2018 Gegužės 25 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Verslo idėjų šturmui – BIG IDEA

  • Įkelta: 2017-06-02
Autoriaus nuotrauka
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Antradienį įvyko Tauragės rajono savivaldybės organizuojamas verslo idėjų konkursas BIG IDEA. Šeši idėjų kupini tauragiškiai komisijai pristatė verslo modelius, kurie sukurtų naujas darbo vietas ir atneštų pelną.

Tauragės krašto muziejuje vykusio susitikimo metu tauragiškiai pristatė šešias savo verslo idėjas. Jas vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš rajono savivaldos ir verslo atstovų.

Tauragiškis Modestas auditorijai pristatė antrinių žaliavų presavimo paslaugos idėją, mokytoja Vaida – Pabaltijo mokymosi centro modelį. Iš užsienio grįžęs Arūnas turi planą sukurti sporto klubą, kuris išsiskirtų iš dabar veikiančių.

– Net trys konkurso dalyviai – iš emigracijos į Tauragę sugrįžę asmenys. Džiaugiuosi, kad jie planuoja ateitį Tauragėje, kurti darbo vietas sau ir kitiems, – teigė komisijos narys Darius Stankus.

Daugiausiai palaikymo sulaukė psichoterapinių pasakų edukacinis internetinis projektas, kurį pristatė daugiamatę patirtį darbe su vaikais turinti psichologė Eglė Ramanauskaitė. Pagal Eriksono Miltono teoriją, lingvistinės technikos pagalba bus siekiama sustiprinti vaikų savitaigą, juos nuraminti ir suteikti pasitikėjimo.

Visiems konkurso dalyviams įteikti sertifikatai, visi idėjų autoriai pakviesti prisijungti prie tolimesnių projekto veiklų. Ateityje numatomas ne vienas seminaras, mokymai, konferencijos, skirtos ugdyti verslumo įgūdžius pagal du pagrindinius programoje numatytus modulius: „Geroji praktika: kaip tapti verslininku?“ ir „Geroji praktika: kaip įmonėms įgauti pagreitį ir plėstis?“.

– Turite verslo idėją? O gal esamam verslui reikia naujos krypties ar plėtros? Nedvejokit ir kreipkitės,  – sakė projekto organizatorė Justina Marozaitė.

BIG IDEA renginys, tai vienas iš tarptautinio projekto Interreg LT-PL Cooperation program, kurio partneriais yra Tauragės rajono savivaldybė, užduočių. Renginio tikslas – identifikuoti geriausias idėjas verslo vystymui.

Bažnyčių gatvės 20 numeriu pažymėtame name verda darbas – griaunamos sienos, ruošiamos patalpos maitinimo įstaigai. Po remonto čia iš Vytauto gatvės persikels picerija „Star pizza“.

Šilalės gatvėje, kur plyti nuosavų namų kvartalas, jau šiemet turėtų iškilti automobilių ir motociklų savitarnos plovykla „H2auto“. Esą tai bus išskirtinio dizaino ir modernių technologijų automobilių plovykla, kuri vienu metu galės aptarnauti 5 automobilius.

Tauragės industriniame parke (TIP) įsikūrusioje švedų kapitalo bendrovėje UAB „Mega Teknik“ svečiavosi vykdantysis direktorius ir bendrasavininkas Niclas Pedersen. Švedas su Tauragės rajono savivaldybės administracijos atstovais aptarė galimas verslo plėtros galimybes.

Vasario mėnesį Respublikos gatvėje atsidaręs „Old Grill“ jau turi savo klientų ratą. Čia renkasi žmonės, kuriems svarbi valgymo kultūra, patiekalų įvairovė ir maisto kokybė, nusimanantys, kas yra gera virtuvė. Pradėdami vasaros sezoną gastropub'o savininkai parengė lankytojams ne vieną staigmeną – nuo kitos savaitės čia bus prekiaujama pilstomu kraftiniu alumi, ant stalų klientai ras stalo žaidimų, keisis meniu, aplinka taps draugiškesnė vaikams, keisis ir maisto patiekimas – atsisakoma medinių lentelių.