragės rajono savivaldybė, dėl efektyvios komunikacijos su verslininkais, patenka į versliausių savivaldybių ketvertuką Lietuvoje.

„Reikia pasidžiaugti, kad Ūkio ministerija mato perspektyvą ir VšĮ „Versli Lietuva“, kuri vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą, skirtą smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimui, duris atveria ir Tauragėje. Glaudesnis bendradarbiavimas su „Versli Lietuva“ palengvins pradedančiųjų verslininkų įsitvirtinimą verslo pasaulyje, prisidės prie tolimesnio investicijų pritraukimo į Tauragę, darbo vietų kūrimo. Koncentruotų kompetencijų ir kontaktų centras suteiks naujų galimybių sėkmingam bendradarbiavimui su privačiomis verslo struktūromis, Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais, asociacija „Investuotojų forumas“, Lietuvos pramonininkų konfederacija. Ji taip pat informuos Ūkio ministeriją apie sėkmingai veikiančius Seimo bei įvairių ministerijų priimtus teisės aktus mokestinės aplinkos ir darbo santykių reguliavimo srityse,“ – teigė S. Mičiulis.

„Versli Lietuva“ projektų vadovės Eglės Stebulienės teigimu, oficialus „Spiečiaus“ atidarymas planuojamas gegužės pirmąją savaitę. Jis įsikurs erdviose, 126 kv. m patalpose Dariaus ir Girėno g. 22, antrame pastato aukšte. „Spiečiuje“ jau montuojami baldai, darbo erdvė, poilsio zona, susitikimų vieta. Bus sukurta ir mokymų salė pradedantiesiems verslininkams.

Žvejybos tinklų gamybos įmonė UAB „Egersund Net“ jau įgyvendina naujo profesinio mokymo – pameistrystės programą.  Po „Saugaus darbo garanto“ (SDG) ir įmonės vykdytų mokymų, 10 asmenų sėkmingai įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis, skelbia Teritorinė darbo birža.

Prieš šešis metus atsidariusią piceriją „Piri piri“ šiuo metu valdo nauja savininkė Edita Acas. Ryžtinga moteris tikina, kad per metus spėjo pakeisti įmonės personalą, išplėsti meniu ir net perkėlė verslą į erdvesnes patalpas. „Viską darome dėl klientų: čia daugiau vietos automobiliams, saugiau vaikams, erdviau pietaujantiems,“ – tikino verslininkė.

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.

 

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.