2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Stipriausia apskrities įmonė gamina medinius namelius

  • Įkelta: 2017-02-14
UAB ,,Viešvė“ direktorius Raimondas Jasulis. Nuotrauka LRT/„Gimtoji žemė“
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusį penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo paskelbtos sparčiausiai augusios smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovės Lietuvoje. Tauragės apskrityje šiemet pagrindinį „Gazelė 2016“ įvertimą gavo Viešvilėje dirbanti medienos apdirbimo įmonė „Viešvė“.

„Verslo žinių“ rengiamame konkurse dalyvauja bet kokios nuosavybės įmonės, kurios pradėjo veiklą ne vėliau kaip 2012 m. sausio 1 d. ir tais metais jų apyvarta buvo nuo 0,29 mln. iki 40 mln. Eur. Šiemet į sąrašą buvo įtraukta daugiau nei 4000 įmonių, o šventiniame renginyje dalyvavo daugiau nei 1000 dalyvių.

Tauragės apskrityje pagrindinis „Gazelė 2016“ apdovanojimas buvo įteiktas UAB „Viešvė“ vadovui Raimondui Jasuliui.

UAB „Viešvė“ jau devynerius metus sėkmingai Viešvilėje plėtoja antrinio medienos apdirbimo veiklą. Per paskutinius ketverius metus įmonėje darbuotojų skaičius išaugo nuo 5 iki 28, o gamybos apimtys padidėjo daugiau kaip 9 kartus. Tęsdama modernizavimą ir plėtrą, šiais metais įmonė įrengė dvi medienos džiovyklas ir  biokuro katilinę, įsigijo išilginio medienos pjovimo stakles, keturpusio medienos apdirbimo stakles, taip pat medienos optimizavimo (defektų šalinimo) bei medienos jungimo ilgių įrenginius.

– Pasveikinau geriausios Tauragės regiono įmonės UAB „Viešvė“ vadovą Raimondą Jasulį. Ši įmonė paaugo 199 proc., gamina medinius namelius ir eksportuoja juos į Skandinaviją, – teigė „Gazelių“ apdovanojimuose dalyvavęs Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

 „Gazelės“ apdovanojimas buvo įteiktas ir tauragiškių įmonėms. Šiemet vėl įvertinimo sulaukė grindų lentų gamintoja „F. B. Production“. Ši įmonė 2015 metų „Gazelės“ apdovanojimuose buvo pripažinta sparčiausiai Tauragės regione augančia įmone. Bendrovė pagamino 550 tūkst. kv. m produkcijos, kuri iškeliavo į 36 pasaulio valstybes.

– Augame kasmet. Didėja darbuotojų skaičius, didėja ir gamybos apimtys, – trumpai „Tauragės žinioms“ teigė šios įmonės direktorius Audrius Šimkevičius.

Anot S. Mičiulio, Tauragės regione „Gazelėmis“ tapo 50 įmonių – „Brolenta“, „Benera“, „Apastata“, „Eglėšakis“, „Spaisvilė“, „Nofir“, „Alantas“, „Ansell“, „Kristensen&Kristensen“, „Autoginta“, „Klasmann-Deilmann“, „Trelleborg“, „Geranta ir partneriai“, „Egersund Net“, „Herantas“, „RRST“ ir kitos įmonės.

– Sveikinu visas įmones, dėkoju už jų nuoširdų darbą, sukurtas darbo vietas ir mokamus mokesčius,– teigė meras.

Šiemet pagrindinį titulą „Gazelė 2016“ gavo Kauno ekspedijavimo įmonė „Marci Group“. Sparčiausiai augančios įmonės – „Gazelės“ – renkamos jau 13 kartą.

Antrąjį prekybos Lietuvoje pusmetį įpusėjantismažmenininkas „Lidl“ apibendrina kainų statistiką – atlikta analizė parodė, kad šiuo metu net 50% nuolatinio„Lidl“ parduotuvių asortimento, kurį sudaro maisto produktai, buitinė chemija, kosmetika ir buities reikmenys, t. y. kas antros prekės kaina yra žemesnė nei 1 euras.

Trečiadienį iš ryto tauragiškiai pastebėjo pasikeitusį telekomunikacijų bendrovės pavadinimą iš šviečiančią naują iškabą. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje esantis „Teo“ ir „Omnitel“ įmonių aptarnavimo skyrius vadinsis „Telia“.

Norvegų kapitalo įmonė „Egersund Net“ Tauragėje skaičiuoja 14 veiklos metus. Pramoninės žvejybos tinklų gamybos milžinė pernai išplėtė gamybines patalpas, praplėtė produktų spektrą. Trijuose pastatuose išsidėsčiusiose 10 tūkst. kv. m ploto patalpose šiuo metu dirba 256 darbuotojai. Vykdantysis direktorius Anders Myklebust teigia, jog Norvegijos žmonės nedžiūgauja, kad šis koncernas plečiasi Tauragėje. Esą jie praranda darbo vietas, o darbštūs tauragiškiai kokybišku darbu spėjo užsitarnauti skandinavų darbdavių pasitikėjimą. Vis dažniau „Egersund Net“ darbuotojai siunčiami dirbti į Norvegiją, kurioje laukia ne tik nauja patirtis, bet ir gerokai didesnis uždarbis.  

Cheminės apsaugos priemones gaminanti UAB „Ansell Protective Solutions Lithuania“ tris metus dalyvaus projekte, kuris suteiks galimybę kurti dar saugesnius ir išmanesnius darbo drabužius. Tauragiškių tikslas – kartu su moksliniais partneriais, 3D skenerio pagalba patobulinti gaminio konstrukciją ir pagaminti naujus prototipus, kurie bus patogesni galutiniam vartotojui.

Nuo antradienio duris užvėrė prekybos tinklo „Čia Market“ parduotuvė, esanti Bažnyčių gatvėje. Bendrovės atstovės teigimu, po remonto darbų prekyba bus atnaujinta modernesnėse patalpose, su papildytu prekių asortimentu.