2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Emigrantės duoną iškeitė į verslo idėją tėvynėje

  • Įkelta: 2018-03-28
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Pavasarinė sėja jau ant nosies ir rūpestingi daržininkai bei sodininkai parduotuvėse žvalgosi sėklų, substratų, trąšų. Gausų sodo prekių asortimentą siūlo prieš dvi savaites Šilalės gatvėje duris atvėrusi nauja parduotuvė  „Kad augtų ir  žydėtų“. Parduotuve mamai rūpintis padeda 26 metų tauragiškė Greta Kavaliūnaitė, kuri  gerovę Vokietijoje iškeitė į meilę Lietuvai.

Sugrįžo į Lietuvą

Optimizmu trykštanti Greta į Vokietiją išvyko tik baigusi mokslus. Ledainėje dirbo personalo vadybininke.  Turėjo, kaip pati sako, gerą darbą, puikias gyvenimo sąlygas. Tačiau nuolat ilgėjosi Lietuvos, artimųjų ir tautiečių. 

 – Vokietijoje buvau viskuo patenkinta – puikus darbas, geros sąlygos. Aš ten subrendau, supratau, ko noriu iš gyvenimo, įgavau drąsos ir grįžau. Prisipažinsiu, man vokiečiai pasirodė labai neįdomūs žmonės. Jie turi geras gyvenimo sąlygas ir tiesiog plaukia pasroviui, net drįsčiau teigti, egzistuoja, o ne gyvena. Nenorėjau tapti tokia, kaip jie. Nors turėjau gerą gyvenimą, tačiau man vien to nepakako – meilė Lietuvai, lietuvių mentalitetui buvo stipresnė, todėl grįžau. Man be galo patinka Lietuva, jos žmonės. Kiti sako, kad lietuvaičiai liūdni, depresiški. Tačiau aš visada sakau –  ką tu nori matyti, tą ir matai. Aš esu pozityvus žmogus, todėl pastebiu laimingus žmones. Man ryte žmogus važiuodamas su dviračiu pasakė „labas rytas“, ir aš tame matau grožį, – šypsosi jauna moteris.

Į gimtinę Greta sugrįžo prieš kelis mėnesius ir kartu su mama sumanė atidaryti sodininkams ir daržininkams skirtą parduotuvę. Gretos mama kartu su kolege vadovauja skystas, koncentruotas organines trąšas gaminančiai įmonei „Ferti.bio“. Moteris turi sukaupusi didelį žinių bagažą ir puikiai išmano organinių trąšų naudą augalams. Šios įmonės produkcijos galima įsigyti ir naujojoje parduotuvėje.

– Aš kol kas iš mamos mokausi, perimu žinias ir padedu jai. Ateityje, jei tik pavyks gauti Darbo biržos paramą ir susikurti sau darbo vietą, už parduotuvės vairo stosiu aš, – paaiškino Greta.

Sodininkų rojus

Pašnekovė atskleidė, kad parduotuvei pavadinimą rinko internautai.

– Sulaukėme puikių pasiūlymų, tarkim „Žalias rojus“, „Dobilėliai neturi namų“, „Sodinu pats“ ir panašiai. Tačiau mus labiausiai sužavėjo pavadinimas „Kad augtų ir žydėtų“. Jo sumanytojai padovanojome 5 litrus skystų koncentruotų organinių „Ferti.bio“ trąšų. Šios trąšos pagamintos biohumuso ir durpės pagrindu, jos ne tik patręšia augalus, bet ir regeneruoja, atgaivina dirvą, –  pasakojo Greta.

Parduotuvė „Kad augtų ir žydėtų“ įsikūrė Šilalės gatvėje, buvusiose „Molupio“ patalpose. Joje prekiaujama ne tik kokybiškomis sėklomis, vejų žolių mišiniais, bet ir organinėmis, neorganinėmis trąšomis, durpių substratais,  augalų apsaugos priemonėmis. Prekių asortimentą, atsižvelgiant į pirkėjų poreikį, ketinama plėsti.

Pirkėjus aptarnauja ilgą darbo patirtį sodo prekių prekyboje turinti pardavėja Violeta.

– Vieni pirkėjai atėję nusiperka ką tuo metu ketina auginti, tarkim ridikėlius. Kiti iš karto  nusiperka visko, ko reikia pavasarinei sėjai. Nežinančius ką kada sodinti, konsultuojame, apdalijame patarimais, – teigė moteris.

Turi daug sumanymų

Pasiteiravus, ar moterys nesibaimino imtis sezoninio verslo, mergina paaiškino, kad sėjos sezonui pasibaigus ketina verslą plėsti.

– Turime daugybe sumanymų. Pavyzdžiui, vasarą prekiauti gėlėmis, pristatyti prekes į namus, o atšalus, vystyti rudens-žiemos sezono prekybą. Naujovių tikimės pasisemti ir iš savaitgalį vykstančios parodos „Ką pasėsi...2018“. Žodžiu idėjų, sumanymų netrūksta, tačiau apie tai plačiai kalbėti dar anksti, pirma reikia įsivažiuoti, – teigė Greta Kavaliūnaitė.

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.

Prieš savaitę Vytauto gatvėje, 91 numeriu pažymėtame name duris atvėrė picerija „Kings pica“ . Tauragiškių širdis nauja maitinimo įstaiga bandys užkariauti jau gerai pažįstamais skoniais ir visiškai naujomis, dar niekur neragautomis picomis bei burnoje tirpstančiais šonkauliukais.  

Kasmetiniuose Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose, kurie atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą, įvertinta AB „Vilkyškių pieninė“ įmonių grupė. Bendrovės generaliniam direktoriui įteiktas apdovanojimas už sėkmingus praėjusių metų eksporto rezultatus, kurie išaugo 40 proc. 

2013-aisiais įsikūręs Tauragės odontologijos centras (TOC) metų įmonės apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia 2017-ųjų paslaugų sektoriaus įmone. Jo vadovas Laurynas Jarutis džiaugiasi gausėjančiu įmonės kolektyvu, inovatyvia įranga, planais persikelti į naujai statomą „Šimtmečio“ verslo centrą bei augančia bendrovės apyvarta, kuri jau keletą pastarųjų metų siekia iki pusės milijono eurų. Geriausios metų įmonės vardą TOC pelnė ne tik už augančius tiesioginės veiklos rodiklius, bet ir už labdaringą veiklą – per pastaruosius metus įmonė mecenavo nemažai Tauragėje vykusių renginių. Odontologas-burnos chirurgas L. Jarutis „Tauragės žinioms“ papasakojo ne tik apie besiplečiantį šeimos verslą, bet ir apie gyvenimo filosofiją, paremtą žmogiškumu, optimizmu ir tradicijų puoselėjimu.