2020 Balandžio 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Dirbę pelningai papenėjo akcininkus

  • Įkelta: 2018-04-17
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Nors 2017-ieji UAB „Dunokai“ nebuvo tokie pelningi kaip prieš tai buvę metai, įmonės veiklos rezultatus valdybos pirmininkas Modestas Petraitis vertina gerai. 37 tūkst. grynojo pelno uždirbusios įmonės direktoriui priedas prie atlyginimo padidintas nuo 20 iki 30 procentų, papenėti ir bendrovės akcininkai – dividendams išmokėti šiemet paskirta 15 tūkst. eurų.

UAB „Dunokai“ praėjusiais metais nuostolių nepatyrė. Nors pelno, palyginti su 2016-aisiais, gerokai mažiau, šįkart skaičiuojami tik iš tiesioginės veiklos uždirbti pinigai. 2016-aisiais susižėrę šimtatūkstantinę sumą už „Netmarkui“ parduotą nekilnojamąjį turtą, pernai „Dunokai“ gyveno tik iš veiklos pajamų ir metus baigė su 37 tūkst. eurų pliusu.

Ketvirtadienį įvykusiame bendrovės akcininkų susirinkime bemaž pusę šios sumos nuspręsta išmokėti akcininkams – dividendams paskirta 15 tūkst. eurų. Šiuo metu „Dunokai“ turi 90 fizinių akcininkų. Jie valdo 43,86 proc. arba 13714 bendrovės akcijų, likusi dalis priklauso Tauragės rajono savivaldybei. Už vieną akciją bus išmokėta iki 0,45 Eur dividendų. Pernai akcininkams buvo išmokėta 7500 eurų suma.

Papildyti akcininkų pinigines rekomendavo įmonės valdyba, kurios sudėtyje per praėjusius metus taip pat būta pokyčių. Pernai rugsėjį iš valdybos nario pareigų atsistatydino Laimonas Norvilis, šiuo metu dirba valdyba, susidedanti iš 5 narių: pirmininkas Modestas Petraitis (savivaldybės administracijos direktorius), nariai – Tadas Kulikauskas, Donvina Arlauskienė ir Arūnas Stulginskas, paskutiniame susirinkime patvirtintas Tadas Pauparis.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo valdybos pirmininkas Modestas Petraitis, iš viso 2017-aisiais „Dunokai“ gavo 1 mln. 122 tūkst. eurų pajamų, pritraukė naujų tiesioginės veiklos pajamų šaltinių – laimėtas konkursas Jurbarke, atlikta darbų kitoms įmonėms. Už gerus veiklos rezultatus valdyba nusprendė paskatinti įmonės direktorių Audrių Mosėjų – jam priedas prie atlyginimo padidintas nuo 20 iki 30 proc. Pagal pateiktus duomenis, vidutinis įmonės vadovų atlyginimas, kurių „Dunokuose“ yra 3, siekia 1970 Eur. A. Mosėjus teigė dar neskaičiavęs, kokia suma konkrečiai padidės jo alga, įvardijo tik apytiksliai – apie 50 Eur.

Daugiausia UAB „Dunokai“ uždirba iš teikiamų miesto tvarkymo paslaugų. Tačiau ar išlaikys šį pajamų šaltinį ir šiais metais, dar nepaaiškėjo – birželį paskelbto miesto tvarkymo konkurso rezultatų iki šiol nėra. Paskelbus konkursą, miesto tvarkymo baras išskaidytas į 4 atskiras sritis: gatvių, aikščių ir šaligatvių eksploatavimą; gatvių apšvietimo elektros tinklų eksploatavimą; skverų, parkų apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus; kapinių priežiūros darbus. Taigi anksčiau šioje srityje vienvaldžiais buvusiems „Dunokams“ gali tekti dalintis veiklos barą su kitomis paslaugas teikiančiomis įmonėmis, jei nepavyktų laimėti visų 4 konkursų. M. Petraičio teigimu, pasiūlymus yra pateikusios 4 įmonės, vertinami jų kvalifikaciniai reikalavimai.

Tuo tarpu „Dunokų“ ir Tauragės butų ūkio privatizavimo procesas stringa – Tauragės rajono savivaldybė niekaip negauna patvirtinimo iš Ūkio ministerijos, jog bendrovių akcijos traukiamos į Turto banko privatizuojamų objektų sąrašą.

 

Atėjus pavasariui atnaujinti moteriškų, vyriškų ir vaikiškų drabužių garderobą kviečia „Notilė“. Vasario 16-osios gatvėje įsikūrusi nauja parduotuvė prekiauja iš Anglijos parvežtais kokybiškais drabužiais, avalyne, žaislais. Ir turbūt vienintelė Tauragėje – dirbs net sekmadieniais. 

Kitą savaitę verslo ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigs trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jauno verslo vystymosi skatinimo centrai, pritaikyti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus. Naujos patalpos bus pritaikytos „freelanceriams“, kurie nemokamai galės naudotis kompiuterizuota darbo vieta ir specialistų konsultacijomis.

Žvejybos tinklų gamybos įmonė UAB „Egersund Net“ jau įgyvendina naujo profesinio mokymo – pameistrystės programą.  Po „Saugaus darbo garanto“ (SDG) ir įmonės vykdytų mokymų, 10 asmenų sėkmingai įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis, skelbia Teritorinė darbo birža.

Prieš šešis metus atsidariusią piceriją „Piri piri“ šiuo metu valdo nauja savininkė Edita Acas. Ryžtinga moteris tikina, kad per metus spėjo pakeisti įmonės personalą, išplėsti meniu ir net perkėlė verslą į erdvesnes patalpas. „Viską darome dėl klientų: čia daugiau vietos automobiliams, saugiau vaikams, erdviau pietaujantiems,“ – tikino verslininkė.

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.