2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Creativity Lab“: nuo teorijos iki verslo idėjų

  • Įkelta: 2018-03-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prasidėjo antrasis Tauragės rajono savivaldybės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centru inicijuoto projekto „Creativity Lab“ ciklas, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių asmenines kompetencijas. Prie projekto prisijungė nauji įvairių sričių specialistai, nusprendę pasidalinti savo patirtimi.

Vasario 24–25 ir kovo 17–18 dienomis į Tauragės kultūros centrą sugužėję moksleiviai iš Tauragės „Žalgirių“, „Versmės“, Skaudvilės ir Žygaičių gimnazijų veiklą pradėjo jau antrą kartą organizuojamame Verslo praktikų centro projekte „Creativity Lab“. Dvi dienas trukusio renginio metu moksleiviai klausėsi pranešėjų, dalyvavo verslumo kompetencijas ugdančiose kūrybinėse dirbtuvėse ir išsidalino Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pateiktus iššūkius, skirtus miesto tobulinimui.

Mero patarėjas Dovydas Kaminskas pasakojo apie sistemingą tikslo siekimą, dalinosi asmeniniais pavyzdžiais formavusiais jo kompetencijas ir karjerą. Tauragės industrinio parko projektų vadovas Linas Stankus parodė, kad iš pirmo žvilgsnio absurdiškos idėjos gali tapti miestiečius džiuginančiais projektais ar pelningais verslais.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė dalinosi praktiniais patarimais, kaip pradėti verslą, kur ieškoti finansų ir kaip teisingai juos valdyti.

„Tauragės žinių“ sėkmės istoriją susirinkusiems papasakojo laikraščio vadovas Tomas Raulinavičius. Šalia popierinio formato į interneto erdvę žengianti spauda susiduria su įvairiais iššūkiais. Moksleiviai negailėjo klausimų, kaip šią sferą veikia socialiniai tinklai, reklama, kokios priežastys lėmė, jog leidinys „Tauragės žinios“ sėkmingai įsitvirtino šioje rinkoje.

„Creativity Lab“ – kūrybinės dirbtuvės, kurių metu atliekamos įvairios komandos formavimo užduotys bei komforto zonos iššūkiai. Kiekvienas moksleivis su mentoriaus pagalba išsikėlė sau užduotį, kurią turėjo per kelias valandas įveikti. Antrame šių metų renginyje gimnazistai jau pristatė tarpines verslo idėjas.

Nedas Tamašauskas, „Creativity Lab“ dalyvis, džiaugiasi: „Pats asmeniškai tapau daug drąsesnis ir komunikabilesnis. Turėjau nepakartojamą laiką, įgijau didžiulę patirtį dirbant grupėje, nuostabias pažintis. Išgirstos mintys ir atlikti darbai įkvėpė veikti!“

„Jaučiasi, kad per šias dvi dienas gerokai patobulėjote. Tapote drąsesni, komandiškai bendraujate vieni su kitais ir esate kupini energijos, o tai mums – geriausias įvertinimas. Matome jumyse daug potencialo ir tikimės, kad neprarasite užsidegimo spręsdami iššūkius, kurie atneš teigiamų pokyčių Tauragėje,“ – džiaugėsi centro mokymų specialistė Ugnė Bagušinskaitė.

Praėjusį pirmadienį Tilžės pl. 10 atidarytas naujas autoservisas-parduotuvė „Autrida“ bei rankinė automobilių plovykla „Stymita“. Verslo idėja tauragiškiams Donatui Klumbiui ir Remigijui Visockiui kilo iškart sužinojus apie strategiškai patogioje vietoje, ties magistraliniu keliu Šiauliai-Kaliningradas, nuomojamas patalpas. Vaikinai subūrė profesionalų kolektyvą, servisą aprūpino naujausiais įrankiais bei technologijomis, o klientų patogumui įrengė laukimo zoną.

Prieš savaitę Vytauto gatvėje, 91 numeriu pažymėtame name duris atvėrė picerija „Kings pica“ . Tauragiškių širdis nauja maitinimo įstaiga bandys užkariauti jau gerai pažįstamais skoniais ir visiškai naujomis, dar niekur neragautomis picomis bei burnoje tirpstančiais šonkauliukais.  

Kasmetiniuose Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamuose apdovanojimuose, kurie atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą, įvertinta AB „Vilkyškių pieninė“ įmonių grupė. Bendrovės generaliniam direktoriui įteiktas apdovanojimas už sėkmingus praėjusių metų eksporto rezultatus, kurie išaugo 40 proc. 

2013-aisiais įsikūręs Tauragės odontologijos centras (TOC) metų įmonės apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia 2017-ųjų paslaugų sektoriaus įmone. Jo vadovas Laurynas Jarutis džiaugiasi gausėjančiu įmonės kolektyvu, inovatyvia įranga, planais persikelti į naujai statomą „Šimtmečio“ verslo centrą bei augančia bendrovės apyvarta, kuri jau keletą pastarųjų metų siekia iki pusės milijono eurų. Geriausios metų įmonės vardą TOC pelnė ne tik už augančius tiesioginės veiklos rodiklius, bet ir už labdaringą veiklą – per pastaruosius metus įmonė mecenavo nemažai Tauragėje vykusių renginių. Odontologas-burnos chirurgas L. Jarutis „Tauragės žinioms“ papasakojo ne tik apie besiplečiantį šeimos verslą, bet ir apie gyvenimo filosofiją, paremtą žmogiškumu, optimizmu ir tradicijų puoselėjimu.

Žiemai parodžius nagus, nuosavų namų savininkai prisiminė jau kiek pamirštą kurą – akmens anglį. Pasak įmonės „Vikuras“  prekybos vadovo Tauragėje Romualdo Stasyčio, per šalčius pardavimai išaugo taip, kad anglies nespėta fasuoti.