2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Prasidėjo konferencija jaunam verslui

  • Įkelta: 2017-11-17
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien vyksta dar viena verslo konferencija Tauragėje. Į praktinę diskusiją pasisemti žinių kviečiami pradedantieji ar tik besirengiantys kurti įmones smulkieji verslininkai. Renginio organizatorius Andrius Laucius džiaugiasi, jog pavyko prisikviesti žinomą nekilnojamojo turto rinkos analitiką, tauragiškį Arnoldą Antanavičių. Ekspertai papasakos, kaip išnaudoti rinkodaros priemones, taip pat apie nekilnojamojo turto rinkos sąveiką su verslu bei apie galimybes pasinaudoti įvairiomis verslo rėmimo priemonėmis.

Konferencija „Business call“ rengiama po projekto  „Lietuvos–Lenkijos paramos jaunajam verslui bendradarbiavimo platforma atreprenerystės skatinimui“ vėliava, lapkričio 17 dieną, nuo 9 val. Projektą susirinkusiems pristatys Versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistė Gintarė Ambrozaitytė. 

Daugiau nei 10 metų rinkos analizės ir konsultavimo patirties įvairiose Lietuvos nekilnojamojo turto bendrovėse sukaupęs tauragiškis Arnoldas Antanavičius, neseniai įkūręs nuosavą NT rinkos tyrimų bendrovę „Realdata“, papasakos apie nekilnojamojo turto rinkos sąveiką su verslu Tauragės mieste. Taip pat į konferenciją atvyksta Baltijos šalyse baldų prekybos tinklą valdančios UAB „Gintaro baldai“ marketingo vadovas Aurimas Šumbrauskis, buvęs Klaipėdos kolegijos rinkodaros disciplinų dėstytojas bei Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos valdybos narys.  Specialistas parengė pranešimą apie rinkodaros priemonių naudojimo efektyvumą verslo subjektuose. 

Pradedantiesiems verslininkams naudingos informacijos suteiks ir Tauragės darbo biržos vyriausioji specialistė Jurgita Petraitienė, kuri kalbės apie užimtumo rėmimo priemonių taikymą darbdaviams. Pats renginio organizatorius, savivaldybės Versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas A. Laucius, parengė pranešimą apie  smulkaus ir vidutinio verslo rėmimas Tauragės rajono savivaldybėje. 

– Renginys skirtas verslininkams, žmonėms norintiems pradėti verslą, besidominčiais verslais. Renginio metu savo srities profesionalai dalintis įžvalgomis patirtimi ir žiniomis, siekdami skatinti versliškumą. Vietos renginys – puiki galimybė išgirsti ekspertų įžvalgas ir pasidalinti savo idėjomis, – teigė A. Laucius. 

Tarp pranešimų ir po jų organizuojama atvira diskusija pradedantiesiems verslininkams aktualiais klausimais.

 

Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) lapkričio 6–9 dienomis surengė Atvirą verslo savaitę. Verslininkai kvietė  gimnazijų, progimnazijų, mokyklų, kolegijos studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su vykdoma veikla, verslo procesais bei išgirsti jų sėkmės istorijas. 

Norint sukurti nuosavą verslą neužtenka tik idėjos – dažnai verslo naujokai susiduria su daugybe klausimų – kaip tvarkyti dokumentus, išspręsti finansinius klausimus, su kuo pasitarti. Apie sėkmingą verslo startą kalbiname Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkę Giedrę Stulginskienę. Anot jos, turint aiškų tikslą, konsultuojantis su patyrusiais verslininkais, ieškant informacijos ir kovojant už idėją, verslo kūrimas gali tapti naujo įdomaus gyvenimo etapo pradžia.

Lapkričio 10-ąją Tauragėje organizuojamas Regionų lyderystės forumas  po vienu stogu sukvies šalies įvairių sričių lyderius. Visą dieną gyvoje debatų ir diskusijų erdvėje įžvalgomis dalinsis visiems puikiai pažįstami veidai – ekonomistai Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros  vadovas Kęstutis Šetkus, inovatorius, verslininkas Vladas Lašas ir kiti žinomi lyderiai. 

Mokyklines uniformas Tauragės švietimo įstaigoms siuvusi UAB „Dangija“ paskelbė apie visų 28 darbuotojų atleidimą ir įmonės likvidaciją. Bendrovės direktorius Adas Gavėnia neslėpė, jog tokį sprendimą įmonės akcininkai priėmė todėl, kad siuvykla nebesusidoroja su rinkos iššūkiais – didėjančia minimalia alga bei darbuotojų trūkumu. 

Tauragė toliau išlieka geriausia apskrityje besitvarkančia savivaldybe. Laisvosios rinkos institutui paskelbus 2016-ųjų indeksavimo rezultatus paaiškėjo, kad 12–13 vietas Lietuvoje užimanti Tauragės savivaldybė pavyzdingai tvarkosi finansų, mokyklų infrastruktūros gerinimo srityse.