2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Piri piri“ siūlo picą ir patriotui ir alkaniausiam

  • Įkelta: 2018-03-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prieš šešis metus atsidariusią piceriją „Piri piri“ šiuo metu valdo nauja savininkė Edita Acas. Ryžtinga moteris tikina, kad per metus spėjo pakeisti įmonės personalą, išplėsti meniu ir net perkėlė verslą į erdvesnes patalpas. „Viską darome dėl klientų: čia daugiau vietos automobiliams, saugiau vaikams, erdviau pietaujantiems,“ – tikino verslininkė.

Nauja savininkė

Beveik 5 metus „Piri piri“ piceriją valdė kauniečiai. Tai buvo pirmoji Tauragėje specializuotų picų tiekėja, kurios meniu sudarė apie 30 tešlos papločių, pagardintų įvairiais produktais.

Šiandien „Piri piri“ – gerai žinomas prekės ženklas, o „Tauragės žinių“ apklausoje skaitytojų įvardijamas kaip vienas geriausiai picas gaminančių maitinimo taškų. Tiesa, ne visi buvo patenkinti picerijos lokacija. Prie judrios Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankirtos buvo sudėtinga stabtelti automobilių vairuotojams, neretai čia būdavo sukeliamos avarinės situacijos.

– Nekalbu, kad ypač nesaugu buvo čia užsukantiems vaikams, jaunesniems picos mėgėjams, verslas privalo žiūrėti ne tik į pelną, bet ir visuomenės interesus, – kalbėjo verslininkė E. Acas.

Prieš metus, kai buvo skelbiama apie picerijos pardavimą, moteris susigundė galimybe sukurti savo verslą. Iki tol ji dirbo vairuotoja, pristatydavo picas į namus, tad, kaip teigė pati, šioje rinkoje – ne naujokė.

„Užsikepė“ ir nusprendė

Edita Acas tikina, kad darbo nebijo. Gyvenime jai teko imtis rimtų darbų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po 11 metų sugrįžusi į Tauragę ji kantriai dirbo picų išvežiotoja, kol atsirado galimybė pačiai kurti verslą.

– Ne tik savų norų įgyvendinimas buvo šis verslas. Mano seneliai kažkada turėjo restoranėlį, mama buvo prekybininkė, matyt, tai genai, – svarstė pašnekovė, pridūrusi, jog dabar jau „užsikepė“ siekti verslo plėtros.

Praėjusių metų birželio mėnesį ji perėmė „Piri piri“ valdymą ir ėmėsi pertvarkų. Nors verslas buvo žinomas, o klientų netrūko, moteris nusprendė imtis pokyčių: pakeitė dalį darbuotojų, išplėtė meniu ir net persikėlė į naujas patalpas.

Nuo kovo 1 dienos „Piri piri“ įsikūrė „Prekybos banke“ (J. Tumo Vaižganto 116-2), – vietoje, kur didesni pėsčiųjų srautai, patogu aikštelėje sustoti automobilių vairuotojams.

Rūsyje dabar įrengtos erdvios patalpos, stovi dideli stalai, prie kurio tilptų net ir dešimties žmonių kompanija. „Piri piri“, kaip ir seniau, klientus labiausiai vilioja gardžiais picų skoniais. Šiemet picos pradėtos kepti ne iš paprastų, kaip daugelyje picerijų, bet iš picai skirtų miltų. Anot E. Acas, skirtumas akivaizdus, tačiau labiausiai pirkėjus vilioja ne padas, o ant viršaus sudėlioti produktai.

Pica patriotams

Tauragiškiai labiausiai mėgsta „Alkanųjų“ picą, kurios sudėtyje – ir kumpis, ir saliamis, ir paprika, naujovė – „Patriotų“, kurios spalvos panašios į trispalvę. Ši pica populiari didžiuosiuose šalies miestuose, susidomėjimo sulaukė ir Tauragėje, ją noriai užsisako krepšinio varžybas žiūrintys sporto aistruoliai.

– Lietuvos įstojimo į NATO dieną Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono karius pavaišinome „Patriotų“ pica, – pasakojo verslininkė.

Picerijos asortimentą papildė „Trijų sūrių“, „Alaus“, „Kebabo“ picos. Taip pat tiekiami dienos pietūs, o vakarojantiems siūlomi svogūnų žiedai, žirniai ir kitokie užkandžiai prie alaus.

Netrukus „Piri piri“ pradės prekiauti alkoholiu, montuojamas televizorius, tad vakarais rinksis sporto aistruoliai.

– Planų daug, įgyvendinti jiems reikia laiko. Man labai padeda Kaune gyvenantis sūnus, ne tik idėjų turi, bet ir atvykęs padeda tvarkytis, – teigė E. Acas.

Pica į namus

Atšilus orams, prie įėjimo į piceriją veiks lauko kavinė. Uždarame „Prekybos banko“ kiemelyje bus galima mėgautis grynu oru. Tiesa, verslininkė Edita A. pripažino, kad tauragiškiai labai mėgsta užsisakyti picą į namus.

– Savaitgaliais būna dienų, kai sulaukiame 50–60 išvežimų, o salėje dar pilna žmonių. Tenka suktis, – kalbėjo pašnekovė.

Picas gaminanti Loreta sako, kad „Piri piri“ klientas aptarnaujamas per 5–7 minutes. Užsisakiusiems į namus tenka palaukti apie 15–20 min. Jei užsakymo kaina viršija 6 Eur, picos pristatomos nemokamai, nuvežimas į užmiestį kainuoja 1,5 Eur.

„Piri piri“ picerijos dirba nuo 11 iki 21 valandos. Penktadienį ir šeštadienį –  ilgiau, iki 23 val. Vasarą picerijos darbo laiką planuojama dar pailginti.

Užs. Nr. 34

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.

 

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.

Prieš savaitę Vytauto gatvėje, 91 numeriu pažymėtame name duris atvėrė picerija „Kings pica“ . Tauragiškių širdis nauja maitinimo įstaiga bandys užkariauti jau gerai pažįstamais skoniais ir visiškai naujomis, dar niekur neragautomis picomis bei burnoje tirpstančiais šonkauliukais.  

Kasmetiniuose Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose, kurie atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą, įvertinta AB „Vilkyškių pieninė“ įmonių grupė. Bendrovės generaliniam direktoriui įteiktas apdovanojimas už sėkmingus praėjusių metų eksporto rezultatus, kurie išaugo 40 proc.