2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Per šalčius tauragiškiai graibstė anglį

  • Įkelta: 2018-03-13
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Žiemai parodžius nagus, nuosavų namų savininkai prisiminė jau kiek pamirštą kurą – akmens anglį. Pasak įmonės „Vikuras“  prekybos vadovo Tauragėje Romualdo Stasyčio, per šalčius pardavimai išaugo taip, kad anglies nespėta fasuoti.

Netikėtai užklupus šalčiams kai kurių individualių namų gyventojų malkinėse atsargos išseko – teko ieškoti kuo efektyviai šildyti namus. Prisimintas sovietmečiu buvęs itin populiarus kuras – akmens anglis. Socialiniame tinkle „Facebook“ savaitgalį užvirė diskusija, kad Tauragėje, pardavimo vietose pritrūko anglių. Tačiau iš Rusijos gilumos vagonais parvežta akmens anglimi Tauragės geležinkelio stotyje prekiaujančios įmonės „Vikuras“  prekybos vadovas Romualdas Stasytis teigė, kad anglies įmonė nepritrūko, tik nespėta fasuoti.

Anot jo, kai kurie žmonės akmens anglimi būstus šildo nuolat ir šildymo sezonui perka kelias tonas iš karto. Kiti neturi kur sandėliuoti didelio kiekio anglių, todėl nusiperka po kelis maišus. Tačiau yra ir tokių, kurie šį kurą prisimena tik spustelėjus šalčiams, dėl jo kaitrumo. Akmens anglies kaloringumas siekia daugiau 7000 kcal / kg. Tuo tarpu malkų – perpus mažiau: nuo 1,5 tūkst. iki 3,5 tūkst. kcal / kg. Medienos granulių šiluminė vertė siekia kiek daugiau nei 4 tūkst. kcal / kg. Priklausomai nuo anglių klasės ir kokybės, kaina šiemet siekia 155–165 eurus už toną. Vieno 25 kilogramus sveriančio maišelio kaina – 4,50 eurų.

– Itin populiaru pirkti po 25 kilogramus supakuotą anglį.  Per šalčius išaugus paklausai, mūsų sufasuota anglis iš prekybos vietų kaip mat dingdavo. Tiesa, palaidos anglies turėjome ir vis dar turime, tačiau ją pirkti ne visi nori, nes žmonės neturi kur sandėliuoti, – situaciją paaiškino R. Stasytis ir pridūrė, kad šią savaitę  į Tauragės sandėlį iš Rusijos Kuzbaso baseino atkeliauja vagonai su anglimi, tad jei žiema užsitęstų, kuru apsirūpinta.

Vis dėlto, verta pastebėti, kad dėl ypač didelio kaitringumo anglys gali būti kūrenamos ne visuose katiluose. Nepatariama anglių naudoti židinių kūrenimui, nes pastarųjų korpusai gali pradegti.

Trečiadienį švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Kultūros ministerijoje apdovanoti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai. Iš daugiau nei 11 tūkst. praėjusiais metais įregistruotų įmonių, į gražiausiųjų penkioliktuką pateko dvi tauragiškių valdomos bendrovės.

Artėjančiam valstybės atkūrimo šimtmečiui tauragiškiai ruošiasi itin uoliai – perka tautine simbolika papuoštą atributiką, graibstyte graibsto vėliavas. Kai kurios prekybos vietos trispalvių pritrūko.  Žmonės perka ne tik pigiausias trispalves, kainuojančias vos 11 eurų, bet negailima pinigų ir brangesnei  vėliavai, ypač mėgstamos istorinės su Vyčio atvaizdu.

Regioninė atskirtis išlieka viena iš opiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Pripažinus šią problemą valstybės lygmeniu, imtasi priemonių, įgalinsiančių regionus prisiimti daugiau atsakomybės už savo ateitį. Parengta baltoji knyga, kurioje apibrėžtos darnios regioninės politikos gairės. Remiantis ja, Tauragės regionas numatė 6 pagrindines plėtros kryptis, padėsiančias pritraukti papildomą finansavimą iš regioninės atskirties mažinimo programų, kuris padidins regiono šansus vystyti tvarią ir tolygią plėtrą.

Penktadienį sporto komplekse „Bastilija“ vyks iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose dalyvaus bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat bus išrinktos geriausios 2017 metų įmonės.

Nuo praėjusios savaitės Tauragės gatvėse galite išvysti du specialiais „Etransport“ lipdukais  apklijuotus automobilius – tai kol kas nauja pavežėjų paslauga mūsų mieste.