2019 Sausio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Telgos“ pastatas turi naują šeimininką

  • Įkelta: 2018-01-29
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.

Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamyklos, priklausiusios susivienijimui „Sigma“, spausdintųjų plokščių cechas pradėjo gamybą 1974 m. 1983 m. spausdintųjų plokščių gamybai buvo pastatytas naujas gamybinis korpusas atskiroje aikštelėje, nutolusioje nuo pagrindinės įmonės. 1986 m. pagal 6,5 mln. JAV dolerių vertės kontraktą su „Fela Planungs AG“ (Šveicarija) cechas buvo rekonstruotas – sumontuoti modernūs įrengimai, kurių pajėgumas buvo 20000 kv. m spausdintųjų plokščių per metus, dirbant dviem pamainom. 1993 m. jis atsiskyrė nuo skaičiavimo mašinų elementų gamyklos ir 1994 m. privatizuotas, įregistruota „Telga“.

Prieš šešerius metus radioelektronikos pramonei spausdintąsias plokštes gaminusią įmonę apgaubė bankroto šešėlis. „Telga“ buvo spausdintųjų plokščių gamybos lyderė Baltijos šalyse. Apie 70 procentų gaminių bendrovė eksportavo į Europos Sąjungos rinką (Vokietiją, Daniją, Olandiją, Švediją) ir Azijos šalis. 2009 metais įmonė išplatino savo akcijų paketą ir skelbėsi turinti apie 110 darbuotojų.  

Nutraukus elektronikos detalių gamybą pastate kūrėsi ne viena įmonė, pardavinėjusi prekes ir teikusi paslaugas. Galop, pastatas liko tuščias, o skelbimų portaluose skelbta apie pastato pardavimą. Nuomojame žemės sklype buvo parduodamas turtas: įrengimai, įrankiai, presai, frezavimo staklės).

Aruodas.lt duomenimis, bankroto administratorius už beveik 1600 kv. m ploto pastatą prašė 176 tūkst. eurų. Už kiek šį pastatą įsigijo „Argimetas“, „Tauragės žinioms“ sužinoti nepavyko. Bendrovės vadovas A. Ivanauskas taip pat nebuvo linkęs dalintis ateities planais.

– Kaip tik dabar sprendžiame naujo projekto klausimą, po kelių mėnesių bus aišku, – teigė verslininkas.

UAB „Agrimetas“ – Švyturio gatvėje įsikūrusi bendrovė, turinti 78 darbuotojus. Įmonės veiklos sfera plati: metalo laužo supirkimas, pjuvenų ir kitokio tipo kuro pardavimai. Taip pat naudotų automobilių prekyba, statybinių įrankių pardavimas. Rekvizitai.lt duomenimis, bendrovės apyvarta 2016 metais siekė nuo 2 iki 3 mln. eurų. 

„Dunokų“ turgelį, esantį prie Muzikos mokyklos, modernizuoti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė teigia, kad laukti liko nebe daug. Šiuo metu rengiamos anketos pirkėjams, pardavėjams, miesto gyventojams. Remiantis galimybių studijos rezultatais, bus formuojama prekyvietės ateities vizija. 

Šalyje augant emigracijai, vis labiau trūksta kvalifikuotų ir motyvuotų darbuotojų. Dėl to Lietuvos įmonės darbuotojų ieško Rytų rinkose. Trūkstamų specialistų: inžinierių, tolimųjų reisų vairuotojų, statybininkų gausu ekonominę krizę išgyvenančioje Ukrainoje. Su darbuotojais iš šių šalių paprasta bendrauti dėl kalbos ir gerai pažįstamo kultūrinio mentaliteto. Dalis jų jau sėkmingai darbuojasi Lietuvoje, ne išimtis ir Tauragė. Kaip teigia darbdaviai, pas mus galiojanti užsieniečių įdarbinimo tvarka nėra labai patogi nei darbdaviui, nei darbuotojui. Nors trukdo biurokratija, Tauragėje dirbančių ukrainiečių yra. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Vienas seniausių Tauragėje „Ginara autoservisas“ persikėlė į naujas patalpas Pramonės gatvėje. 70 arų sklype išdygo modernus angaras, kuriame vienu metu gali būti remontuojami 5 sunkvežimiai, traktoriai ar lengvieji automobiliai. Į servisą 800 tūkst. Eur investavęs verslininkas Remigijus Mickus teigė, jog senosiomis darbo sąlygomis veikti nebegalėjo bei pakvietė „Tauragės žinias“ pasidairyti po 1000 kv. m ploto patalpas.

Daugiau nei 20 metų leistas laikraštis „Pliusas“ nuo šių metų nutraukia popierinio laikraščio leidybą. Bendrovės direktorė Violeta Pocienė patvirtino, jog uždaromas ir biuras Vasario 16-osios gatvėje, įmonė veiklą plėtos tik internetinėje erdvėje.