2018 Spalio 18 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Verslas atviras – kviečia moksleivius ir studentus

  • Įkelta: 2017-11-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) lapkričio 6–9 dienomis surengė Atvirą verslo savaitę. Verslininkai kvietė  gimnazijų, progimnazijų, mokyklų, kolegijos studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su vykdoma veikla, verslo procesais bei išgirsti jų sėkmės istorijas.

Kaip teigė TAVA administratorė Jolanta Runzienė, „atvirų durų“ dienose dalyvauti sutiko 44 įmonės. Kai kurios dėl vietos stokos ar saugos reikalavimų projekte dalyvauti negalėjo.

– Džiaugiamės moksleivių ir įmonių vadovų geranoriškumu, tikimės naudingo abipusio bendradarbiavimo, – teigė J. Runzienė.

Projekte dalyvavo „Versmės“, Žalgirių, Žygaičių gimnazistai, taip pat „Šaltinio“ progimnazijos, Gaurės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Vyresnieji, Profesinio rengimo centro ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai taip pat vyko į susitikimus su įmonių atstovais.

TAVA valdybos pirmininkės G. Stulginskienės teigimu, pagal statistiką net 30 proc. Lietuvos žmonių verslą vertina neigiamai. Kodėl? Tikslaus atsakymo nėra. Atviros verslo savaitės vienas iš tikslų – supažindinti jaunąją kartą su vietiniu verslu. Projektas jiems padės apsispręsti ateityje: kur studijuoti, kokie įgūdžiai šiuo metu reikalingiausi darbo rinkoje.

Šią savaitę moksleiviai lankėsi „Ansel“ , „Elka Raiwear“, „Selentė“, „Alantas“, „Šiaulių bankas“, „Tauragės KAS“, „Biceda“, TVK, „Agava“, TOC klinika, „Modest“, „Šaukštelis“, „Solregis“, Tauragės PRC, „Tauragės vandenys“, „Tauragės medis“, „Autolitegra“, Dabulskio PĮ, „Tauragės radijas“, „Senasis Medvėgalis“, „Tausauga“ ir kitose bendrovėse.

Gaurės pagrindinės mokyklos mokiniai trečiadienį aplankė UAB „Kava su knyga“, įmonę, geriau žinomą, kaip „Pegaso“ knygynas.

„Mus pasitikusios darbuotojos papasakojo knygyno įsikūrimo istoriją, apie skaitomiausias ir populiariausias knygas, kodėl buvo pasirinkta tokia verslo šaka. Domėjomės, kiek rūšių knygų parduodama, ar stipriai pabrango knygos, kokios išleistos naujausios, kokių yra knygų apie Lietuvą, kokias knygas dažniausiai renkasi jauni žmonės. Vėliau susipažinome su naujausiomis knygomis, rinkomės, kokios jų galėtų papildyti asmeninę ar mokyklos biblioteką“, – po apsilankymo įspūdžiais dalinosi gauriškiai.

Giedrės Stulginskienės teigimu, po Atviros verslo savaitės iš moksleivių ir studentų laukiama grįžtamojo ryšio – aprašymų su nuotraukomis, filmuota medžiaga apie patirtus įspūdžius aplankytose įmonėse. Už geriausius pristatymus moksleivių klasės, studentų grupės bus paskatintos dovanėlėmis TAVA kasmetiniame geriausių įmonių renginyje 2018 m. pradžioje. Lapkričio 23 dieną Kauno kolegijos Tauragės skyriuje vyks Atviros verslo savaitės apibendrinimas.

Norint sukurti nuosavą verslą neužtenka tik idėjos – dažnai verslo naujokai susiduria su daugybe klausimų – kaip tvarkyti dokumentus, išspręsti finansinius klausimus, su kuo pasitarti. Apie sėkmingą verslo startą kalbiname Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkę Giedrę Stulginskienę. Anot jos, turint aiškų tikslą, konsultuojantis su patyrusiais verslininkais, ieškant informacijos ir kovojant už idėją, verslo kūrimas gali tapti naujo įdomaus gyvenimo etapo pradžia.

Lapkričio 10-ąją Tauragėje organizuojamas Regionų lyderystės forumas  po vienu stogu sukvies šalies įvairių sričių lyderius. Visą dieną gyvoje debatų ir diskusijų erdvėje įžvalgomis dalinsis visiems puikiai pažįstami veidai – ekonomistai Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros  vadovas Kęstutis Šetkus, inovatorius, verslininkas Vladas Lašas ir kiti žinomi lyderiai. 

Mokyklines uniformas Tauragės švietimo įstaigoms siuvusi UAB „Dangija“ paskelbė apie visų 28 darbuotojų atleidimą ir įmonės likvidaciją. Bendrovės direktorius Adas Gavėnia neslėpė, jog tokį sprendimą įmonės akcininkai priėmė todėl, kad siuvykla nebesusidoroja su rinkos iššūkiais – didėjančia minimalia alga bei darbuotojų trūkumu. 

Tauragė toliau išlieka geriausia apskrityje besitvarkančia savivaldybe. Laisvosios rinkos institutui paskelbus 2016-ųjų indeksavimo rezultatus paaiškėjo, kad 12–13 vietas Lietuvoje užimanti Tauragės savivaldybė pavyzdingai tvarkosi finansų, mokyklų infrastruktūros gerinimo srityse. 

Tauragės rajono savivaldybės Tarybos posėdyje nustatyti fiksuotų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimą. Nors kainos, lyginant su praėjusiais metais, nepasikeitė, Tarybos narys Silverijus Statkus išreiškė rūpestį, kad per mažai apmokestinti gyvūnus kerpantys asmenys.