2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Tarp gražiausių pavadinimų – tauragiškio „Miego karaliai“

  • Įkelta: 2018-02-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Kultūros ministerijoje apdovanoti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai. Iš daugiau nei 11 tūkst. praėjusiais metais įregistruotų įmonių, į gražiausiųjų penkioliktuką pateko dvi tauragiškių valdomos bendrovės.

Švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Valstybinė kalbos inspekcija jau dešimtą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą.

„Gimtoji kalba – tai, ką kiekvienas mūsų turime, tai, kas tarsi savaime suprantama. Gimtosios kalbos skonis ir spalvos – tai lyg prigimtinė dovana, kuria galim džiaugtis ir didžiuotis. Kalba ne muziejus, ji yra gyva, nuolat besikeičianti, ji gyvena per mus, kurie kasdien ją vartojame. Todėl mes ją turime mylėti, nes tai jos gyvybės garantas“, – sakė apdovanojimui  įteikusi kultūros  viceministrė Gintautė Žemaitytė.

2017 m. registruotų įmonių gražiausi lietuviški pavadinimai – MB „Balta Laja“, MB „Dangaus katės“, UAB „Gėlių burtai“, UAB „Jaukumo laikas“, UAB „Kaip nulieta“, UAB „Kikilis“, MB „Miego karaliai“, MBNeatrastos spalvos“, MB „Pilnas samtis“, MB „Riedu“, MB „Vienas vienintelis“, UAB „Visi keliai“, MB „Vyrų kalvė“, MB „Širdis apsalo“, sienų apželdinimo UAB „Žydinčios sienos“. Pastaroji sulaukė daugiausiai interneto vartotojų balsų ir buvo apdovanota specialiu DELFI prizu.

Tarp 15 gražiausių pavadinimų – dvi tauragiškių valdomos bendrovės: Mariaus Juciko krovinių gabenimo UAB „Visi keliai“ ir Luko Tereikio mažoji bendrija „Miego karaliai“.

–Tėtis sakydavo, kad miegu, kaip karalius. Taip pagalvojau ir nusprendžiau, kodėl nepavadinus įmonės „Miego karaliai“, – „Tauragės žinioms“ po apdovanojimų teigė direktorius Lukas Tereikis.

„Miego karaliai“ vykdo porolono pjaustymo ir čiužinių gamybos veiklą. Idėja kilo iš tėvų vykdomos baldų gamybos ir restauravimo veiklos. Galimybė gaminti nebrangius čiužinius ar regiono baldininkams pasiūlyti porolono pjaustymo paslaugas L. Tereikiui atsivėrė pasinaudojus Darbo biržos parama.

Valstybinė kalbos inspekcija skatina verslininkus suteikti įmonėms ne tik įdomius, originalius, bet ir lietuviškus, taisyklingus vardus. Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. 2017 metais jų buvo 11 373.

Artėjančiam valstybės atkūrimo šimtmečiui tauragiškiai ruošiasi itin uoliai – perka tautine simbolika papuoštą atributiką, graibstyte graibsto vėliavas. Kai kurios prekybos vietos trispalvių pritrūko.  Žmonės perka ne tik pigiausias trispalves, kainuojančias vos 11 eurų, bet negailima pinigų ir brangesnei  vėliavai, ypač mėgstamos istorinės su Vyčio atvaizdu.

Regioninė atskirtis išlieka viena iš opiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Pripažinus šią problemą valstybės lygmeniu, imtasi priemonių, įgalinsiančių regionus prisiimti daugiau atsakomybės už savo ateitį. Parengta baltoji knyga, kurioje apibrėžtos darnios regioninės politikos gairės. Remiantis ja, Tauragės regionas numatė 6 pagrindines plėtros kryptis, padėsiančias pritraukti papildomą finansavimą iš regioninės atskirties mažinimo programų, kuris padidins regiono šansus vystyti tvarią ir tolygią plėtrą.

Penktadienį sporto komplekse „Bastilija“ vyks iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose dalyvaus bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat bus išrinktos geriausios 2017 metų įmonės.

Nuo praėjusios savaitės Tauragės gatvėse galite išvysti du specialiais „Etransport“ lipdukais  apklijuotus automobilius – tai kol kas nauja pavežėjų paslauga mūsų mieste.    

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.